Vladimir Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Vladimir nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Vladimir build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Kan nakliyle ayakta kal, kan vebasıyla acı çektir.

Bu rehber Vladimir nasıl oynanır sorusuna, Vladimir build, Vladimir eşya ve Vladimir rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon mücadele başlatma konusunda olağanüstü derece güçlüdür. Takım savaşlarında parlayan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Vladimir Sezon 9 Build

Bu sezon Vladimir için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra ise güçlü bir savaş büyücüsü olmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Vladimir için eşya seçimleri konusunda yetenek gücü tabanlı düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Vladimir – Benzer Şampiyonlar
Malzahar Taliyah Karthus Anivia Viktor

Vladimir Rün (Rune)

Vladimir için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Vladimir için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Sürat Coşkusu seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Vladimir Eşyalar (Item)

Vladimir eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Vladimir Yetenekler

Bu kısımda en iyi Vladimir sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe zaman içerisinde hasar veren ve onun iyileştirme becerilerini zayıflatan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Vladimir nasıl oynanır?

Bu şampiyon tank olabilme ile hızlı minyon temizleme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Vladimir özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kızıl Akit

Bu pasif yetenek sayesinde ne kadar fazla cana sahip olursan bir o kadar fazla yetenek gücüne sahip olursun. Aynı zamanda tam tersi geçerlidir. Bu sayede pek çok farklı eşya seçeneğine yönelebilirsin. Sana sunulan bu imkanı kullanarak tam teşekküllü bir tank olabilirsin.

Q – Kan Nakli

Bu yetenek söz konusu şampiyonun asırlık yeteneğidir. Her ne kadar onlarca değişiklik yapılmış olsa bile bu yetenek pek değişmemiştir. Bu yeteneği kullanarak koridor aşamasında minyon birliklerinden can açabilirsin. Bu nedenle koridor aşamasında bu yeteneğe öncelik tanırsın.

W – Kızıl Havuz

Bu yetenek uğraşılması son derece zor bir yetenektir. Dilediğin zaman kullanıp kendini bir süreliğine hedeflenemez hale getirebilirsin. Bu yeteneğin birkaç dezavantajı vardır. Öncelikle kullandığın zaman canından feragat edersin.

Buna ek olarak yeteneğin bekleme süresi oldukça fazladır. Bu nedenle çok dikkatli olman ve uygun zamanlarda bu yeteneği kullanman gerekir. Aksi taktirde tüm baskınlara ve saldırılara karşı açık hedef haline gelirsin.

E – Kan Yağmuru

Bu yetenek özellikle takım savaşlarında son derece kullanışlıdır. Bu yetenek ile alan hasarı vererek takım savaşında tüm rakipleri etkilemeyi başarabilirsin. Temel hasar mekaniğin içerisinde yer alan bir yetenek olsa bile hasar anlamında çok fazla beklentin olmamalıdır.

R – Kan Vebası

Bu yetenek sahip olduğun en güçlü hasar yeteneğidir. Takım savaşlarında fark yaratmanı sağlayan, hem kendine hem de takımına katkı sunan bu yeteneği doğru kullanmaya çalışmalısın. Etki altında bıraktığın tüm rakip birliklere ekstra hasar vereceğini ve can yenileyeceğini unutmamalısın.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok orman bölgesinde ekstra kontrol becerisine sahip olan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Takım savaşlarında ekstra etkili bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Vladimir ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap