Zyra Rün ve Eşya Dizilimi » Support Build

Bu rehber Zyra rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Zyra hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Zyra için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Zyra Build S10

Zyra ile oynarken rahatsız edici hasarının çok belli olmamasına özen göstermen gerekir. Bunun için önce hasar veren yeteneğini kullanabilir ve sonrasında W yeteneğini kullanmayı deneyebilirsin. Bu kombinasyon rakibin pek alışkın olmadığı kombinasyonlardan biridir. Dolayısıyla koridor aşamasında sana ufak bir avantaj kazandırabilecektir.

Kitle kontrolüne maruz kalmış olan hedefleri fark ettiğin zaman onların üzerinde R yeteneğini kullanabilirsin. Ayrıca rakibin elinde arka saflara hızlı bir biçimde sızabilecek bir şampiyon varsa R yeteneğini kendi üzerinde kullanmayı deneyebilirsin. Çalılıklarda yer alman durumunda tohumlar ortaya çıkmaz veya senin yerini göstermezler. Bu nedenle zaman zaman çalılıklarda durmak iyi bir fikir olabilir.

Zyra Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Zyra için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Zyra Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sihirli Yıldız olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Zyra Rün

Zyra nasıl oynanır?

Öncelikle Zyra için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Zyra ile oynarken yeteneklerinle daha fazla rakibe ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde işlevsel eşyalara yönelmen gerekir.

Zyra oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun erken evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrelerde avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Zyra’nın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Diken Bahçesi

Bu pasif yetenek koridoru rakibe dar etmeni sağlayan yetenektir. Belirli periyotlarda çiçek tomurcukları ortaya çıkar. Sen yeteneklerinle bu tohumları yönlendirmeye çalışırsın. Bu yeteneği ekstra verimli bir şekilde kullanmak için zaman sayacına dikkat etmen gerekir.

Her ne kadar koridor aşamasında sayacı takip etmek kolay olsa bile takım savaşlarında iş biraz daha doğru olabilir. Tohumlar genellikle önündeki alanda ortaya çıkarlar. Odak noktanı oraya doğru yönlendirmeyi başarırsan işini kolaylaştırmış olursun.

Q – Ölümcül Sarmaşık

Bu yetenek hasar potansiyelini ortaya çıkartan yetenektir. Önündeki yatay alanda yer alan rakiplere olabildiğince hasar verebilmek için oldukça kullanışlıdır. Bunu çiçek çıkartma yeteneğinle bir arada kullandığın zaman en doğru kombinasyonu oluşturmuş olursun. Her ne kadar çok kolay olmasa bile buna alışmalısın.

W – Aşırı Büyüme

Bu yetenek çiçek tomurcuklarının açmasını sağlayan yetenektir. Q veya E yeteneğin ile bu yeteneği bir araya getirdiğin zaman en kullanışlı yöntemi bulmuş olursun. Ancak bu yeteneği kullanırken dikkat etmen gereken önemli bir nokta vardır.

Tomurcukların açmasını istiyorsan öncelikle E veya Q yeteneğini kullanmalı ardından W yeteneğini kullanmalısın. Böylece rakibin hangi çiçeği çıkartacak olduğunu görmesini zorlaştırmış olursun. Özellikle koridor aşamasında bu fazlasıyla işine yarayacak bir taktiktir.

E – Kapan Kökler

Bu yetenek kitle kontrol etkisi yeteneğindir. Maksimum potansiyele ulaşabilmesi için doğru rakip üzerinde kullanılmış olması önemlidir. Özellikle E + W + Q + W kombinasyonu ile mükemmel bir taktik uygulayabilirsin.

Bu kombinasyonu gerçekleştirdiğin zaman rakibin çıkartacak olduğun çiçeklerin çeşidini görmesini zorlaştırmış olursun. Aynı zamanda çiçeklerin nerede çıkacağını önemli ölçüde gizlemeyi başarırsın. Bu şampiyonla çok iyi oynamak istiyorsan söz konusu kombinasyon üzerinde çalışmalısın.

R – Boğardikenler

Bu yetenek özel yeteneğindir. Yeteneğin oyunda yer alan maçın kaderini değiştiren yeteneklerden biri olduğunu söyleyebilirim. Duruma göre çok farklı kullanımları olan bir yetenektir. Bu yeteneği E yeteneğinin üzerinde kullandığın zaman bitkilerin daha etkili olmasını sağlayabilirsin.

Özel yeteneğinden maksimum düzeyde verim alabilmek için dikkat etmen gereken durum yeteneğin kullanım zamanını iyi ayarlamış olmandır. Takım savaşının hemen başında bu yeteneği kullanmaya çalışmamalısın. Çünkü yetenek bitkiler ortadayken kullanıldığında çok daha can yakıcı olur.

Temel Yetenek Kombinasyonları

  • Q + W + E: Hasar takasında kullanılabilecek en basit kombinasyon.
  • E + W + Q: Kök salma etkisini kullanabileceğin standart kombinasyon.
  • Q + W: E yeteneğin kullanılabilir durumda değilse Q ve ardından W yeteneğini kullanarak koridor aşamasında rakiplerini rahatsız edebilirsin.

Burada yer alan Zyra rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Zyra hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap