Veigar Rün ve Eşya Dizilimi » Mid Build

Bu rehber Veigar rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Veigar hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Veigar için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Veigar Build S10

Veigar ile oynarken bir skor alma potansiyelin yoksa veya bir baskın düzenlemeyi düşünmüyorsan E yeteneğini çok sık kullanmaman gerekir. Bu yeteneğin kullanım maliyeti çok yüksektir. Bununla birlikte elindeki tek kaçış yeteneğindir. Dolayısıyla E yeteneğini kullanarak hamle yapmadan önce mutlaka iki kez düşünmelisin.

Farm yaparken Q yeteneğini aktif bir biçimde kullanmak zorunda olduğunu bilmelisin. Q yeteneğinle farm yaptığın zaman yük biriktirmeye başlarsın ve bu yükler yetenek gücüne dönüşerek gücüne güç katarlar. Minyon temizlerken isabet ettirmen çok önemlidir. R yeteneğini çok dayanıksız şampiyonların üzerinde kolayca kullanabilirsin. Bu senin en önemli hasar kaynağın olacaktır.

Veigar Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar
Sihirdar Büyüleri

Veigar için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun güçlenmesine ve maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin. Buna rağmen ihtiyacın olması durumunda aşağıdaki tam build seçeneğini kullanabilirsin.

Veigar Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İlham, ikincisi için Hakimiyet seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Buzul Takviyesi olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Veigar Rün

Veigar nasıl oynanır?

Veigar için tercih edebileceğin build hakkında detaylı bilgiyi yeteneklerden sonra gelen build kısmından öğrenebilirsin. Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Veigar ile oynarken anlık hasar potansiyelini yükseltmeni sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir.

Veigar oynaması orta zorlukta olan şampiyonlar arasında yer alır. Özellikle oyunun geç evresinde çok daha güçlüdür. Bu nedenle söz konusu evrede avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Veigar’ın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Acayip Kötülük Gücü

Veigar’ın pasif yeteneği onun güç kaynağıdır. Her ne zaman rakip şampiyonlara bir yeteneğinle vurduğunda ekstra yetenek gücü kazanırsın. Skor elde ettiğinde veya skor katkısı yaptığın zaman alacağın yetenek gücü miktarı artış gösterir. Bu yetenek sayesinde sürekli olarak hasar potansiyelini geliştirebilirsin.

Bu yetenek olmasa Veigar’ın bir son evre şampiyonu olduğunu söylemek pek mümkün olmazdı. Sürekli olarak puan kazanması ve kazandığı her puanın yetenek gücüne eşdeğer olması onu ister istemez güçlü bir şampiyon haline dönüştürür. Tek yapman gereken her fırsatta yetenek gücünü yükseltmek için çaba göstermektir.

Q – Uğursuz Saldırı

Veigar’ın rahatsız edici hasar vermesini sağlayan yetenektir. Saldırı mesafesi oldukça kısadır. Bu nedenle dikkatli olman ve hedefe fazla yaklaşmamaya çalışman önemlidir. Rakibe çok fazla yaklaşırsan kolayca hasar alabilir ve baskınlara açık hale gelebilirsin.

Veigar’ın bu yeteneği pasif yeteneğine benzer şekilde çalışır. Bu yetenekle bir normal minyon öldürdüğün zaman 1 yetenek gücü kazanırsın ama topçu minyon öldürdüğünde 2 yetenek gücü alırsın. Koridor aşamasında yapman gereken rakiple uğraşmak değil daha çok bu yetenek ile farm yapmaya çalışmaktır.

W – Karanlık Madde

Bu yetenek, yetenek kitinde yer alan en yüksek hasara sahip yetenek durumundadır. Kısa süreli bir gecikmenin ardından belirlenen alana bir meteor düşer ve alanda yer alan her şeye hasar verir. Bu yetenek, yetenek gücünden maksimum düzeyde güç aldığı için fazlasıyla hasar verebilme potansiyeline sahiptir.

W yeteneğini daha çok E yeteneğinle hapsetmeyi başardığın rakiplere karşı kullanman gerekir. Pasif yeteneğinde yer alan her 50 dolum bu yeteneğin bekleme süresini azaltacaktır. Bu nedenle ne kadar fazla doluma sahip olursan senin için o kadar iyidir.

E – Kara Delik

Bu yetenek sahip olduğun tek kitle kontrol yeteneğidir. Kısa süreli bir gecikmenin ardından belirli bir alana etki eden bir halka oluşturursun. Halkaya dokunan herkes sersemletme etkisi sayesinde çakılı bırakılır. İçinden atlamak ve zıplamak neredeyse imkansızdır.

E yeteneği sayesinde temel kombinasyonunu gerçekleştirebilirsin. Aynı zamanda bu yeteneği bir kaçış mekanizması olarak kullanabilirsin. Yeteneğin bekleme süresi çok yüksek olduğu için kullanırken dikkatli olmalısın. Çünkü bekleme süresinde olduğunda tüm saldırılara karşı açık hedef durumunda olursun.

R – Ezeli Patlama

Bu yetenek özel yeteneğindir. Tartışmasız bir biçimde Veigar’ın en güçlü yeteneğidir. Rakibin kaybedilmiş canına göre hasar verdiği için ekstra güçlü olduğunu söylemek mümkündür. Sadece bir hamlede rakibi ortadan kaldırmayı başarabilirsin.

Bu yetenek olmadığı sürece Veigar’ın bir hedefi ortadan kaldırma şansı oldukça düşüktür. Bu nedenle yeteneği açar açmaz bir güç patlaması yaşar. Bu güç patlamasını doğru şekilde kullanabilirsen bu şampiyondan ekstra verim almayı başarabilirsin.

Burada yer alan Veigar rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Veigar hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap