Yuumi Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

yuumi nasıl oynanır build

Sezon 9 için en iyi Yuumi rehberi. Dokuz canı unutma, sinsi atışlarla saldır ve son sayfa ile Yuumi’nin gücünü herkese göster.

Bu rehber Yuumi nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Yuumi hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Yuumi nasıl oynanır?

Öncelikle Yuumi için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Yuumi ile oynarken takım arkadaşlarını hayatta tutmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde destek eşyalarına yönelmen gerekir. Yuumi’nin oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Dokuz Can

Bu pasif yetenek normal saldırılarını periyodik olarak güçlendirir. Rakip şampiyonlara verdiğin hasar sonrasında mana yenilersin ve aynı zamanda parçalanana kadar kalıcı olan bir kalkan kazanırsın. Takım arkadaşına bağlı kaldığın zaman ona kalkan kazandırmış olursun.

Pasif yeteneğin her hazır olduğunda rakip şampiyona basit saldırı gerçekleştirmen gerekir. Kalkanın ne zaman işe yarayacağını bilemezsin. Ancak kalkanın varlığı rakibin hasar takası konusunda bir adım geride durmasını sağlayacaktır.

Q – Sinsi Atış

Bu yetenek hasar vermeni sağlayan yetenektir. Belirli bir menzilde fırlatmış olduğun atış ilk isabet ettiği rakibe hasar verir. Atış en az bir saniye boyunca havada kalırsa ekstra büyü hasarı verir ve etki ettiği rakip şampiyona yavaşlatma etkisi uygular.

Takım arkadaşına bağlı kaldığın zaman bu yeteneği kullanarak minyon birliklerini es geçip rakibe hasar verebilirsin. İyi bir manevra yaparak rakibe maksimum hasar verirken aynı zamanda minyon birliklerinden gelecek hasarı engellemiş olursun.

W – Sen ve Ben!

Bu yetenek hareketli olmanı sağlayan yetenektir. Bağlı kaldığın bir şampiyondan diğerine geçerken herhangi bir bedel ödemezsin ve bekleme süresi gibi engellerle karşılaşmazsın. Bir başka şampiyona bağlı kaldığın zaman hasar almazsın.

Yeteneğin pasif özelliği ise bağlı kaldığın şampiyona ekstra hasar kazandırma konusunda sana yardımcı olur. Yeteneğin diğer yeteneklere göre ekstra bir seviyesi vardır. Çünkü başlangıçta bu yetenek bir seviye atlamış biçimdedir.

E – Çıldırrr!

Bu yetenek takım arkadaşını hayatta tutacak yetenektir. Belirli aralıklarla kazanmış olduğun dolumlar sayesinde kendi canını veya takım arkadaşının canını yenilersin. Dolumlar belirli süreyle tekrar gelirler ve üzerinde tutabileceğin dolum sayısı sınırlıdır.

Takım savaşlarında dolumları en çok skor alacak olan takım arkadaşının üzerinde kullanarak ekstra skor elde edebilir ve daha fazla altın kazanabilirsin. Koridor aşamasında takım arkadaşının cana ihtiyacı olduğunda ona bağlı kalıp bu yeteneği kullanmaya çalışmalısın.

R – Son Sayfa

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bu yeteneğin çok güçlü olduğunu söyleyebilirim ama alışmak için zaman alıcıdır. Yeteneği kullandığın zaman kitabın art arda gelecek olan dalgalar oluşturur. Bu dalgalar rakiplere büyü hasarı verir ve üç dalga isabet eden rakip çakılı kalır.

Yeteneği kullandığın zaman hareket edebilirsin. Doğrudan yeteneğin yönünü değiştiremezsin. Bunun yerine etrafta hareket ederek oluşacak dalgaların farklı hedefleri bulmasını sağlayabilirsin. Yeteneği kullandığında takım arkadaşların arasında geçişler yaparak etkinliğini artırabilirsin.

Yuumi Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Yuumi için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Yuumi Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Aery’yi Çağır olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Yuumi Rün

Tüm nişancılarla uyumlu bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Yuumi ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap