Zed Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

zed nasıl oynanır

Zed nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Zed build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Bir gölge gibi rakibi takip edin ve sinsi saldırılarla onları alt edin.

Bu rehber Zed nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Zed hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Zed nasıl oynanır?

Öncelikle Zed için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Zed ile oynarken hasar miktarını maksimum seviyeye çıkaran seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Zed’ın oynaması zor bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Düşene Tekme

Bu yetenek son vuruşlarda oldukça işine yarayacaktır. Basit bir biçimde özetlemek gerekirse, bu yetenek canı %50 oranının altında olan rakip birliklere ekstra büyü hasarı vermeni sağlar. Böylece koridor aşamasında minyon öldürme konusunda daha az problem yaşarsın.

Q – Keskin Shuriken

Bu yetenek uzak mesafeden beslenme konusunda sana yardımcı olur. Aynı zamanda rakibi rahatsız etmeni sağlar. W ve R yetenekleriyle kombinasyon halinde kullanarak bu yeteneğin ekstra hasar vermesini sağlayabilirsin.

Bu yetenek özellikle oyunun başlarında sana çok yardımcı olur. Koridor aşamasında menzilli şampiyonlar ile başa çıkman çok kolay olmayabilir. Bu nedenle, bu yeteneği koridor aşamasında minyon öldürmek için kullanmaya çalışmalısın.

W – Canlı Gölge

Bu yetenek alan hakimiyeti konusunda sana avantaj sağlar. Özellikle bu yeteneği kullanarak rakibi kolay bir biçimde rahatsız edebilirsin. Ortaya çıkan gölge senin yaptıklarının aynısını kopyalayarak gerçekleştirir.

Diğer taraftan bu yeteneğin sahip olduğun tek kaçış yeteneği olduğunu unutmamalısın. Sadece güvende olduğunu hissettiğin zaman bunu agresif olarak kullanmaya çalışmalısın. Aksi durumlarda baskınlar karşısında zayıf kalabilirsin.

E – Gölge Darbesi

Bu yeteneğin en önemli özelliği her türlü kombinasyona uyum sağlamasıdır. Bunun sebebi ise otomatik saldırı animasyonunu rahatsız etmemesidir. Ayrıca bu yeteneği W yeteneğin ile bir arada kullanırsan rakiplerini kısa süreliğine yavaşlatmayı başarabilirsin.

R – Ölüm İşareti

Suikastçı rolünü hakkıyla yerine getirmeni sağlayan temek yetenektir. Bu yeteneği kullandığın zaman kısa süreliğine hedeflenemez olur ve bir anda rakibin arkasından ortaya çıkarsın.

Ortaya çıktıktan bir süre sonra rakibin üzerinde biriken hasar yansıtılır. Arada geçen sürede rakibe hasar vermeye devam edersen R yeteneğinin hasarı artış gösterir. Bu yeteneği kullanırken özellikle Q ve W yeteneğin ile kombinasyon yapmayı ihmal etmemelisin.

Zed Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Zed için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Zed Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Zed Rün

Ayrık ittirme taktiğinde çok güçlü bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Zed ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap