Wukong Rün ve Eşya Dizilimi » Jungle Build

Bu rehber Wukong rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Wukong hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Wukong için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Wukong Build S10

Wukong daha çok hasar potansiyeliyle öne çıkan bir şampiyondur. Az miktarda olsa bile hayatta kalma becerisi vardır. Bunu yine az miktarda olan işlevselliği ile destekler. Büyü direnci açısından çok az bile olsa avantajı olduğunu söyleyebilirim. Fakat zırh açısından düşük seviyede olduğunu unutmamak gerekir.

Wukong’un en önemli yanı kesinlikle hasar potansiyelidir. Bu hasar potansiyelini en iyi şekilde kullanabileceğin eşya ve rün seçimleri yapman gerekir. Maç genelinde kazanacağın hasar avantajını bir şekilde sahaya yansıtmak zorunda olduğunu unutmamalısın.

Wukong Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Wukong için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Wukong Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-Q-W sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Wukong Rün

Wukong nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Wukong ile oynarken rakibe doğru güçlü hamleler yapmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Wukong oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun orta evresinde çok daha güçlüdür.

Bu şampiyon ile oynarken W yeteneğini kullanmalı ve orman bölgesinde canavarların dikkatini dağıtmalısın. Bu sayede ekstra can kaybı yaşamaktan korunmuş olursun. Ormanda daha fazla vakit geçirebilirsin. Bir baskın düzenlerken W yeteneğini asla bodoslama olacak şekilde kullanmamalısın.

Pasif – Taş Deri

Bu pasif yetenek sayesinde ekstra zırh kazanırsın. Ayrıca belirli süre aralığında yüzdesel olarak azami can yenilemesi kazanırsın. Yeteneğin bu özelliği herhangi bir rakibe veya orman canavarına hasar verildiği zaman fazlalaşır. Bu nedenle yeteneği stratejik bir biçimde kullanmak çok önemlidir.

Bu yeteneğin tamamen dayanıklılık ve süreklilik ile ilgili olduğunu unutmamalısın. Elde edeceğin kazanımların tamamı ormanda veya koridorda kalış süreni yükseltecektir. Bu rakibe göre belirli avantajlar elde etmene yardımcı olur. Ancak etrafında yer alan şampiyon sayısı çok olduğunda daha fazla kazanım elde dersin.

Q – Yıkıcı Vuruş

Bu yetenek ile taşıdığın değneği güçlendirmiş olursun. Bir sonraki saldırın ekstra hasara ve ekstra uygulama menziline sahip olur. Aynı zamanda saldırıların rakibin zırh değerini azaltır. Herhangi bir hedefe kendin veya klonun ile hasar verirsen yeteneğin bekleme süresi düşmektedir.

Yetenek kitinde yer alan temel hasar kaynağı yeteneğindir. Yapman gereken rakibe hasar vermen gerektiğinde bu yeteneği aktif etmektir. Bekleme süresinin azalması gibi bir durum söz konusu olduğu için daha fazla saldırı daha fazla hasar imkanı anlamına gelecektir.

W – Oyunbaz Savaşçı

Bu yetenek aslında şampiyonun hareketlilik kaynağıdır. Belirli noktaya doğru atılırsın, belirli bir süre görünmez olursun ve arkanda bir klon bırakırsın. Klon ile basit saldırı gerçekleştirebilir veya özel yeteneğini kullanabilirsin. Ancak zaten havaya sıçratılmış olan hedefler klon tarafından tekrar havaya fırlatılmaz.

Bu yeteneği kullanarak çeşitli yeteneklerden kaçınman mümkündür. Ayrıca yetenek kitinde yer alan kombinasyonları uygulamak için bu yola başvurmayı düşünebilirsin. Bu durum takım arkadaşlarınla bir combo yapmak istediğinde yine geçerli olacaktır. Bunun şampiyon için çok stratejik bir yetenek olduğunu söyleyebilirim.

E – Bulut Saldırısı

Bu yetenek sayesinde hızlıca yer değiştirebilirsin. Bir hedefe doğru hamle yapabilir ve yan yana olan iki farklı hedefe saldırı düzenleyebilirsin. Hedefine hasar verdiğin zaman ekstra saldırı hızı kazanırsın. Bu sayede Q yeteneğini tekrar hızlı bir biçimde kullanma şansı elde edersin.

Klonlar sayesinde çok şey başarabilirsin. Hedefe doğru ilerlediğinde ve hasar verdiğinde büyü hasarı vereceğini unutmamalısın. Dolayısıyla yetenekten aşırı miktarda hasar vermesini beklemen doğru değildir. Daha çok saldırı hızı kazanımından yararlanmak ve diğer yeteneklere geçiş için bu yeteneği kullanmalısın.

R – Burgaç

Wukong için uygun görülmüş özel yetenektir. Değneğini etrafında döndürürsün ve belirli süreyle ekstra hareket hızı kazanırsın. Döndüğün süre boyunca önüne çıkan rakipleri havaya fırlatırsın ve onlara hasar verirsin. Bir kez havaya fırlatılmış olan hedefin bir daha havaya fırlatılamayacağını unutmamalısın.

Kullanıldığı yere göre aşırı güçlü bir yetenek olduğunu söyleyebilirim. Özellikle dar alanlarda ve sıkışık bölgelerinde kullanıldığında çok etkilidir. Karşı takımı hazırlıksız yakaladığında bu yeteneği kullanarak takım savaşını kazanmayı garanti altına alabilirsin.

Burada yer alan Wukong rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Wukong hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap