Zoe Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

zoe nasıl oynanır build

Sezon 9 için en iyi Zoe rehberi. Uyku baloncuğu ile uyut, pırıltı şenliği ve uçarı yıldızla maksimum hasar ver.

Bu rehber Zoe nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Zoe hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Zoe nasıl oynanır?

Öncelikle Zoe için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Zoe ile oynarken maksimum hasar potansiyeline ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yetenek gücüne dayalı anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Zoe’nin oynaması zor bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Pırıltı Şenliği

Bu pasif yetenek bu şampiyonun en güçlü yeteneği durumundadır. Pasif yeteneğin bekleme süresi yoktur. Dolayısıyla her yetenek kullandığında onu aktif hale getirebilirsin. Ancak yeteneği kullanırken dikkat etmen gereken belirli noktalar vardır.

Pasif yeteneğin kulelere karşı etki göstermektedir. Ayrıca Q yeteneğinle oldukça verimli bir biçimde entegre olma şansına sahiptir. Bu sayede oyunun erken evresinde korkutucu hasarlar verebilir ve kuleleri ortadan kaldırabilirsin.

Q – Uçarı Yıldız

Bu yetenek olmazsa bu şampiyonun etkin olmayacağını bilmen gerekir. Yeteneğin ilk kullanımında belirlenen doğrultusunda bir yıldız gönderirsin. Yıldız isabet ettiği ilk hedefe hasar verir ve çok küçük bir alanda alan hasarı uygular.

Yeteneğin hasar potansiyeli gidiş mesafesine bağlıdır. Bu nedenle yetenekten verim alabilmek için maksimum mesafeyi hedeflemek gerekir. Rakibini rahatsız edebileceğin ufak bir potansiyel bulman durumunda bunu kullanabileceğini unutmamalısın.

W – Büyü Hırsızı

Bu yetenek pasif ve aktif olmak üzere iki farklı özelliğe sahiptir. Pasif özelliği bir büyü veya eşya kullanıldığında yere bir büyü parçası bırakır. Aynı zamanda rakip minyon birlikleri bu büyü parçalarını taşırlar. Bunları elde ettiğin zaman tekrar tekrar büyü kullanmayı başarabilirsin.

Diğer taraftan yeteneğin hasar potansiyeli oldukça fazladır. Sahip olduğu yetenek gücü oranı oldukça fazla olduğu için aktif özelliğiyle çok ciddi hasarlar verebilirsin. Bir büyü parçasını aldıktan sonra diğerini almaya giderken üzerinde yer alanı kullanmayı unutmamalısın.

E – Hınzır Uyku Baloncuğu

Bu yetenek dikkat edilmesi gereken önemli bir yetenek durumundadır. Belirli bir doğrultuda bir baloncuk gönderirsin. Bir hedefe isabet etmesi durumunda hasar verirsin ve onu birkaç saniyeliğine uyutursun. Uyutulan şampiyona verilecek bi sonraki hasar gerçek hasara dönüşür.

Baloncukları hedefe tutturmak maçı kazandıracak en önemli etken durumundadır. Mesafesi oldukça fazla olduğundan ve duvarların içinden geçebilme potansiyeline sahip olduğundan oldukça kullanışlı ve güçlüdür. Doğru hedeflemeler ile işini kolaylaştırmayı başarabilirsin.

R – Bi’ Ordayım Bi’ Burda

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bir bölgeyi hedefledikten sonra oraya bir portal yardımıyla gidersin. Bir saniye sonra ise başlangıç noktasına geri dönmüş olursun. Yetenek kiti göz önünde bulundurulduğunda son derece önemli bir yetenektir.

Yeteneğin bekleme süresi oldukça azdır. Çeşitli hamleler yapabilmek için bu yeteneği kullanmaktan çekinmemelisin. Ancak yeteneği kullanırken başlangıç noktasına döneceğini unutmamalısın. Bu sayede taktiksel hatalar yapmaktan uzak durabilirsin.

Zoe Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Zoe için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Zoe Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Zoe Rün

Anlık hasarı potansiyeli yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Zoe ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap