Vayne Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

vayne nasıl oynanır

Vayne nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Vayne build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri kovalayın ve gecenin karanlığında onları avlayın.

Bu rehber Vayne nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Vayne hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Vayne nasıl oynanır?

Öncelikle Vayne için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Vayne ile oynarken hasar potansiyelini maksimum düzeye çıkaran seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı düello eşyalarına yönelmen gerekir. Vayne’nin orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Gece Avcısı

Sana hareketlilik kazandıran bir yetenektir. Ancak bu hareketlilik sadece hedef şampiyonlara doğru hareket ettiğin zaman geçerlidir. Bu yetenek sayesinde kafaya koyduğun bir şampiyonu elinden kaçırmamış olursun. Bu şampiyonun mükemmel bir avcı olmasını sağlayan ilk parçadır.

Q – Takla

Ekstra hareketlilik sunan bir yetenektir. İyi bir oyuncu olmak istiyorsan bu yeteneği geriye doğru veya yanlara doğru kullanma becerisine sahip olmalısın. Asla ileriye doğru kullanmaya çalışmamalısın. Çünkü bunu yaparsan rakibe yem olabilirsin.

W – Gümüş Ok

Bu yetenek sayesinde en güçlü tankları bile etkisiz hale getirebilirsin. Ardışık üç saldırı sonunda üçüncü saldırı ekstra hasar vermeni sağlar. Verdiğin hasar hedefin maksimum sağlık miktarına göre belirlenir. Saldırı hızı odaklı seçimler yapılmasının temel sebebi bu yetenektir.

E – Kazıkatar

Belki sana kaçış imkanı tanıyan tek yetenek durumundadır. Bu yeteneğini sana doğru hamle yapan rakipleri geriye ittirmek için kullanabilirsin. Bunu bir rakibin üstünde kullandığın zaman onları duvara yapıştırırsan sersemletme etkisi uygulayabileceğini unutmamalısın.

R – Son Hazırlık

Kısa süreliğine seni büyük bir hasar makinesine dönüştürür. Bu yetenek aktif durumdayken Q yeteneğini her kullandığında 1 saniyeliğine görünmezlik elde edersin. Aynı zamanda pasif yeteneğin kazandırmış olduğu ekstra hareketliliği maksimum düzeye çıkarmış olursun.

Vayne Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Vayne için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Vayne Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Saldırıya Devam olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini W-Q-E sırasına göre yükseltmelisin.

Vayne Rün

Oyun uzadıkça güçlenen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Vayne ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap