Ziggs Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Ziggs build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Kısa fitili ateşle, mayınlarla yavaşlat ve cehennem bombasıyla ortalığı ısıt.

Bu rehber Ziggs nasıl oynanır sorusuna, Ziggs build, Ziggs eşya ve Ziggs rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon saldırı menzili yüksek yetenekleriyle öne çıkar. Güçlü saldırılara sahip bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Ziggs Sezon 9 Build

Bu sezon Ziggs için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeterli mana havuzunu oluşturup yetenekleri ardı ardına kullanmaya yardımcı olacak tercihler yapmalısın.

Ziggs için eşya seçimleri konusunda yetenek gücü ve mana eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Ziggs – Benzer Şampiyonlar
Vel’Koz Xerath Jayce Lux Syndra

Ziggs Rün (Rune)

Ziggs için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Ziggs için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Sihirli Yıldız seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Ziggs Eşyalar (Item)

Ziggs eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç 2. Eşya Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 
   

Ziggs Yetenekler

Bu kısımda en iyi Ziggs sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih için en güvenli seçim hızlıca rakipten kaçma veya rakibi yakalama konusunda sana yardımcı olan Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih belirli bir miktar hasarı engellemek için kullanacağın Bariyer büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Bariyer

Ziggs nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve anlık hamlelerden geri kaçınma, rahatsız edici hasar verme ve hızlı minyon temizleme becerilerine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Ziggs özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kısa Fitil

Bu pasif yetenek şampiyon ve yapılara karşı çeşitli kombinasyonlar gerçekleştirmeni sağlar. Yeteneğin özellikle son vuruş yapabilmek için çok kullanışlı olduğunu bilmelisin. Oyunun erken evresinde topçu minyon birliklerini garantiye almak için bu yetenekten yararlanabilirsin.

Buna ek olarak rakibi rahatsız edecek hasar vermeye çalışabilir ve aynı zamanda kulelere çok güçlü hasarlar verebilirsin. Yeteneği hemen hemen diğer tüm yeteneklerin ile harekete geçirebilecek olduğundan onu sık sık kullanmaya çalışmalısın.

Q – Seksek Bomba

Bu yetenek düşük bekleme süresi, yüksek hasarı ve çok yüksek olan saldırı menziliyle dikkat çeker. Hem minyon temizlemek hem de rahatsız edici hasar vermek için bu yeteneği kullanabilirsin. Bekleme süresinin düşük olması bu konuda sana ekstra yardımcı olacaktır.

Elinde bulunan diğer yetenekleri düşündüğün zaman bu yeteneğin temel yeteneğin olduğunu görürsün. Tek yapman gereken biraz pratik ile zıplama mekaniğini anlamaya çalışmaktır. Bu sayede erişilmez olan hedeflere dahi hasar vermeyi başarabilirsin.

W – Patlayıcı Lokumu

Bu yetenek temel kaçış yeteneğindir. Bu yeteneği haritada çeşitli oyunlar gerçekleştirmek, rakibe kitle kontrol etkisi uygulamak ve kuleleri ortadan kaldırmak için kullanabilirsin. Çok yönlü olduğundan son derece kullanışlıdır. Hem savunma hem de saldırı yönünde kullanılabilir.

Takım savaşlarında genelde küme halinde olan rakibi birbirinden ayırıp hedefleri tek tek avlamak için bu yeteneği kullanmaya çalışırsın. Gerek gördüğünde rakiple arandaki mesafeyi kapatmak için bu yeteneği kullanabilirsin. Ancak elindeki tek kaçış yeteneği olduğunu unutmamalısın.

E – Sihirmayın Tarlası

Bu yetenek kontrol yeteneğindir. Sahip olduğu yavaşlatma etkisi oldukça güçlüdür. Bununla birlikte oyunun orta evrelerine kadar verdiği hasar epey rahatsız edicidir. Haritada rakibi kıstırmak veya belirli bir bölgeye yönlendirmek için bu yeteneği kullanabilirsin.

Seçmiş olduğun bu build ile oldukça işlevsel olan bu yeteneği çeşitli şekillerde kullanabilirsin. İhtiyaç duyduğun her an yanında olmasını sağladığın sürece hiçbir sıkıntı yaşamazsın. Özellikle yavaşlatma etkisini kullanarak rakibe çeşitli oyunlar oynayabilirsin.

R – Cehennem Bombası

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bu yetenek sayesinde devasa bir patlama gerçekleştirebilirsin. Son derece güçlü olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle takım savaşlarında ondan verim alabilmek için doğru hedeflemeler yapmaya çalışmalısın.

Her ne kadar rakibi uyaran bir iz çıksa bile devasa bombayı doğru şekilde kullandığında bu dezavantajı ortadan kaldırabilirsin. Yeteneği hedefleme konusunda alıştırmalar yaparsan işini kolaylaştırmış olursun. Bunun dışında özel yeteneğini boş kullanımlardan kaçınman iyi bir fikir olacaktır.

Sürekli rahatsız edebilecek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Ziggs ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap