Veigar Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

veigar build

Sezon 9 için en iyi Veigar rehberi. Acayip kötülük gücüyle büyü, karanlık madde yağdır, rakibi kara deliğe hapset ve ezeli patlama ile işini bitir.

Bu rehber Veigar nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu build rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Veigar hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Veigar nasıl oynanır?

Veigar için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Veigar ile oynarken anlık hasar potansiyelini yükseltmeni sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Veigar oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır. Özelikle oyunun son evresinde aşırı güçlü duruma gelir. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Acayip Kötülük Gücü

Veigar’ın pasif yeteneği onun güç kaynağıdır. Her ne zaman rakip şampiyonlara bir yeteneğinle vurduğunda ekstra yetenek gücü kazanırsın. Skor elde ettiğinde veya skor katkısı yaptığın zaman alacağın yetenek gücü miktarı artış gösterir. Bu yetenek sayesinde sürekli olarak hasar potansiyelini geliştirebilirsin.

Bu yetenek olmasa Veigar’ın bir son evre şampiyonu olduğunu söylemek pek mümkün olmazdı. Sürekli olarak puan kazanması ve kazandığı her puanın yetenek gücüne eşdeğer olması onu ister istemez güçlü bir şampiyon haline dönüştürür. Tek yapman gereken her fırsatta yetenek gücünü yükseltmek için çaba göstermektir.

Q – Uğursuz Saldırı

Veigar’ın rahatsız edici hasar vermesini sağlayan yetenektir. Saldırı mesafesi oldukça kısadır. Bu nedenle dikkatli olman ve hedefe fazla yaklaşmamaya çalışman önemlidir. Rakibe çok fazla yaklaşırsan kolayca hasar alabilir ve baskınlara açık hale gelebilirsin.

Veigar’ın bu yeteneği pasif yeteneğine benzer şekilde çalışır. Bu yetenekle bir normal minyon öldürdüğün zaman 1 yetenek gücü kazanırsın ama topçu minyon öldürdüğünde 2 yetenek gücü alırsın. Koridor aşamasında yapman gereken rakiple uğraşmak değil daha çok bu yetenek ile farm yapmaya çalışmaktır.

W – Karanlık Madde

Bu yetenek, yetenek kitinde yer alan en yüksek hasara sahip yetenek durumundadır. Kısa süreli bir gecikmenin ardından belirlenen alana bir meteor düşer ve alanda yer alan her şeye hasar verir. Bu yetenek, yetenek gücünden maksimum düzeyde güç aldığı için fazlasıyla hasar verebilme potansiyeline sahiptir.

W yeteneğini daha çok E yeteneğinle hapsetmeyi başardığın rakiplere karşı kullanman gerekir. Pasif yeteneğinde yer alan her 50 dolum bu yeteneğin bekleme süresini azaltacaktır. Bu nedenle ne kadar fazla doluma sahip olursan senin için o kadar iyidir.

E – Kara Delik

Bu yetenek sahip olduğun tek kitle kontrol yeteneğidir. Kısa süreli bir gecikmenin ardından belirli bir alana etki eden bir halka oluşturursun. Halkaya dokunan herkes sersemletme etkisi sayesinde çakılı bırakılır. İçinden atlamak ve zıplamak neredeyse imkansızdır.

E yeteneği sayesinde temel kombinasyonunu gerçekleştirebilirsin. Aynı zamanda bu yeteneği bir kaçış mekanizması olarak kullanabilirsin. Yeteneğin bekleme süresi çok yüksek olduğu için kullanırken dikkatli olmalısın. Çünkü bekleme süresinde olduğunda tüm saldırılara karşı açık hedef durumunda olursun.

R – Ezeli Patlama

Bu yetenek özel yeteneğindir. Tartışmasız bir biçimde Veigar’ın en güçlü yeteneğidir. Rakibin kaybedilmiş canına göre hasar verdiği için ekstra güçlü olduğunu söylemek mümkündür. Sadece bir hamlede rakibi ortadan kaldırmayı başarabilirsin.

Bu yetenek olmadığı sürece Veigar’ın bir hedefi ortadan kaldırma şansı oldukça düşüktür. Bu nedenle yeteneği açar açmaz bir güç patlaması yaşar. Bu güç patlamasını doğru şekilde kullanabilirsen bu şampiyondan ekstra verim almayı başarabilirsin.

Veigar Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Veigar için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Veigar Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sihirli Yıldız olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Veigar Rün

Anlık hasar potansiyeli aşırı yüksek olan ve iyi minyon temizleyebilen bir şampiyon arıyorsan bu arayışına son verebilirsin. Rehberi beğendiysen aşağıdan oy vererek bana destek olabilirsin. Ayırca sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap