Zyra Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Zyra build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Diken bahçesinde rakibini ölümcül sarmaşıklarla tanıştır ve işi bitir.

Bu rehber Zyra nasıl oynanır sorusuna, Zyra build, Zyra eşya ve Zyra rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon koridor hakimiyeti becerisiyle ön plana çıkar. Anlık hasarı fazla olan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Zyra Sezon 9 Build

Bu sezon Zyra için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerinle daha fazla rakibi yakalamana yardımcı olacak tercihler yapmalısın.

Zyra için eşya seçimleri konusunda işlevsel eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Zyra – Benzer Şampiyonlar
Morgana Pyke Rakan Blitzcrank Bard

Zyra Rün (Rune)

Zyra için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Zyra için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Sihirli Yıldız seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Zyra Eşyalar (Item)

Zyra eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç 2. Eşya Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 
   

Zyra Yetenekler

Bu kısımda en iyi Zyra sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih için en güvenli seçim hızlıca rakipten kaçma veya rakibi yakalama konusunda sana yardımcı olan Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe zaman içerisinde hasar vermeni sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Zyra nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma ile rahatsız edici hasar verme becerilerine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Zyra özellikle oyunun erken evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Diken Bahçesi

Bu pasif yetenek koridoru rakibe dar etmeni sağlayan yetenektir. Belirli periyotlarda çiçek tomurcukları ortaya çıkar. Sen yeteneklerinle bu tohumları yönlendirmeye çalışırsın. Bu yeteneği ekstra verimli bir şekilde kullanmak için zaman sayacına dikkat etmen gerekir.

Her ne kadar koridor aşamasında sayacı takip etmek kolay olsa bile takım savaşlarında iş biraz daha doğru olabilir. Tohumlar genellikle önündeki alanda ortaya çıkarlar. Odak noktanı oraya doğru yönlendirmeyi başarırsan işini kolaylaştırmış olursun.

Q – Ölümcül Sarmaşık

Bu yetenek hasar potansiyelini ortaya çıkartan yetenektir. Önündeki yatay alanda yer alan rakiplere olabildiğince hasar verebilmek için oldukça kullanışlıdır. Bunu çiçek çıkartma yeteneğinle bir arada kullandığın zaman en doğru kombinasyonu oluşturmuş olursun. Her ne kadar çok kolay olmasa bile buna alışmalısın.

W – Aşırı Büyüme

Bu yetenek çiçek tomurcuklarının açmasını sağlayan yetenektir. Q veya E yeteneğin ile bu yeteneği bir araya getirdiğin zaman en kullanışlı yöntemi bulmuş olursun. Ancak bu yeteneği kullanırken dikkat etmen gereken önemli bir nokta vardır.

Tomurcukların açmasını istiyorsan öncelikle E veya Q yeteneğini kullanmalı ardından W yeteneğini kullanmalısın. Böylece rakibin hangi çiçeği çıkartacak olduğunu görmesini zorlaştırmış olursun. Özellikle koridor aşamasında bu fazlasıyla işine yarayacak bir taktiktir.

E – Kapan Kökler

Bu yetenek kitle kontrol etkisi yeteneğindir. Maksimum potansiyele ulaşabilmesi için doğru rakip üzerinde kullanılmış olması önemlidir. Özellikle E + W + Q + W kombinasyonu ile mükemmel bir taktik uygulayabilirsin.

Bu kombinasyonu gerçekleştirdiğin zaman rakibin çıkartacak olduğun çiçeklerin çeşidini görmesini zorlaştırmış olursun. Aynı zamanda çiçeklerin nerede çıkacağını önemli ölçüde gizlemeyi başarırsın. Bu şampiyonla çok iyi oynamak istiyorsan söz konusu kombinasyon üzerinde çalışmalısın.

R – Boğardikenler

Bu yetenek özel yeteneğindir. Yeteneğin oyunda yer alan maçın kaderini değiştiren yeteneklerden biri olduğunu söyleyebilirim. Duruma göre çok farklı kullanımları olan bir yetenektir. Bu yeteneği E yeteneğinin üzerinde kullandığın zaman bitkilerin daha etkili olmasını sağlayabilirsin.

Özel yeteneğinden maksimum düzeyde verim alabilmek için dikkat etmen gereken durum yeteneğin kullanım zamanını iyi ayarlamış olmandır. Takım savaşının hemen başında bu yeteneği kullanmaya çalışmamalısın. Çünkü yetenek bitkiler ortadayken kullanıldığında çok daha can yakıcı olur.

Anlık hasarı yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Zyra ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap