Vladimir CT » Vladimir Counter

Vladimir karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Vladimir CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Vladimir için güncel build arıyorsan Vladimir build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Vladimir CT konusunda bilgiler yer alır.

Vladimir counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Vladimir counter konusunda yardımcı olacaktır.

Vladimir CT (Vladimir Counter)

Vladimir Counter / Vladimir CT
Kassadin Zed
Kassadin Zed Ekko Fizz Syndra

Vladimir karşısında oynarken daima Q yeteneğini kontrol etmelisin. Onun Q yeteneğini bekleme süresinde olduğu zaman onu rahatsız etmeye ve ona çeşitli hasarlar vermeye çalışmalısın. Maçın başlangıcında bu yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Özellikle güçlendirilmiş Q yeteneği olmadığı zaman onu rahatsız etmek oldukça mantıklıdır.

Vladimir’in W yeteneği çok yüksek bekleme süresine sahiptir. Onunla mücadele ederken bu yeteneği yemlemeye çalışman gerekir. Bunu başarırsan takım arkadaşından destek alarak veya tek başına ona doğru hamle yapmaya çalışabilirsin. Çünkü Vladimir’in tek kaçış yeteneği bu yetenektir. Onu boşa kullandırtmak bu nedenle çok önemlidir.

Vladimir oldukça hareketsiz bir şampiyondur. Ancak minyon dalgalarını ittirme konusunda son derece beceriklidir. Onun harita üzerinde kurduğu hakimiyete engel olabilmek için çeşitli totemler satın almayı düşünebilirsin. Q yeteneğini güçlendirmeyi başaramadığı sürece ona güvenli bir şekilde baskın düzenleme şansına sahip olabilirsin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Vladimir’in takım savaşlarındaki gücü çok güçlü alan etkisi hasarından ve R yeteneğinden gelir. Takım savaşlarında takım arkadaşlarınla birbirinize yakın durmamaya özen göstermeniz bu nedenle çok önemlidir. Bunu başarabilirseniz Vladimir’in R yeteneğini etkili bir şekilde kullanmasına engel olabilirsiniz.

Vladimir’in can yenileme özelliği en önemli niteliklerinden biridir. Güçlendirilmiş Q yeteneği ve R yeteneği onun takım savaşlarında ayakta kalmasını sağlayabilir. Hatta herkes öldüğünde bile hayatta kalma şansına sahiptir. Buna engel olabilmek için iyileştirme becerilerini azaltan eşyalara yatırım yapmayı düşünebilirsin. Bu sayede onun can yenileme şansını elinden almış olursun.

Oyunun son evresinde dahi Vladimir’in hareketlilik kabiliyeti oldukça düşük olacaktır. Sadece satın alacağı eşyadan ve W yeteneğinden gelen bir avantaj söz konusu olacaktır. Mücadelenin başlangıcında ona odaklanıp onu ortadan kaldırmaya çalışabilirsin. Ancak bunu yaparken Q yeteneğini etkili bir şekilde kullanmasına engel olman gerekir.

Potansiyel

Vladimir özellikle 9. seviye olduğu zaman ciddi bir güç artışı yaşar. Çünkü bu seviyede Q yeteneğinin bekleme süresi oldukça azalmış olur. Kısa süreli hasar takası yapmalı ve bu yetenek bekleme süresinde olduğunda ona hasar vermeye çalışmalısın. Vladimir bir şekilde bekleme süresi azaltan eşyalara yönelmişse bu yetenek karşısında gerçekten dikkatli olmalısın.

Zhonya’nın Kumsaati (Zhonya’s Hourglass) eşyası oldukça etkili bir eşyadır. Vladimir bu eşyayı satın aldığı zaman çok ciddi bir avantaj elde eder. Tıpkı W yeteneğini yemlemek gibi bu eşyayı da yemlemeye çalışman gerekir. Vladimir’i ortadan kaldırmanın başka yolu yoktur. Altın hale büründüğü zaman geri çıkmalı ve güçlendirilmiş Q yeteneğini kullanmasına izin vermemelisin.

Vladimir’in R yeteneği bekleme süresinde olduğu zaman güç kaybı yaşayacağını unutmamalısın. Bu aralıkta onunla hasar takasında bulunmaya çalışabilirsin. Etkili bir şekilde mücadeleye girişmeyi düşünüyorsan bu yeteneğin bekleme süresini kontrol etmen gerektiğini unutmamalısın. Vladimir tek kaldığı zaman onun karşısında 2 veya 3 kişiyi gönderip onu ortadan kaldırmak için çaba gösterebilirsiniz.

Bu Vladimir counter rehberi sayesinde Vladimir karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Vladimir için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap