Zilean Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

zilean nasıl oynanır build

Zilean nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Zilean rehberi. Zamanı bük yakala, zaman kaymasıyla hayatta tut.

Bu rehber Zilean nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Zilean hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Zilean nasıl oynanır?

Öncelikle Zilean için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Zilean ile oynarken yeteneklerinden ekstra verim almanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde kendine özgü eşyalara yönelmen gerekir. Zilean’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Zaman Kumbarası

Bu pasif yetenek sayesinde takım arkadaşlarının seviyelerini hızlı bir şekilde yükseltmeyi başarabilirsin. Yeterli miktarda tecrübe puanı biriktirdikten sonra takım arkadaşına sağ tuşla tıklayarak biriktirdiğin tecrübe puanını ona aktarabilirsin.

Her ne kadar oyunun erken evrelerinde elverişli bir yetenek olsa bile oyun uzadıkça hiç bir anlamı kalmayan yeteneklerden biridir. Ancak koridor aşamasında yanında yer alan takım arkadaşının seviyesini hızlı bir şekilde yükseltip çeşitli hamleler yapabilirsin.

Q – Saatli Bomba

Bu yetenek son derece işe yarayan bir yetenektir. Kullanım mesafesi yüksek olduğundan kolayca kullanılabilir. Özellikle Q-W-Q kombinasyonunu yaptığın zaman rakibe çok ciddi hasarlar verebilirsin. Tek dikkat etmen gereken bombayı kimin üstlenecek olduğudur.

Bombaların kime gideceği oyun mekaniği tarafından belirlenmiş durumdadır. Karmakarışık bir ortamda kullandığında boma öncelikle bir bomba taşıyana gider. Eğer bu yoksa rakip şampiyon, takım arkadaşın, rakip minyon ve müttefik minyon şeklindeki sıralama geçerlidir.

W – Başa Sar

Bu yetenek yerine göre oldukça kullanışlı olur. Yeterli miktarda bekleme süresi azaltma niteliğine ve manaya sahipsen bu yeteneği sürekli kullanabilirsin. Yeteneklerinle kombinasyon yapmak istediğinde bu yetenekten yararlanmak zorunda olduğunu bilmelisin.

Rakibe iki tane bomba koyabilir, takım arkadaşlarını hızlandırabilir veya aynı anda iki rakibi yavaşlatmayı başarabilirsin. Tüm bunların çok iyi kazanımlar olduğu doğrudur. Ancak başlangıçtaki bekleme süresine dikkat etmen gerekir.

E – Zamanı Bük

Bu yetenek destek rolünün hakkını veren tek yeteneğindir. Yetenek takım arkadaşlarının hızını yükseltmeni söyler. Bunu takım savaşlarında geri kaçmak veya rakibi kovalamak için kullanabilirsin. Ayrıca rakiplerin hızını yavaşlatan etkisini göz ardı etmemelisin.

Yeteneğin sunmuş olduğu yavaşlatma etkisini iyi okuman gerekir. Örneğin, bir şampiyonun hareket hızını 110 seviyesine kadar düşürmüş durumdaysan W yeteneğini kullanıp tekrar bir düşürme yapamazsın. 110 bir temel noktadır. Dolayısıyla ikinci kez kullanımda dikkatli olmalısın.

R – Zaman Kayması

Bu yetenek imza yeteneğidir. Bunu asla ama asla kullanışsız görmemelisin. Takım savaşlarında taşıyıcı şampiyonun üzerinde kullandığın zaman onu 5 saniyeliğine ölümden uzak tutabilirsin. Öldüklerinde ise yeniden doğmasını sağlarsın.

Stratejik olarak çok önemli bir yetenektir. Bu yeteneği doğru zamanda doğru şampiyonda kullanman gerekir. Zaten ölmek için ön plana çıkmış olan bir tank şampiyonun üzerinde kullanıp (belirli durumlar hariç) onu heba etmemelisin.

Zilean Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Zilean için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Zilean Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Zilean Rün

Takım savaşlarına etki edecek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Zilean ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap