Volibear Rün ve Eşya Dizilimi » Jungle Build

Bu rehber Volibear rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Volibear hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Volibear için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Volibear Build S10

Volibear ile oynarken erken evrede çok güçlü olduğunu unutmamalısın. Baskın düzenlerken Q yeteneğini bir hamle aracı olarak kullanmaya çalışmalısın. Rakibe yaklaştığın zaman E yeteneğini kullanıp onu geri atmayı başarabilirsin. Bu hamle özellikle takım savaşlarını başlatma konusunda fazlasıyla işine yarayacak hamledir. Dolayısıyla bunu değerlendirmeye çalışmalısın.

Doğal bir tank olduğundan ve pasif yeteneğinin getirdiği avantaj dolayı takım savaşlarında fazlasıyla işe yarayan bir şampiyondur. R yeteneğini kullandığın zaman yakındaki tüm hedeflere hasar vermeyi başarabilirsin. Bu nedenle takım savaşlarını başlatırken R yeteneğini olabildiğince önce kullanarak çok fazla hasar vermeyi deneyebilirsin.

Volibear Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Volibear için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Volibear Tam Build

Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Yenilmez olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Volibear Rün

Volibear nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Volibear ile oynarken doğru zamanda doğru yerde olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı düello eşyalarına yönelmen gerekir. Volibear oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır.

Özellikle oyunun erken evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Volibear’ın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Fırtınanın Seçtiği

Bu pasif yetenek maksimum canın belirli bir oranın altında indiği zaman hızlı bir şekilde canını yeniler. Pasif bir kez harekete geçtikten sonra bekleme süresini aktif hale getirir. Bekleme süresi dolmadan bu yeteneği tekrardan kullanamazsın.

Bu pasif yetenek özellikle rakipleri yemlemek için son derece kullanışlıdır. Bir rakip canın az olduğunda üzerine doğru atıldığı zaman bir anda canını doldurabilirsin. Takım savaşlarında hayatta kalıp son bir hamle yapabilmek için yine bu yetenekten destek alabilirsin.

Q – Dörtpençeli Fırtına

Bu yetenek sana ekstra hareket hızı kazandırır. Görünür bir şampiyona doğru gittiğinde çok daha hızlı hareket edersin. Ek olarak bir sonraki otomatik saldırın ekstra hasar verir ve rakibi geriye doğru atar. Yetenek kaçan rakibi kovalamak için son derece kullanışlıdır.

Yeteneğin kulelere hasar verdiğini unutmamalısın. Yeteneği kullanır kullanmaz otomatik saldırın sıfırlanır. Kazandığın hareket hızı süre bitene kadar geçerliliğini korur. Özellikle çeşitli baskınlar denerken bu yetenekten ekstra fayda sağlayabilirsin.

W – Kuduz

Bu yeteneğin işlevi basit olsa bile birçok farklı kullanım biçimi vardır. Bir otomatik saldırıdan sonra ekstra saldırı hızı kazanırsın ve bunu bir yük halinde üzerinde tutabilirsin. Aktif özelliğinde ise rakibi ısırarak ona kaybedilen canına göre hasar verirsin.

Oyunda yer alan en güçlü yeteneklerden biridir. Kazandığın can miktarı yeteneğe katkı yaparak onu daha güçlü hale getirir. Yetenek kitinde en çok verim alman gereken yeteneklerden biridir. Çünkü mücadelelerde yüksek oranda hasar uygulamanı sağlayan tek çözümdür.

E – Haşmetli Kükreme

Bu yetenek kitle kontrol etkisi yeteneğindir. Rakibi yakalamakta zorluk çekiyorsan bu yetenekten destek alabilirsin. Çoğu koşulda bu yeteneği rakibin yolunu kesmek için kullanmalısın. Diğer birçok seçenekte baskınlara açık hale gelir ve net hedefe dönüşmüş olursun.

Açık hedef olmak istemiyorsan bu yeteneği doğru zamanda doğru yerde kullanman önemlidir. Aksi durumda çeşitli baskınlarda güçsüz kalırsın. Rakibini Q yeteneğinle yakalayamadığın zaman bu yeteneği kullanıp avantaj elde etmeyi düşünebilirsin.

R – Fırtına Pençe

Bu yetenek özel yeteneğindir. Takım savaşlarında veya koridorda önüne çıkan herkese hasar verebileceğin bir yetenektir. Yakalama şansının olmadığı rakiplere daha önde olan rakibe hasar uygulayarak hasar verebilirsin.

Saldırı yaparken birimden birime geçiş yapan yıldırımların anlık olarak etki gösterdiğini unutmamalısın. Takım savaşlarında ne kadar çok rakibe hasar verirsen senin için bir o kadar iyidir. Bir tank olduğun için çok büyük hasar çıkışları beklememelisin.

Temel Yetenek Kombinasyonları

  • AA + Q + AA + E: Q yeteneğin basit saldırıları sıfırlar. Dolayısıyla ilk olarak rakibe saldırmalı, ardından Q yeteneğini kullanmalı ve Q yeteneğin etkisini gösterdiği zaman tekrar basit saldırı gerçekleştirmelisin. Kombinasyonu tamamlamak için E yeteneğini kullanman yeterli olacaktır.
  • AA + Q + AA + E + AA + W: Orman kamplarını temizlemek için kullanabileceğin en basit kombinasyondur.
  • Sıçra + W + AA: Ulaşılması zor bir mesafede yer alan ama tek hamlede yere serebilecek rakipler söz konusu olduğunda bu kombinasyonu kullanmayı düşünebilirsin.

Burada yer alan Volibear rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Volibear hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap