Yasuo Counter (CT) rehberi

Yasuo counter rehberi sayesinde Yasuo karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonları bulabilirsin. Böylece koridor aşamasında avantaj elde edebilirsin.

Yasuo güçlendiği zaman durdurulamayan şampiyonlardan biridir. Yüksek hareketlilik potansiyeli koridor aşamasında işini kolaylaştırır. Sahip olduğu bedava zırh delme ile rakiplerinin işini saniyeler içerisinde bitirebilen bir şampiyondur.

Not: Yasuo için güncel build arıyorsan Yasuo build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Yasuo Counter (Karşı Seçim)

Yasuo için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) yapmayı düşünüyorsan öncelikle mevcut yamada onun karşısında güçlü bir konuma sahip şampiyonları değerlendirmelisin. Bu şampiyonlar mevcut yamada şu şekildedir:

 • Mordekaiser
 • Ziggs
 • Taliyah
 • Vladimir

İstatistiksel verileri bir kenara bırakıp mekanik durumlara göz atıldığında ise öne çıkan üç farklı şampiyon vardır. Bu şampiyonların her birisinin Yasuo karşısında çeşitli avantajları vardır. Yukarıda yer alan istatistiksel seçimlere güvenmiyorsan bunlara yönelebilirsin.

Vel’Koz

Yasuo karşısında güçlü olmasının sebebi rahatsız edici hasar verme konusunda etkili olmasıdır. Koridor aşamasında uzun menzilinin avantajı ile beslenmeye çalışmalı ve bire bir mücadeleye girmekten kaçınmalısın.

Vel’Koz için güncel bir build arıyorsan Vel’Koz nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Nocturne

Yasuo karşısında güçlü olmasının sebebi düello konusunda üstünlük kurabilmesidir. Yeteneklerini durdurma şansına sahip olmadığı için koridor aşamasının her alanında üstünlük kurabilirsin. Sahip olduğun kitle kontrolü ile ona göz açtırmamayı başarabilirsin.

Nocturne için güncel bir build arıyorsan Nocturne nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Lissandra

Yasuo karşısında avantajlı olmasının sebebi menzil ve kitle kontrolü avantajıdır. Çok garanti bir seçim arıyorsan ilk tercihin bu olmalıdır. Düellodan olabildiğince uzak durup takım savaşlarında yeteneklerini göstermeye çalışmalısın.

Lissandra için güncel bir build arıyorsan Lissandra nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Yasuo Karşısında Ufak İpuçları

Yasuo karşısında iyi bir oyun çıkarmak istiyorsan onun yeteneklerini iyi bir biçimde kullanmasına engel olman gerekir. Yukarıdaki şampiyonlar bunu başarman için sana yardımcı olacaktır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsin.

 • Yakından dövüş şampiyonu olmasını cezalandırabilecek bir seçim yapıp sürekli rahatsız edici hasar vermeye çalışmalısın.
 • Canı oldukça düşük olduğundan anlık hasarlar karşısında etkisiz kalabileceğini unutmamalısın.
 • Seni havaya fırlatmadığı sürece istediği hasarı veremediğinden işini garantiye almalısın.
 • Etrafta minyon olmadığı zaman hareket kabiliyeti düşeceği için bunu değerlendirmeye çalışmalısın.
 • Özel yeteneğini kullanmasına engel olmak için kitle kontrolü yeteneklerine başvurmalısın.
 • Beceri atışına dayalı olan şampiyonlardan olabildiğince uzak durmalısın.
 • Doğru şampiyonu seçmediğin sürece onunla düelloya girmeyi aklından bile geçirmemelisin.

Bu Yasuo counter rehberi sayesinde Yasuo karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Yasuo için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

2 Responses

 1. efehan dedi ki:

  garen de ctsi soloda

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Teşekkürler bu bilgi için. Ancak Garen buradaki şampiyonların çok gerisinde kaldığından onu buraya eklemem mümkün değil. Garen CT değil demiyorum ama buradakiler kadar iyi bir Yasuo CT seçimi değil maalesef.

Yorum Yap