Volibear Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

volibear build

Volibear nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Volibear rehberi. Haşmetli kükreme ile yakala pençelerle işi bitir.

Bu rehber Volibear nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Volibear hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Volibear nasıl oynanır?

Öncelikle Volibear için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Volibear ile oynarken doğru zamanda doğru yerde olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı düello eşyalarına yönelmen gerekir. Volibear’ın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Fırtınanın Seçtiği

Bu pasif yetenek maksimum canın belirli bir oranın altında indiği zaman hızlı bir şekilde canını yeniler. Pasif bir kez harekete geçtikten sonra bekleme süresini aktif hale getirir. Bekleme süresi dolmadan bu yeteneği tekrardan kullanamazsın.

Bu pasif yetenek özellikle rakipleri yemlemek için son derece kullanışlıdır. Bir rakip canın az olduğunda üzerine doğru atıldığı zaman bir anda canını doldurabilirsin. Takım savaşlarında hayatta kalıp son bir hamle yapabilmek için yine bu yetenekten destek alabilirsin.

Q – Dörtpençeli Fırtına

Bu yetenek sana ekstra hareket hızı kazandırır. Görünür bir şampiyona doğru gittiğinde çok daha hızlı hareket edersin. Ek olarak bir sonraki otomatik saldırın ekstra hasar verir ve rakibi geriye doğru atar. Yetenek kaçan rakibi kovalamak için son derece kullanışlıdır.

Yeteneğin kulelere hasar verdiğini unutmamalısın. Yeteneği kullanır kullanmaz otomatik saldırın sıfırlanır. Kazandığın hareket hızı süre bitene kadar geçerliliğini korur. Özellikle çeşitli baskınlar denerken bu yetenekten ekstra fayda sağlayabilirsin.

W – Kuduz

Bu yeteneğin işlevi basit olsa bile birçok farklı kullanım biçimi vardır. Bir otomatik saldırıdan sonra ekstra saldırı hızı kazanırsın ve bunu bir yük halinde üzerinde tutabilirsin. Aktif özelliğinde ise rakibi ısırarak ona kaybedilen canına göre hasar verirsin.

Oyunda yer alan en güçlü yeteneklerden biridir. Kazandığın can miktarı yeteneğe katkı yaparak onu daha güçlü hale getirir. Yetenek kitinde en çok verim alman gereken yeteneklerden biridir. Çünkü mücadelelerde yüksek oranda hasar uygulamanı sağlayan tek çözümdür.

E – Haşmetli Kükreme

Bu yetenek kitle kontrol etkisi yeteneğindir. Rakibi yakalamakta zorluk çekiyorsan bu yetenekten destek alabilirsin. Çoğu koşulda bu yeteneği rakibin yolunu kesmek için kullanmalısın. Diğer birçok seçenekte baskınlara açık hale gelir ve net hedefe dönüşmüş olursun.

Açık hedef olmak istemiyorsan bu yeteneği doğru zamanda doğru yerde kullanman önemlidir. Aksi durumda çeşitli baskınlarda güçsüz kalırsın. Rakibini Q yeteneğinle yakalayamadığın zaman bu yeteneği kullanıp avantaj elde etmeyi düşünebilirsin.

R – Fırtına Pençe

Bu yetenek özel yeteneğindir. Takım savaşlarında veya koridorda önüne çıkan herkese hasar verebileceğin bir yetenektir. Yakalama şansının olmadığı rakiplere daha önde olan rakibe hasar uygulayarak hasar verebilirsin.

Saldırı yaparken birimden birime geçiş yapan yıldırımların anlık olarak etki gösterdiğini unutmamalısın. Takım savaşlarında ne kadar çok rakibe hasar verirsen senin için bir o kadar iyidir. Bir tank olduğun için çok büyük hasar çıkışları beklememelisin.

Volibear Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Volibear için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Volibear Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin.

Volibear Rün

Oynaması oldukça kolay bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Volibear ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap