Zoe Rün ve Eşya Dizilimi » Mid Build

Bu rehber Zoe rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Zoe hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Zoe için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Zoe Build S10

Zoe ile oynarken Q yeteneğini kullanma biçimine dikkat etmelisin. Çünkü bu yeteneği kullandıktan sonra hareket edersen ekstra hasar vermeyi başarabilirsin. Bu özellikle koridor aşamasında rakibi rahatsız etmek için kullanabileceğin en doğru taktiktir. Bu sayede koridoru kontrol altında tutabilir ve ormancı takım arkadaşına baskın düzenleme konusunda çok fazla fırsat tanıyabilirsin.

Takım savaşı başlamadan önce sürekli rakibi rahatsız etmeye çalışmalısın. E yeteneğini bunun için kullanabilirsin. Bir rakibe isabet ettiği zaman anlık hasar ile onu ortadan kaldırman çok daha kolay olacaktır. E yeteneğini yere doğru göndermen durumunda onun etki süresini yükseltmeyi başarabilirsin. Bu yeteneğin mesafenin yüksek olduğunu unutmamalısın.

Zoe Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Zoe için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Zoe Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Zoe Rün

Zoe nasıl oynanır?

Öncelikle Zoe için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Zoe ile oynarken maksimum hasar potansiyeline ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yetenek gücüne dayalı anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir.

Zoe oynaması zor olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun orta evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Zoe’nin yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Pırıltı Şenliği

Bu pasif yetenek bu şampiyonun en güçlü yeteneği durumundadır. Pasif yeteneğin bekleme süresi yoktur. Dolayısıyla her yetenek kullandığında onu aktif hale getirebilirsin. Ancak yeteneği kullanırken dikkat etmen gereken belirli noktalar vardır.

Pasif yeteneğin kulelere karşı etki göstermektedir. Ayrıca Q yeteneğinle oldukça verimli bir biçimde entegre olma şansına sahiptir. Bu sayede oyunun erken evresinde korkutucu hasarlar verebilir ve kuleleri ortadan kaldırabilirsin.

Q – Uçarı Yıldız

Bu yetenek olmazsa bu şampiyonun etkin olmayacağını bilmen gerekir. Yeteneğin ilk kullanımında belirlenen doğrultusunda bir yıldız gönderirsin. Yıldız isabet ettiği ilk hedefe hasar verir ve çok küçük bir alanda alan hasarı uygular.

Yeteneğin hasar potansiyeli gidiş mesafesine bağlıdır. Bu nedenle yetenekten verim alabilmek için maksimum mesafeyi hedeflemek gerekir. Rakibini rahatsız edebileceğin ufak bir potansiyel bulman durumunda bunu kullanabileceğini unutmamalısın.

W – Büyü Hırsızı

Bu yetenek pasif ve aktif olmak üzere iki farklı özelliğe sahiptir. Pasif özelliği bir büyü veya eşya kullanıldığında yere bir büyü parçası bırakır. Aynı zamanda rakip minyon birlikleri bu büyü parçalarını taşırlar. Bunları elde ettiğin zaman tekrar tekrar büyü kullanmayı başarabilirsin.

Diğer taraftan yeteneğin hasar potansiyeli oldukça fazladır. Sahip olduğu yetenek gücü oranı oldukça fazla olduğu için aktif özelliğiyle çok ciddi hasarlar verebilirsin. Bir büyü parçasını aldıktan sonra diğerini almaya giderken üzerinde yer alanı kullanmayı unutmamalısın.

E – Hınzır Uyku Baloncuğu

Bu yetenek dikkat edilmesi gereken önemli bir yetenek durumundadır. Belirli bir doğrultuda bir baloncuk gönderirsin. Bir hedefe isabet etmesi durumunda hasar verirsin ve onu birkaç saniyeliğine uyutursun. Uyutulan şampiyona verilecek bi sonraki hasar gerçek hasara dönüşür.

Baloncukları hedefe tutturmak maçı kazandıracak en önemli etken durumundadır. Mesafesi oldukça fazla olduğundan ve duvarların içinden geçebilme potansiyeline sahip olduğundan oldukça kullanışlı ve güçlüdür. Doğru hedeflemeler ile işini kolaylaştırmayı başarabilirsin.

R – Bi’ Ordayım Bi’ Burda

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bir bölgeyi hedefledikten sonra oraya bir portal yardımıyla gidersin. Bir saniye sonra ise başlangıç noktasına geri dönmüş olursun. Yetenek kiti göz önünde bulundurulduğunda son derece önemli bir yetenektir.

Yeteneğin bekleme süresi oldukça azdır. Çeşitli hamleler yapabilmek için bu yeteneği kullanmaktan çekinmemelisin. Ancak yeteneği kullanırken başlangıç noktasına döneceğini unutmamalısın. Bu sayede taktiksel hatalar yapmaktan uzak durabilirsin.

Temel Yetenek Kombinasyonları

  • Q + Q: En basit kombinasyondur. Q yeteneğini mutlaka rakibin gidiş yoluna doğru fırlatmalı ardından onu en iyi şekilde kullanmaya çalışmalısın.
  • Q + Q + AA: Hasar takasında kullanabileceğin bir diğer kombinasyon. Tek farkı ekstra bir basit saldırı yer almasıdır. Bu senin ekstra hasar vermen anlamına gelir.
  • R + E: Baskın düzenlemek isteyen ormancı takım arkadaşına yardımcı olabileceğin en doğru kombinasyon. Rakibi uyutmayı başarırsan skor alma şansını kolaylaştırmış olursun.

Burada yer alan Zoe rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Zoe hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap