Urgot Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Urgot nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Urgot rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Urgot ipuçları.

Bu yazı Urgot nasıl oynanır sorusuna, Urgot build, Urgot rün ve Urgot counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Urgot Sezon 9 Build

Urgot‘un üst koridorda maç kazanma oranı %43 seviyesinde, seçilme oranı %2 seviyesinde ve yasaklanma oranı %4 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir üst koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Urgot için eşya seçimleri konusunda birebir mücadele imkanı tanıyan tank eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Urgot – Benzer Şampiyonlar
Garen Nasus Dr. Mundo Darius Shyvana

Urgot Rün (Rune)

Urgot için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Urgot için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Azim şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Yenilmez seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Azim) Nitelik

Urgot Eşyalar (Item)

Urgot eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Urgot Yetenekler

Bu kısımda en iyi Urgot sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih haritada belirli noktalara hızlıca geçiş yapmanı sağlayan Işınlan büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Işınlan

Urgot nasıl oynanır?

Urgot ile oynamak istiyorsan favori koridorunun üst koridor olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği, mücadele başlatma ve tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Urgot özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Dehşet Saçar

Bu yetenek sayesinde etkinlik gösterebilirsin. Her bir bacakta yer alan göstergeler yeteneğin ne zaman kullanılabileceğini gösterir. Bu sayede belirli yönde olan rakiplere hasar verebilmen mümkündür. Bu şampiyonun hasar potansiyeli buradan geldiği için pasif yeteneği kullanma konusunda kendini geliştirmeye çalışmalısın.

Q – Çürüten Bomba

Bu şampiyonun sahip olduğu temel dürtme aracıdır. Başlangıçta hasarı biraz az olsa bile zaman geçtikçe hasar potansiyeli yükselen bir yetenektir. Ancak tank şampiyonlarına karşı oynanırken bu yetenek rakibi yavaşlatması dışında pek bir işe yaramaz. Onu kullanırken dikkatli olmalısın.

W – İmha

Bu şampiyonun hasar potansiyelini maksimum seviyeye çıkaran yetenektir. Bu yeteneğin temel amacı pasif yeteneğinin olabildiğince sık bir biçimde işlev görmesini sağlamaktır. Bunu kullanırken tek dikkat etmen gereken nokta hedef seçme şansına sahip olmamaktır. Özellikle minyon öldürürken buna dikkat etmelisin.

E – Horgörü

Bu şampiyonun müdahale başlatma yeteneğidir. Bu yeteneği kullanarak rakiplerin pasif yeteneğin hasarına maruz kalmasını sağlayabilirsin. Yeteneğin en önemli yanı ise kitle kontrol etkilerini yok saymasıdır. Bunu doğru bir şekilde kullanırsan maç içerisinde işini kolaylaştırmayı başarabilirsin.

R – Ölümden Beter

Oyunda kullanılması en keyifli yeteneklerden biridir. Bu yeteneği kullanarak takım halindeki mücadelelerde kendini ortaya atıp etrafında yer alan tüm rakip şampiyonlarına kitle kontrol etkisi uygulayabilirsin. Yeteneği eksi yanı ise çeşitli şampiyonlar tarafından engellenir olmasıdır.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Urgot rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap