Vel’Koz Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Vel’Koz nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Vel’Koz build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Plazma ayrışmasıyla rakibi açılan yarığa gönderin.

Bu rehber Vel’Koz nasıl oynanır sorusuna, Vel’Koz build, Vel’Koz eşya ve Vel’Koz rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yetenekleriyle ön plana çıkar. Olağanüstü hasar potansiyeline sahip bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Vel’Koz Sezon 9 Build

Bu sezon Vel’Koz için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeterli mana ve bekleme süresi düşürme kazandıracak tercihler yapmalısın.

Vel’Koz için eşya seçimleri konusunda mana veren yetenek gücü eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Vel’Koz – Benzer Şampiyonlar
Xerath Jayce Ziggs

Vel’Koz Rün (Rune)

Vel’Koz için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Vel’Koz için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Sihirli Yıldız seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Vel’Koz Eşyalar (Item)

Vel’Koz eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Vel’Koz Yetenekler

Bu kısımda en iyi Vel’Koz sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih kısa süreliğine kalkan kazanmanı ve gelen hasarı engellenmeni sağlayan Bariyer büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Bariyer

Vel’Koz nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve rahatsız edici hasar verme ve hızlı minyon temizleme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Vel’Koz özellikle oyunun erken ve orta evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Organik Yapıbozum

Bu pasif yetenek, yetenek kitinde yer alan önemli yetenek durumundadır. Hasar takaslarını bu yeteneğe göre yapman gerekir. Hızlı hasar takasında rakibe bir kez gerçek hasar verirsin. Doğru kombinasyonları yaparak bu yetenek ile üçlü gerçek hasar rotasyonu elde edebilirsin.

Q – Plazma Ayrışması

Bu yetenek son derece özel bir mekaniğe sahiptir. Bu yeteneği kullanma ve tekrardan etkinleştirme konusunda biraz pratik yapman gerekir. Her atışının istediğin gibi olması zaman gerektiren bir iştir. Doğru olacak şekilde bu yeteneği kullanırsan kaçınılması zor hasarlar uygulayabilirsin.

W – Hiçlik’e Açılan Yarık

Bu yetenek, yetenek kitinde yer alan en basit yetenek durumundadır. Bu yetenek özellikle koridor ittirme, minyon dalgası kontrol etme ve diğer yeteneklere eşlik etme şeklinde kullanılır. Bu yeteneğin ikinci bir hasarı daha vardır ama onunla hasar verebilmek oldukça zordur.

E – Tektonik Bozucu

Bu yetenek sahip olduğun en güçlü kitle kontrol becerisidir. Yeteneği tutturman durumunda istediğin kombinasyonları yaparak rakibi cezalandırabilirsin. Ancak yetenek kaçarsa çok fazla mana harcamış olursun. Bu nedenle aşırı dikkatli olman gerekir.

R – Yaşam Formu Parçalama Şuası

Bu yetenek en güçlü yeteneğin durumundadır. Hasar vermek için yeteneğin tamamını tutturmayı başarabilirsen muazzam derecede hasar vermeyi başarabilirsin. Bu yeteneği kullanırken son derece savunmasız kalacağın için doğru pozisyon almak çok önemlidir.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Yüksek hasar potansiyeline sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Vel’Koz ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap