Yasuo Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

yasuo rehberi

Yasuo nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Yasuo build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri hava fırlatın ve onlara patronun kim olduğunu gösterin.

Bu rehber Yasuo nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Yasuo hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Yasuo nasıl oynanır?

Öncelikle Yasuo için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Yasuo ile oynarken kolayca hasar takasına girebileceğin seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Yasuo’nun oynaması zor bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Avarenin Yolu

Çift kalkana sahip olmanı sağlayan yetenektir. Bu şampiyonun hasar takasına girme işini kolaylaştırır. Hareket ettikçe dolar ve özel yetenek kullanıldığında sıfırlanır. Yeteneğin bir diğer önemli yanı ise kritik hasarı azaltma karşılığında kritik hasar şansı vermesidir.

Q – Çelik Fırtına

Bu yetenek beceri atışı olan bir yetenektir. Saldırı hızın ne kadar yüksekse yeteneğin bekleme süresi o kadar az olur. Build kapsamında saldırı hızı içeren eşyaların tercih edilme sebebi budur. Koridor aşamasında agresif tutum sergilemeni sağlayan en önemli yetenek durumdadır.

W – Rüzgar Duvarı

Bu yetenek rakipten gelen atışları engeller. Rakibin kullanmış olduğu tüm beceri atışları bu engellemeye dahildir. Koridor aşamasında güvenli bir oyun çıkarmanı sağlayan yetenektir. Bu yetenek kullanılamaz durumunda olduğunda rakibin saldırılarına karşı savunmasız kalırsın.

E – Atılgan Kılıç

Bu yetenek ile ilgili şampiyon bir rakip birliğe doğru hamle yapar ve ona büyü hasarı verir. Yeteneğin etki menzili sabit olduğu için duvarlardan geçmene izin veren bir yetenektir. Bu yeteneği kullanarak koridor aşamasında ekstra hareketlilik elde edersin.

R – Son Nefes

Havaya sıçratılmış olan rakiplerde kullanılabilen bir yetenektir. Havaya sıçratılan rakibe ardı ardına hasar verebilirsin. Takım savaşlarında güçlü olmanı sağlayan temel yetenektir. Tankları saniyeler içerisinde eritebilir olduğun için onlarla kolayca düello yapabilirsin.

Yasuo Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Yasuo için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Yasuo Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Ayağı Çabuk olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Yasuo Rün

Tek başına oyun taşıyabilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Yasuo ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap