Xin Zhao Rün ve Eşya Dizilimi » Jungle Build

Bu rehber Xin Zhao rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Xin Zhao hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Xin Zhao için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Xin Zhao Build S10

Xin Zhao, 2. seviye olduğunda en güçlü şampiyonlardan biridir. Oyunun erken evresinde bunu avantajlı bir biçimde kullanmayı deneyebilirsin. Bunu yapabilmek için ihtiyacın olan şey 2. seviye olunca baskın düzenleyecek bir koridor bulmaktır. Kırmızı güçlendirme rotası sayesinde çok şey başarabilirsin.

Bu şampiyonun ikili mücadeleleri oldukça güçlüdür. Gerek 1’e 1 gerek ise 2’ye 2 mücadelelerde ayakta kalmayı başarabilirsin. Bu nedenle kendini güvende hissettiğin zaman karşı ormana baskın düzenlemeye çalışabilirsin. Rakip ormancıyı alt tarafta görürsen hemen üst tarafa gidip kamplarını çalabilirsin.

Xin Zhao Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Xin Zhao için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Xin Zhao Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Saldırıya Devam olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-E-Q sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Xin Zhao Rün

Xin Zhao nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Xin Zhao ile oynarken maksimum hasar potansiyeline ulaşmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bu tür bir seçimin oyun stilinle uyum sağlamasına dikkat etmelisin. Ayrıca Xin Zhao oynaması aşırı zor olan şampiyonlardan biridir.

Bu şampiyon erken evrede çok güçlü olan ormancı şampiyonlar arasında yer alır. Erken evrede düzenleyecek olduğun bir başarılı baskın sonrasında maçı koparma ihtimalin vardır. Bu sayede orta evreyi güçlü bir biçimde geçirebilirsin ama aynı durum son evre için pek geçerli olmayacaktır.

Pasif – Mücadele Azmi

Bu pasif yetenek çok ilgi çekicidir. Bu şampiyonun iyi bir ormancı ve iyi bir düellocu olmasını sağlayan en önemli yetenektir. Canını önemli ölçüde durdurabilmesi büyük bir avantajdır. Her üç saldırının ardından canını yenilersin. Üstelik bu etki sadece şampiyonlara karşı geçerli değildir.

Minyon birlikleri, kuleler, totemler ve orman kampları gibi alanlarda can yenilemeyi başarabilirsin. Bir başka ifadeyle sürdürülebilirlik konusunda son derece etkilidir. Rün seçimlerin ile destekleyecek olduğun bu pasif yetenek sayesinde çoğu zaman hayatta kalacağından emin olabilirsin.

Q – Üç Pençe Saldırısı

Bu yetenekten gelen hasar gerçekten çok ama çok güçlüdür. Başlangıç vuruşlarında bunu hissetmezsin. Fakat son vuruşu gerçekleştirdiğin zaman verdiği hasar seni bile şaşırtacaktır. Bu yeteneğin varlığını doğru rünler ile desteklediğin zaman ondan ekstra verim alabilirsin.

Orman bölgesinde farm yaparken yine bu yetenekten yararlanabilirsin. Basit bit E -> W -> Q kombinasyonu işini görmeye yetecektir. Daha güvenli bir farm için E -> Q – > W yapmayı düşünebilirsin. Özellikle iki saldırı yapıp sonrasında E -> Q kombinasyonunu uygularsan rakibi havaya sıçratmayı başarabilirsin.

W – Rüzgardan Şimşeğe

Bu yeteneğin çok etkili bir alan hasarına sahip olduğunu söylemek mümkün. Özellikle ikinci vuruşunu çok daha güçlü olduğundan emin olabilirsin. Bu yetenek sayesinde Xin Zhao bir suikastçı şampiyona dönüşebilir. Genellikle Q yeteneğinden gelen havaya sıçratma gerçekleşene kadar bu yeteneği kullanmak istemeyebilirsin.

Bununla birlikte uygun zamanlarda E -> W kombinasyonu ile rakibine karşı üstünlük sağlayabilirsin. Ona karşı hamle yapman ve mücadele yapman gerektiğinde bunu kullanabilirsin. Bunu yaptığın zaman yeteneklerini kullanırken bekleme sürelerini azaltmış olursun.

E – Amansız Hücum

Bu yetenek ormancı şampiyonlar için geliştirilmiş olan en iyi yeteneklerden biridir. Hedefe doğru sıçrama özelliği sayesinde hedefleri yakalamak ve gerektiğinde hedeften kaçmak mümkün hale gelir. Yetenek sana saldırı hızı kazandırdığı gibi rakibe etki ettiğinde onu yavaşlatma etkisine sahiptir.

Bununla birlikte yavaşlatma etkisi sadece hedef ile sınırlı değildir. Örneğin, hedefin minyon birliklerinin etrafında yer alıyorsa bu yeteneği minyon birliğinin üzerinde kullanarak hedef şampiyonu yavaşlatmayı başarabilirsin. Çünkü yetenek yavaşlatma etkisini alan etkisi olarak sunma özelliğine sahiptir.

R – Hilal Koruması

Xin Zhao için geliştirilmiş olan özel yetenektir. Kullanımı oldukça kolay olduğu gibi yetenek kitin doğrultusunda fazlasıyla işlevseldir. Bu açıdan onu kullanman gerektiğinde tereddüt etmemen ve rakibe hasar verirken aynı zamanda onları geriye doğru ittirmeye çalışmalısın.

Özel yetenek konusunda gerçekten dikkatli olmalısın. Çünkü bekleme süresi canını sıkabilecek durumdadır. Doğru hedefi geriye doğru sıçratıp kendini güvenceye aldığından emin olmalısın. Ayrıca, bu yeteneği sadece rakipten kaçmak için değil aynı zamanda takım savaşı başlatmak için de kullanabilirsin.

Burada yer alan Xin Zhao rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Xin Zhao hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap