Ziggs Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

ziggs nasıl oynanır build

Sezon 9 için en iyi Ziggs rehberi. Kısa fitili ateşle, mayınlarla yavaşlat ve cehennem bombasıyla Ziggs’in gücünü herkese göster.

Bu rehber Ziggs nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Ziggs hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Ziggs nasıl oynanır?

Öncelikle Ziggs için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Ziggs ile oynarken yetenekleri ardı ardına kullanmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yetenek gücü ve mana eşyalarına yönelmen gerekir. Ziggs’in oynaması orta zorlukta olan bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Kısa Fitil

Bu pasif yetenek şampiyon ve yapılara karşı çeşitli kombinasyonlar gerçekleştirmeni sağlar. Yeteneğin özellikle son vuruş yapabilmek için çok kullanışlı olduğunu bilmelisin. Oyunun erken evresinde topçu minyon birliklerini garantiye almak için bu yetenekten yararlanabilirsin.

Buna ek olarak rakibi rahatsız edecek hasar vermeye çalışabilir ve aynı zamanda kulelere çok güçlü hasarlar verebilirsin. Yeteneği hemen hemen diğer tüm yeteneklerin ile harekete geçirebilecek olduğundan onu sık sık kullanmaya çalışmalısın.

Q – Seksek Bomba

Bu yetenek düşük bekleme süresi, yüksek hasarı ve çok yüksek olan saldırı menziliyle dikkat çeker. Hem minyon temizlemek hem de rahatsız edici hasar vermek için bu yeteneği kullanabilirsin. Bekleme süresinin düşük olması bu konuda sana ekstra yardımcı olacaktır.

Elinde bulunan diğer yetenekleri düşündüğün zaman bu yeteneğin temel yeteneğin olduğunu görürsün. Tek yapman gereken biraz pratik ile zıplama mekaniğini anlamaya çalışmaktır. Bu sayede erişilmez olan hedeflere dahi hasar vermeyi başarabilirsin.

W – Patlayıcı Lokumu

Bu yetenek temel kaçış yeteneğindir. Bu yeteneği haritada çeşitli oyunlar gerçekleştirmek, rakibe kitle kontrol etkisi uygulamak ve kuleleri ortadan kaldırmak için kullanabilirsin. Çok yönlü olduğundan son derece kullanışlıdır. Hem savunma hem de saldırı yönünde kullanılabilir.

Takım savaşlarında genelde küme halinde olan rakibi birbirinden ayırıp hedefleri tek tek avlamak için bu yeteneği kullanmaya çalışırsın. Gerek gördüğünde rakiple arandaki mesafeyi kapatmak için bu yeteneği kullanabilirsin. Ancak elindeki tek kaçış yeteneği olduğunu unutmamalısın.

E – Sihirmayın Tarlası

Bu yetenek kontrol yeteneğindir. Sahip olduğu yavaşlatma etkisi oldukça güçlüdür. Bununla birlikte oyunun orta evrelerine kadar verdiği hasar epey rahatsız edicidir. Haritada rakibi kıstırmak veya belirli bir bölgeye yönlendirmek için bu yeteneği kullanabilirsin.

Seçmiş olduğun bu build ile oldukça işlevsel olan bu yeteneği çeşitli şekillerde kullanabilirsin. İhtiyaç duyduğun her an yanında olmasını sağladığın sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Özellikle yavaşlatma etkisini kullanarak rakibe çeşitli oyunlar oynayabilirsin.

R – Cehennem Bombası

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bu yetenek sayesinde devasa bir patlama gerçekleştirebilirsin. Son derece güçlü olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle takım savaşlarında ondan verim alabilmek için doğru hedeflemeler yapmaya çalışmalısın.

Her ne kadar rakibi uyaran bir iz çıksa bile devasa bombayı doğru şekilde kullandığında bu dezavantajı ortadan kaldırabilirsin. Yeteneği hedefleme konusunda alıştırmalar yaparsan işini kolaylaştırmış olursun. Bunun dışında özel yeteneğini boş kullanımlardan kaçınman iyi bir fikir olacaktır.

Ziggs Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Ziggs için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Ziggs Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sihirli Yıldız olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Ziggs Rün

Sürekli rahatsız edebilecek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ziggs ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap