Zed CT S9 » Zed Counter rehberi

zed ct counter

Zed CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Zed karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Zed CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Zed için güncel build arıyorsan Zed build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Zed CT (Zed Counter)

Zed Counter / Zed CT
Aatrox
Neeko Irelia Rumble Aatrox Xerath

Zed koridor aşamasında farm yapma ve ileriye doğru çıkma konusunda problem yaşayan bir şampiyondur. Farm yapmasını sağlayacak tek yetenek Q yeteneğidir. Onu düzenli olarak rahatsız etmek can yenileme açısından problem yaşamasını sağlayacak ve onu geri düşürecektir.

Sürekli olarak koridoru ittirmeye çalışmalısın. Daha sonra haritada gezerek skor katkısı yapmaya çalışmalısın. Doğru şekilde onu kule altına hapsetmeyi başarabilirsen farm yapmak zorunda kalacaktır. Bu açıdan sana yetişemeyecek ve yine geri düşecektir.

Koridor aşamasında onu 1 kez öldürmen bile öne geçmek için mükemmel bir hamle olacaktır. Oyunun başlangıcında zırh kazandıran eşyalara yatırım yaparsan onun hasar potansiyelini kısıtlamış olursun. Bununla birlikte gücünün yükseldiği ana ekstra dikkat etmeye çalışmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. En önemlisi rün seçimlerinde hayatta kalmanı sağlayacak rünlere yönelmelisin. Erkenden Zhonya’nın Kumsaati almak faydalı olabilir. Söylediğim gibi oyunun erken evresinde gücü oldukça fazladır. Bunu azaltmanın yollarını bulmalısın.

Zed 6 olduktan sonra özel yeteneğini kullandığı zaman ona uygun zamanlama ile Zhonya’nın Kumsaati’ni kullanarak cevap vermeye çalışmalısın. Burada yapacağın saniyelik bir hata bile ölmene neden olabilecektir. Dolayısıyla ekstra dikkatli olman önemlidir.

Potansiyel

Zed, seviye 3 olduğu zaman diş göstermeye başlar. Bunun için dikkatli olmalısın. Sadece bir kombinasyon ile canının büyük bir kısmını götürebilecektir. Ancak bu hamleyi ıskalaması durumunda onun üzerine gidip onu cezalandırmaya çalışmalısın.

Zed, seviye 6 olduğu zaman özel yeteneğine erişmiş olur. Bu aşamada zırhı olmayan şampiyonların ölme olasılığı çok yüksektir. Eğer önerilerime uymamayı tercih edersen kısa süre içerisinde eriyip gideceğinden emin olabilirsin.

Bu Zed counter rehberi sayesinde Zed karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Zed için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap