Zoe Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Zoe build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Uyku baloncuğu ile uyut, pırıltı şenliği ve uçarı yıldızla maksimum hasar ver.

Bu rehber Zoe nasıl oynanır sorusuna, Zoe build, Zoe eşya ve Zoe rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek anlık hasar potansiyeliyle ön plana çıkar. Kitle kontrol etkisi güçlü bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Zoe Sezon 9 Build

Bu sezon Zoe için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerinle maksimum hasar potansiyeline ulaşmana yardımcı olacak tercihler yapmalısın.

Zoe için eşya seçimleri konusunda yetenek gücüne dayalı anlık hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Zoe – Benzer Şampiyonlar
Ahri LeBlanc Lux Orianna Twisted Fate

Zoe Rün (Rune)

Zoe için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Zoe için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’yi Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Zoe Eşyalar (Item)

Zoe eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç 2. Eşya Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 
   

Zoe Yetenekler

Bu kısımda en iyi Zoe sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih için en güvenli seçim hızlıca rakipten kaçma veya rakibi yakalama konusunda sana yardımcı olan Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe zaman içerisinde hasar verdiren Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Zoe nasıl oynanır?

Bu şampiyon rahatsız edici hasar verme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Zoe özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Pırıltı Şenliği

Bu pasif yetenek bu şampiyonun en güçlü yeteneği durumundadır. Pasif yeteneğin bekleme süresi yoktur. Dolayısıyla her yetenek kullandığında onu aktif hale getirebilirsin. Ancak yeteneği kullanırken dikkat etmen gereken belirli noktalar vardır.

Pasif yeteneğin kulelere karşı etki göstermektedir. Ayrıca Q yeteneğinle oldukça verimli bir biçimde entegre olma şansına sahiptir. Bu sayede oyunun erken evresinde korkutucu hasarlar verebilir ve kuleleri ortadan kaldırabilirsin.

Q – Uçarı Yıldız

Bu yetenek olmazsa bu şampiyonun etkin olmayacağını bilmen gerekir. Yeteneğin ilk kullanımında belirlenen doğrultusunda bir yıldız gönderirsin. Yıldız isabet ettiği ilk hedefe hasar verir ve çok küçük bir alanda alan hasarı uygular.

Yeteneğin hasar potansiyeli gidiş mesafesine bağlıdır. Bu nedenle yetenekten verim alabilmek için maksimum mesafeyi hedeflemek gerekir. Rakibini rahatsız edebileceğin ufak bir potansiyel bulman durumunda bunu kullanabileceğini unutmamalısın.

W – Büyü Hırsızı

Bu yetenek pasif ve aktif olmak üzere iki farklı özelliğe sahiptir. Pasif özelliği bir büyü veya eşya kullanıldığında yere bir büyü parçası bırakır. Aynı zamanda rakip minyon birlikleri bu büyü parçalarını taşırlar. Bunları elde ettiğin zaman tekrar tekrar büyü kullanmayı başarabilirsin.

Diğer taraftan yeteneğin hasar potansiyeli oldukça fazladır. Sahip olduğu yetenek gücü oranı oldukça fazla olduğu için aktif özelliğiyle çok ciddi hasarlar verebilirsin. Bir büyü parçasını aldıktan sonra diğerini almaya giderken üzerinde yer alanı kullanmayı unutmamalısın.

E – Hınzır Uyku Baloncuğu

Bu yetenek dikkat edilmesi gereken önemli bir yetenek durumundadır. Belirli bir doğrultuda bir baloncuk gönderirsin. Bir hedefe isabet etmesi durumunda hasar verirsin ve onu birkaç saniyeliğine uyutursun. Uyutulan şampiyona verilecek bi sonraki hasar gerçek hasara dönüşür.

Baloncukları hedefe tutturmak maçı kazandıracak en önemli etken durumundadır. Mesafesi oldukça fazla olduğundan ve duvarların içinden geçebilme potansiyeline sahip olduğundan oldukça kullanışlı ve güçlüdür. Doğru hedeflemeler ile işini kolaylaştırmayı başarabilirsin.

R – Bi’ Ordayım Bi’ Burda

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bir bölgeyi hedefledikten sonra oraya bir portal yardımıyla gidersin. Bir saniye sonra ise başlangıç noktasına geri dönmüş olursun. Yetenek kiti göz önünde bulundurulduğunda son derece önemli bir yetenektir.

Yeteneğin bekleme süresi oldukça azdır. Çeşitli hamleler yapabilmek için bu yeteneği kullanmaktan çekinmemelisin. Ancak yeteneği kullanırken başlangıç noktasına döneceğini unutmamalısın. Bu sayede taktiksel hatalar yapmaktan uzak durabilirsin.

Anlık hasarı potansiyeli yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Zoe ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap