Vel’Koz Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Vel’Koz nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Vel’Koz rehberi. Plazma ayrışmasıyla rakibi açılan yarığa gönderin.

Bu rehber Vel’Koz nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Vel’Koz hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Vel’Koz nasıl oynanır?

Öncelikle Vel’Koz için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Vel’Koz ile oynarken mana ve bekleme süresi düşürme açısından seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde mana veren yetenek gücü eşyalarına yönelmen gerekir. Vel’Koz’un oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Organik Yapıbozum

Bu pasif yetenek, yetenek kitinde yer alan önemli yetenek durumundadır. Hasar takaslarını bu yeteneğe göre yapman gerekir. Hızlı hasar takasında rakibe bir kez gerçek hasar verirsin. Doğru kombinasyonları yaparak bu yetenek ile üçlü gerçek hasar rotasyonu elde edebilirsin.

Q – Plazma Ayrışması

Bu yetenek son derece özel bir mekaniğe sahiptir. Bu yeteneği kullanma ve tekrardan etkinleştirme konusunda biraz pratik yapman gerekir. Her atışının istediğin gibi olması zaman gerektiren bir iştir. Doğru olacak şekilde bu yeteneği kullanırsan kaçınılması zor hasarlar uygulayabilirsin.

W – Hiçlik’e Açılan Yarık

Bu yetenek, yetenek kitinde yer alan en basit yetenek durumundadır. Bu yetenek özellikle koridor ittirme, minyon dalgası kontrol etme ve diğer yeteneklere eşlik etme şeklinde kullanılır. Bu yeteneğin ikinci bir hasarı daha vardır ama onunla hasar verebilmek oldukça zordur.

E – Tektonik Bozucu

Bu yetenek sahip olduğun en güçlü kitle kontrol becerisidir. Yeteneği tutturman durumunda istediğin kombinasyonları yaparak rakibi cezalandırabilirsin. Ancak yetenek kaçarsa çok fazla mana harcamış olursun. Bu nedenle aşırı dikkatli olman gerekir.

R – Yaşam Formu Parçalama Şuası

Bu yetenek en güçlü yeteneğin durumundadır. Hasar vermek için yeteneğin tamamını tutturmayı başarabilirsen muazzam derecede hasar vermeyi başarabilirsin. Bu yeteneği kullanırken son derece savunmasız kalacağın için doğru pozisyon almak çok önemlidir.

Vel’Koz Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Vel’Koz için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Vel’Koz Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sihirli Yıldız olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Vel’Koz Rün

Yüksek hasar potansiyeline sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Vel’Koz ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap