Volibear Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Volibear nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Volibear build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Haşmetli kükreme ile yakala pençelerle işi bitir.

Bu rehber Volibear nasıl oynanır sorusuna, Volibear build, Volibear eşya ve Volibear rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon bireysel kitle kontrol becerisiyle ön plana çıkar. Oynaması son derece kolay bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Volibear Sezon 9 Build

Bu sezon Volibear için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra doğru zamanda doğru yerde olmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Volibear için eşya seçimleri konusunda dayanıklı düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Volibear – Benzer Şampiyonlar
Darius Garen Dr. Mundo Nasus Shyvana

Volibear Rün (Rune)

Volibear için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Volibear için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İsabet) Nitelik

Volibear Eşyalar (Item)

Volibear eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Volibear Yetenekler

Bu kısımda en iyi Volibear sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak W yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 3 > 4 > 5 > 7 > 9

(E) 1 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih her ormancı şampiyonun sahip olması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Volibear nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve tank olabilme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Volibear özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Fırtınanın Seçtiği

Bu pasif yetenek maksimum canın belirli bir oranın altında indiği zaman hızlı bir şekilde canını yeniler. Pasif bir kez harekete geçtikten sonra bekleme süresini aktif hale getirir. Bekleme süresi dolmadan bu yeteneği tekrardan kullanamazsın.

Bu pasif yetenek özellikle rakipleri yemlemek için son derece kullanışlıdır. Bir rakip canın az olduğunda üzerine doğru atıldığı zaman bir anda canını doldurabilirsin. Takım savaşlarında hayatta kalıp son bir hamle yapabilmek için yine bu yetenekten destek alabilirsin.

Q – Dörtpençeli Fırtına

Bu yetenek sana ekstra hareket hızı kazandırır. Görünür bir şampiyona doğru gittiğinde çok daha hızlı hareket edersin. Ek olarak bir sonraki otomatik saldırın ekstra hasar verir ve rakibi geriye doğru atar. Yetenek kaçan rakibi kovalamak için son derece kullanışlıdır.

Yeteneğin kulelere hasar verdiğini unutmamalısın. Yeteneği kullanır kullanmaz otomatik saldırın sıfırlanır. Kazandığın hareket hızı süre bitene kadar geçerliliğini korur. Özellikle çeşitli baskınlar denerken bu yetenekten ekstra fayda sağlayabilirsin.

W – Kuduz

Bu yeteneğin işlevi basit olsa bile birçok farklı kullanım biçimi vardır. Bir otomatik saldırıdan sonra ekstra saldırı hızı kazanırsın ve bunu bir yük halinde üzerinde tutabilirsin. Aktif özelliğinde ise rakibi ısırarak ona kaybedilen canına göre hasar verirsin.

Oyunda yer alan en güçlü yeteneklerden biridir. Kazandığın can miktarı yeteneğe katkı yaparak onu daha güçlü hale getirir. Yetenek kitinde en çok verim alman gereken yeteneklerden biridir. Çünkü mücadelelerde yüksek oranda hasar uygulamanı sağlayan tek çözümdür.

E – Haşmetli Kükreme

Bu yetenek kitle kontrol etkisi yeteneğindir. Rakibi yakalamakta zorluk çekiyorsan bu yetenekten destek alabilirsin. Çoğu koşulda bu yeteneği rakibin yolunu kesmek için kullanmalısın. Diğer birçok seçenekte baskınlara açık hale gelir ve net hedefe dönüşmüş olursun.

Açık hedef olmak istemiyorsan bu yeteneği doğru zamanda doğru yerde kullanman önemlidir. Aksi durumda çeşitli baskınlarda güçsüz kalırsın. Rakibini Q yeteneğinle yakalayamadığın zaman bu yeteneği kullanıp avantaj elde etmeyi düşünebilirsin.

R – Fırtına Pençe

Bu yetenek özel yeteneğindir. Takım savaşlarında veya koridorda önüne çıkan herkese hasar verebileceğin bir yetenektir. Yakalama şansının olmadığı rakiplere daha önde olan rakibe hasar uygulayarak hasar verebilirsin.

Saldırı yaparken birimden birime geçiş yapan yıldırımların anlık olarak etki gösterdiğini unutmamalısın. Takım savaşlarında ne kadar çok rakibe hasar verirsen senin için bir o kadar iyidir. Bir tank olduğun için çok büyük hasar çıkışları beklememelisin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Oynaması oldukça kolay bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Volibear ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap