Zyra Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

zyra nasıl oynanır build

Sezon 9 için en iyi Zyra rehberi. Diken bahçesinde rakibini ölümcül sarmaşıklarla tanıştır ve onun işini bitir.

Bu rehber Zyra nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Zyra hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Zyra nasıl oynanır?

Öncelikle Zyra için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Zyra ile oynarken yeteneklerinle daha fazla rakibe ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde işlevsel eşyalara yönelmen gerekir. Zyra’nın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma ile rahatsız edici hasar verme becerilerine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Zyra özellikle oyunun erken evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Diken Bahçesi

Bu pasif yetenek koridoru rakibe dar etmeni sağlayan yetenektir. Belirli periyotlarda çiçek tomurcukları ortaya çıkar. Sen yeteneklerinle bu tohumları yönlendirmeye çalışırsın. Bu yeteneği ekstra verimli bir şekilde kullanmak için zaman sayacına dikkat etmen gerekir.

Her ne kadar koridor aşamasında sayacı takip etmek kolay olsa bile takım savaşlarında iş biraz daha doğru olabilir. Tohumlar genellikle önündeki alanda ortaya çıkarlar. Odak noktanı oraya doğru yönlendirmeyi başarırsan işini kolaylaştırmış olursun.

Q – Ölümcül Sarmaşık

Bu yetenek hasar potansiyelini ortaya çıkartan yetenektir. Önündeki yatay alanda yer alan rakiplere olabildiğince hasar verebilmek için oldukça kullanışlıdır. Bunu çiçek çıkartma yeteneğinle bir arada kullandığın zaman en doğru kombinasyonu oluşturmuş olursun. Her ne kadar çok kolay olmasa bile buna alışmalısın.

W – Aşırı Büyüme

Bu yetenek çiçek tomurcuklarının açmasını sağlayan yetenektir. Q veya E yeteneğin ile bu yeteneği bir araya getirdiğin zaman en kullanışlı yöntemi bulmuş olursun. Ancak bu yeteneği kullanırken dikkat etmen gereken önemli bir nokta vardır.

Tomurcukların açmasını istiyorsan öncelikle E veya Q yeteneğini kullanmalı ardından W yeteneğini kullanmalısın. Böylece rakibin hangi çiçeği çıkartacak olduğunu görmesini zorlaştırmış olursun. Özellikle koridor aşamasında bu fazlasıyla işine yarayacak bir taktiktir.

E – Kapan Kökler

Bu yetenek kitle kontrol etkisi yeteneğindir. Maksimum potansiyele ulaşabilmesi için doğru rakip üzerinde kullanılmış olması önemlidir. Özellikle E + W + Q + W kombinasyonu ile mükemmel bir taktik uygulayabilirsin.

Bu kombinasyonu gerçekleştirdiğin zaman rakibin çıkartacak olduğun çiçeklerin çeşidini görmesini zorlaştırmış olursun. Aynı zamanda çiçeklerin nerede çıkacağını önemli ölçüde gizlemeyi başarırsın. Bu şampiyonla çok iyi oynamak istiyorsan söz konusu kombinasyon üzerinde çalışmalısın.

R – Boğardikenler

Bu yetenek özel yeteneğindir. Yeteneğin oyunda yer alan maçın kaderini değiştiren yeteneklerden biri olduğunu söyleyebilirim. Duruma göre çok farklı kullanımları olan bir yetenektir. Bu yeteneği E yeteneğinin üzerinde kullandığın zaman bitkilerin daha etkili olmasını sağlayabilirsin.

Özel yeteneğinden maksimum düzeyde verim alabilmek için dikkat etmen gereken durum yeteneğin kullanım zamanını iyi ayarlamış olmandır. Takım savaşının hemen başında bu yeteneği kullanmaya çalışmamalısın. Çünkü yetenek bitkiler ortadayken kullanıldığında çok daha can yakıcı olur.

Zyra Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Zyra için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Zyra Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sihirli Yıldız olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Zyra Rün

Anlık hasarı yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Zyra ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap