Veigar CT » Veigar Counter [S10]

Veigar counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Veigar counter konusunda yardımcı olacaktır.

Veigar CT (Veigar Counter)

Veigar CT destek:

Veigar CT orta koridor:

Veigar’ın Q yeteneği isabet ettiği ilk iki hedefe hasar verir. Bu nedenle koridor aşamasında daima minyon birliklerinin arkasında durmaya çalışmalısın. Hasar takası sırasında önünde iki minyon birden olursa ondan hasar almadan hasar takasına girmeyi başarabilirsin.

Veigar hem farm yapıp hem seni rahatsız edemez. Aynı zamanda koridoru ittirildiği zaman farm yapmakta zorluk çeker. Özellikle Q yeteneğiyle yapmaya çalıştığı farm sekteye uğramış olur. Oyunun erken safhalarında koridoru ittirmeyi düşünebilirsin.

Veigar herhangi bir yeteneğiyle bir şampiyona vurduğu zaman 1 yetenek gücü kazanır. Aynı zamanda Q yeteneği sayesinde yetenek gücü kazanabilir. Bunlar karşısında dikkatli olmalısın. Çünkü Veigar giderek güçlenen bir şampiyondur. Aynı anda birden fazla büyünün hedefi olmamaya çalışmalısın.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Veigar herhangi bir şampiyon kitle kontrolü ile durdurulmamış durumdaysa pek fazla bir şey yapamaz. E yeteneğine çok dikkat etmelisin. Veigar E yeteneğini kullandığı zaman duvarlara falan denk gelmemek için çaba göstermelisin. Aksi durumda sana savaş alanında üstünlük kurabilecektir.

Veigar’ın herhangi bir hareketlilik mekaniği yoktur. E yeteneğini kullandığı zaman rakipten kaçmak için herhangi bir seçeneği kalmaz. Bunu fırsat bilerek E yeteneğini kullandıktan sonra ona doğru hamle yapmayı deneyebilirsin. Bu ileri doğru hamle yapabilmek için son derece iyi bir fırsat olacaktır.

Veigar’ın hasar potansiyelinin bir kısmı W yeteneğinden gelir. Bu yetenekte belirli bir gecikme süresi vardır. Bu yetenekten olabildiğince kaçmaya çalışman gerekir. Aksi durumda çok ciddi hasarlar alabilir ve bir anda ölmekle burun buruna kalabilirsin.

Potansiyel

Veigar özel yeteneğini açtığı zaman çok ciddi bir güç artışı yaşar. Çünkü anlık hasar uygulama potansiyeli maksimum düzeye çıkar. Bu yeteneği sayesinde sana kaybettiğin canına göre hasar verebilecektir. Canın çok az ise ortalarda dolaşmadan canını toparlamanın bir yolunu bulmalısın.

Veigar eşyalarını almaya başladığı zaman çok ciddi hasar verebilme potansiyeline sahip olur. Bunun sebebi yeteneklerinin yetenek gücünden olabildiğince fazla verim alabilmesidir. Pasif yeteneği ve Q yeteneği sayesinde kazandığı yetenek gücü miktarı epey ciddi boyutlara ulaşabilecektir.

Veigar epey miktarda can kazanabilen bir build ile yola çıkar. Bunu yaptığı zaman bir şekilde W yeteneğiyle seni etki altında bırakmaya çalışır. Sana doğru hamle yapmaya çalışırsa hemen geriye doğru çekilmen gerekir. Çünkü bu arkasından gelen bir ormancı şampiyonun olduğunun habercisidir.

Bu Veigar counter rehberi sayesinde Veigar karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Veigar için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Kaan Karadeniz

Bir oyuncu olarak League of Legends maceram 2. sezon öncesi dönemle başladı ve 5. sezon ile son buldu. O tarihten itibaren daha çok veriler, analizler, öne çıkanlar, değişik fikirler ve e-spor ile ilgileniyorum. Kısacası bir oyuncu olmaktan çok elde edindiğim birçok bilgiyi paylaşan biriyim.

İlgili Makaleler

Yorum Yap

Başa dön tuşu