Wukong CT » Wukong Counter

Wukong karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orman bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Wukong CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Wukong için güncel build arıyorsan Wukong build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Wukong CT konusunda bilgiler yer alır.

Wukong counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Wukong counter konusunda yardımcı olacaktır.

Wukong CT (Wukong Counter)

Wukong ormanda vakit geçirmeyi seven bir şampiyondur. 6. seviye olana kadar güç toplamak için farm yapmaya çalışacaktır. R yeteneğini açtıktan sonra baskın düzenlemeye başlayacak ve gücünü gösterecektir. Bu nedenle onun farm yapmasını geciktirmeye çalışabilirsin. Karşı ormana baskın düzenleyerek tecrübe puanı almasına engel olabilirsin.

Wukong orman kamplarını temizlerken can yönetimi konusunda sıkıntı yaşayabilecek bir şampiyondur. Sürdürülebilirlik konusunda çok fazla becerisi olmadığı için kamptan kampa geçerken canını kontrol etmek zorunda kalacaktır. Karşı ormana baskın düzenleyerek onu düşük canda yakalamayı düşünebilirsin. Bunu yaptığı zaman onun işini bitirmelisin.

Wukong genellikle baskın düzenlemeye çalışırken W yeteneğini kullanacaktır. Bu yeteneğini kullandığı zaman baskın potansiyelinin başarısı artış gösterir. Nehir kısmına görünmezleri ortaya çıkartan bir totem yerleştirirsen takımına ekstra yardımcı olmayı başarabilirsin. Bu konuda diğer takım arkadaşlarını uyarmayı düşünmelisin. Aksi durumda baskınlara karşı açık hedef haline geleceklerdir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Wukong yeri bilindiği sürece takım savaşlarına katkı yapmakta çok zorlanır. Bu nedenle haritada görüş kontrole sahip olmak çok önemlidir. Takımının bulunduğu kısımda yan bölgelere totemler yerleştirerek oralardaki görüşü yükseltmeye çalışabilirsin. Onun nerede olduğunu görebileceğin için hamle yapma şansına engel olabilirsin.

Wukong takım savaşlarını çok sever çünkü aynı anda birden fazla rakibi havaya sıçratma şansına sahip olur. Bunu yapabilmesi için savaşılan alanın çok geniş olmaması gerekir. Dolayısıyla orman bölgesinde, Baron ve Ejder çukurunda onunla mücadele etmekten olabildiğince kaçınmalısın. Wukong etraftayken bu tür harita görevlerini almaya çalışırken çok dikkatli olmalısınız.

R yeteneği olmadan Wukong takım savaşlarına katkı sağlamayı başaramaz. Bu nedenle R yeteneği kullanılabilir olmadığı zaman takım savaşlarını başlatmayı deneyebilirsin. Bu karşı takımın bir kişi eksik hareket etmesini sağlayacak ve senin takımına doğal bir avantaj sunacaktır. Ancak ne olursa olsun Wukong’un hasar potansiyeline saygı göstermelisin.

Potansiyel

Wukong’un özellikle 6. seviye olduğunda yaşadığı güç artışı çok önemlidir. Bu sayede R yeteneğine erişim sağlamış olur. Bu yeteneğe sahip olduğu zaman hasar takasını uzatmaya çalışır çünkü anlık hasar ile seni ortadan kaldırabilme şansı olacaktır. Ayrıca diğer basit yetenekleri özel yeteneğini destekler niteliklere sahiptir. Bu nedenle dikkatli olmalısın.

Ne olursa olsun 1. ve 3. seviye aralığında Wukong ile düello yapmaya çalışmamalısın. Wukong kısa süre içerisinde zırhını eritebilecek ve seni ortadan kaldırabilecektir. En iyi ihtimalle hayatta kalmayı başarabilir ama başlangıç platformuna geri dönmek zorunda kalabilirsin. Bu seni hem yavaşlatacak hem de eşyalarından mahrum bırakacaktır.

Takım savaşları Wukong’un en etkili olduğu yerdir. R yeteneğinin getirmiş olduğu havaya sıçratma özelliği çok ama çok önemlidir. Aynı anda tüm rakip takımı havaya sıçratmayı başarırsa büyük bir avantaj elde eder. Dolayısıyla takım arkadaşlarınla bir arada durmaya çalışırken birbirinize çok yakın olmamalısınız. Arada her zaman belirli bir mesafe bırakmalısınız.

Bu Wukong counter rehberi sayesinde Wukong karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Wukong için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap