Yasuo Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Yasuo nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Yasuo build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri hava fırlatın ve onlara patronun kim olduğunu gösterin.

Bu rehber Yasuo nasıl oynanır sorusuna, Yasuo build, Yasuo eşya ve Yasuo rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek hareketlilik kabiliyetine ve düello beceresine sahiptir. Tek başına oyun taşıyabilecek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Yasuo Sezon 9 Build

Bu sezon Yasuo için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise koridor aşamasında kolayca hasar takasına girebileceğin tercihler yapmalısın.

Yasuo için eşya seçimleri konusunda güçlü düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Yasuo – Benzer Şampiyonlar
Kayn Jax Tryndamere Fiora Master Yi

Yasuo Rün (Rune)

Yasuo için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Yasuo için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Yenilmez seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Yasuo Eşyalar (Item)

Yasuo eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Yasuo Yetenekler

Bu kısımda en iyi Yasuo sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe zaman içerisinde hasar veren ve onun iyileştirme niteliklerini kısıtlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Yasuo nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve hızlı minyon temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Yasuo özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Avarenin Yolu

Çift kalkana sahip olmanı sağlayan yetenektir. Bu şampiyonun hasar takasına girme işini kolaylaştırır. Hareket ettikçe dolar ve özel yetenek kullanıldığında sıfırlanır. Yeteneğin bir diğer önemli yanı ise kritik hasarı azaltma karşılığında kritik hasar şansı vermesidir.

Q – Çelik Fırtına

Bu yetenek beceri atışı olan bir yetenektir. Saldırı hızın ne kadar yüksekse yeteneğin bekleme süresi o kadar az olur. Build kapsamında saldırı hızı içeren eşyaların tercih edilme sebebi budur. Koridor aşamasında agresif tutum sergilemeni sağlayan en önemli yetenek durumdadır.

W – Rüzgar Duvarı

Bu yetenek rakipten gelen atışları engeller. Rakibin kullanmış olduğu tüm beceri atışları bu engellemeye dahildir. Koridor aşamasında güvenli bir oyun çıkarmanı sağlayan yetenektir. Bu yetenek kullanılamaz durumunda olduğunda rakibin saldırılarına karşı savunmasız kalırsın.

E – Atılgan Kılıç

Bu yetenek ile ilgili şampiyon bir rakip birliğe doğru hamle yapar ve ona büyü hasarı verir. Yeteneğin etki menzili sabit olduğu için duvarlardan geçmene izin veren bir yetenektir. Bu yeteneği kullanarak koridor aşamasında ekstra hareketlilik elde edersin.

R – Son Nefes

Havaya sıçratılmış olan rakiplerde kullanılabilen bir yetenektir. Havaya sıçratılan rakibe ardı ardına hasar verebilirsin. Takım savaşlarında güçlü olmanı sağlayan temel yetenektir. Tankları saniyeler içerisinde eritebilir olduğun için onlarla kolayca düello yapabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar güçlü düello becerisini ön plana çıkarabilen şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Tek başına oyun taşıyabilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Yasuo ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap