Vi Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Vi nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Vi build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Ezici darbelerle orantısız güç uygulayıp avantaj sağlayın.

Bu rehber Vi nasıl oynanır sorusuna, Vi build, Vi eşya ve Vi rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon hızlı kamp temizleme yapabilen şampiyonlardan biridir. Tank olan ama aynı zamanda hasar veren bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Vi Sezon 9 Build

Bu sezon Vi için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra rakip için tehdit oluşturmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Vi için eşya seçimleri konusunda güçlü dalış eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Vi – Benzer Şampiyonlar
Lee Sin Kled Rengar Wukong Warwick

Vi Rün (Rune)

Vi için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Vi için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (İsabet) Nitelik

Vi Eşyalar (Item)

Vi eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Vi Yetenekler

Bu kısımda en iyi Vi sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 3 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 1 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 3 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih her ormancı tarafından mutlaka alınması gereken Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Vi nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma ile tank olabilme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Vi özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Patlama Kalkanı

Bu pasif yetenek önemli anlarda adeta bir kaçış yeteneğin durumundadır. Tek yapman gereken elinde bulunan diğer yetenekleri gözlemektir. Özellikle E + basit saldırı yaparak pasif yeteneğin harekete geçmesini ve sana kalkan kazandırmasını sağlayabilirsin.

Q – Duvar Delen

Bu yetenek en önemli yeteneğin durumundadır. Bekleme süresi son derece düşüktür. Bu sayede yüksek hareketliliğe sahip olursun. Bu yetenek aynı zamanda mücadele başlatma konusunda işe yarayan bir yetenektir.

Yetenekten ekstra verim almak istiyorsan bu yeteneği kullanma konusunda bol bol egzersiz yapmalısın. Bir başka ifadeyle bu yeteneği rakibe isabet ettireceğin zaman kullanmalısın. Bununla birlikte bu yeteneği rakibin pozisyonunu bozabilmek için kullanmaya çalışabilirsin.

W – Ezici Darbeler

Bu yetenek bu şampiyonun arkasındaki gizli güç durumundadır. Hem tank hem dayanıksız şampiyonlara karşı etkili olmanı sağlar. Buna ek olarak sana kamp temizleme açısından muazzam bir avantaj sunarak daha güçlü hale gelmene yardımcı olur.

E – Orantısız Güç

Bu yeteneğin sundukları pek işlevsel gözükmese bile rakipleri avlama konusunda çok iyi olmanı sağlayabilir. Özellikle ormanda karşıdaki rakibi gözleyip ona sürpriz bir baskın düzenleme yoluna gidebilirsin. Böylece bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

R – Saldırı ve Darp

Bu yetenek imza yeteneğidir. En uzaktaki rakibi hedefe alarak kullanarak takım savaşından kaçmayı başarabilirsin. Rakibin taşıyıcılarını engelleyerek takım savaşında avantaj kazanabilirsin. Koridor aşamasında baskın düzenlerken ise rakibin yeteneklerine dikkat etmelisin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Öğrenilmesi oldukça kolay bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Vi ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap