Xerath Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

xerath nasıl oynanır build

Xerath nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Xerath rehberi. Sihir darbesi ile kışkırt, sihir ayini ile işi bitir.

Bu rehber Xerath nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Xerath hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Xerath nasıl oynanır?

Öncelikle Xerath için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Xerath ile oynarken sürekli yeteneklerini kullanmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde destek eşyalarına yönelmen gerekir. Xerath’ın oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Mana Akını

Bu pasif yetenek sayesinde hiçbir zaman mana problemi yaşamazsın. Her basit saldırıda mana kazanırsın ve bu mana miktarı seviyen yükseldikçe artış gösterir. Buna ek olarak saldırdığın hedef bir şampiyon ise kazandığın mana miktarı iki katına çıkar.

Bu yeteneği önemli yapan diğer yeteneklerini hızlı ve sürekli bir şekilde kullanma fırsatı sunmasıdır. Bu şampiyonla oynarken yerinde durmazsın. Çeşitli bekleme süresi azaltma etkilerinden yararlanarak yeteneklerini çok daha sık kullanmanın yollarını ararsın.

Q – Sihir Darbesi

Bu yetenek ihtiyaç duyduğun uzun menzilli saldırı yeteneğindir. Bekleme süresi oldukça azdır. Elinde olması gereken temel yeteneğin olsa bile kullanırken çeşitli kombinasyonları aklında bulundurman gerekir. Bu sayede yetenekten ekstra verim almayı başarabilirsin.

Yeteneği kullanırken hareket edemeyeceğini ve diğer yeteneklerini kullanamayacağını unutmamalısın. Yeteneği kullanmak için çok beklersen iptal edileceğini bilmelisin. Yeteneğin iptal edilmesi durumunda mananın bir miktarını geri kazanırsın.

W – Yıkım Bölgesi

Bu yeteneğin asıl kullanım amacı rakibi rahatsız etmektir. Çok yavaş kullanıldığı için rakiplerin kurtulması kolay olsa bile doğru zamanlama ile kullandığın zaman rakibi epey rahatsız edebilirsin. Buna ek olarak Q yeteneğini kullanabilmek için bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

Koridor aşamasında rakibini rahatsız etmek için yapman gereken rakibin minyon temizlemeye çalıştığı sırada bu yeteneği kullanmaktır. Dolayısıyla ona daha az hareket alanı bırakmış olursun. Hem onun minyon öldürmesini engellersin hem de hasar almasını sağlarsın.

E – Şok Küresi

Bu yetenek diğer yeteneklerin ile uyumlu çalışır. Yakın mesafeden etkinliği oldukça düşüktür. Fakat mesafe arttıkça çok daha etkili hale gelir. Bu yeteneği kullanırken özellikle W yeteneğin ile bir kombinasyon oluşturmaya çalışmalısın.

Eğer bu yeteneği doğru zamanlama ile kullanırsan rakibine ekstra hamle tanımamış olursun. Bu konuda kendini geliştirmen biraz zaman alacaktır. Ama yeterli oranda pratik yapman durumunda klasik kullanımdan çok daha fazlasını yapabileceğini bilmelisin.

R – Sihir Ayini

Bu yetenek özel yeteneğindir. Oyunda yer alan en acımasız yeteneklerden biridir. Çok uzun bir mesafede saldırı düzenlemeyi başarabilir ve rakibini ne olduğunu anlamadan ortadan kaldırabilirsin. Bazı durumlarda rakibe yoğun hasar verip onu uzaklaştırmak için bu yeteneği kullanabilirsin.

Bu yeteneği kullandığın zaman rakibini geriye doğru itmiş olursun. Bir başka ifadeyle hareket etmeyen rakibini çok uzak mesafeden avlamayı başarabilirsin. Eğer rakibinin canı çok azsa veya çok dayanıksızsa bu yetenek ile fark yaratacağını bilmelisin.

Xerath Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Xerath için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Xerath Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sihirli Yıldız olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Xerath Rün

Yüksek saldırı menziline sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Xerath ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap