Vi Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

vi nasıl oynanır

Vi nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Vi build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Ezici darbelerle orantısız güç uygulayıp avantaj sağlayın.

Bu rehber Vi nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Vi hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Vi nasıl oynanır?

Öncelikle Vi için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Vi ile oynarken rakip için ciddi tehdit olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde güçlü dalış eşyalarına yönelmen gerekir. Vi’ın oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Patlama Kalkanı

Bu pasif yetenek önemli anlarda adeta bir kaçış yeteneğin durumundadır. Tek yapman gereken elinde bulunan diğer yetenekleri gözlemektir. Özellikle E + basit saldırı yaparak pasif yeteneğin harekete geçmesini ve sana kalkan kazandırmasını sağlayabilirsin.

Q – Duvar Delen

Bu yetenek en önemli yeteneğin durumundadır. Bekleme süresi son derece düşüktür. Bu sayede yüksek hareketliliğe sahip olursun. Bu yetenek aynı zamanda mücadele başlatma konusunda işe yarayan bir yetenektir.

Yetenekten ekstra verim almak istiyorsan bu yeteneği kullanma konusunda bol bol egzersiz yapmalısın. Bir başka ifadeyle bu yeteneği rakibe isabet ettireceğin zaman kullanmalısın. Bununla birlikte bu yeteneği rakibin pozisyonunu bozabilmek için kullanmaya çalışabilirsin.

W – Ezici Darbeler

Bu yetenek bu şampiyonun arkasındaki gizli güç durumundadır. Hem tank hem dayanıksız şampiyonlara karşı etkili olmanı sağlar. Buna ek olarak sana kamp temizleme açısından muazzam bir avantaj sunarak daha güçlü hale gelmene yardımcı olur.

E – Orantısız Güç

Bu yeteneğin sundukları pek işlevsel gözükmese bile rakipleri avlama konusunda çok iyi olmanı sağlayabilir. Özellikle ormanda karşıdaki rakibi gözleyip ona sürpriz bir baskın düzenleme yoluna gidebilirsin. Böylece bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

R – Saldırı ve Darp

Bu yetenek imza yeteneğidir. En uzaktaki rakibi hedefe alarak kullanarak takım savaşından kaçmayı başarabilirsin. Rakibin taşıyıcılarını engelleyerek takım savaşında avantaj kazanabilirsin. Koridor aşamasında baskın düzenlerken ise rakibin yeteneklerine dikkat etmelisin.

Vi Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Vi için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Vi Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için İsabet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. W yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Vi Rün

Öğrenilmesi oldukça kolay bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Vi ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap