Udyr CT S9 » Udyr Counter rehberi

udyr ct counter

Udyr CT rehberiyle en doğru counter seçimleri öğrenip erken ve orta evrede etkili bu şampiyon karşısında kazanma şansını yükseltmek ister misin?

Udyr karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orman bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Udyr CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Udyr için güncel build arıyorsan Udyr build kısmına göz atabilirsin. Burada sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Udyr CT (Udyr Counter)

Udyr Counter / Udyr CT
Kha'Zix Evelynn
Kha’Zix Jarvan IV Evelynn Ekko Dr. Mundo

Udyr oyunun erken evresinde oldukça güçlü düello potansiyeline sahiptir. Özellikle Q ve E yeteneği sayesinde herhangi bir bire bir mücadeleyi kazanabilme şansı çok yüksektir. Bu nedenle onunla tek başına çatışmaya girmek çok doğru bir tercih olmayabilir. Bunun yerine farm yapmaya odaklanmalı ve baskınlara karşı önlem olması amacıyla orman girişlerine totem yerleştirmeye çalışmalısın.

Udyr birden fazla canavarın yer aldığı kampları temizleme konusunda sorun yaşayan bir şampiyondur. Bunu avantajlı bir şekilde kullanmak için onun ormanına girip bu kampları çalmaya çalışabilirsin. Alternatif olarak bu kampları temizleyeceği sırada baskın düzenleyerek onu zayıf düşürmek için çaba gösterebilirsin. Elbette bunun için gerekli harita görünürlüğünü elde etmeye çalışmalısın.

Udyr tarafından gerçekleştirilen baskınlar oldukça basittir. Sana doğru koşar, sana sersemletme etkisi uygular ve Q yeteneğini kullanarak canını aşağı çekmeye çalışır. Bunun için nehrin kenarında yer alan çalılıklara totem yerleştirmeyi düşünmelisin. Ayrıca Udyr çok yakınına geldiği zaman kaçma yeteneğini veya büyünü kullanmaya çekinmemelisin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Udyr rakibine yakınlaşma konusunda yeterli imkana sahip değildir. Tek yapabileceği şey hedefe doğru koşmak ve onu sersemletmeye çalışmaktır. Takım savaşlarında bunu avantajlı bir şekilde kullanabilirsin. Örneğin, taşıyıcı şampiyonun peşinden giderken ona hasar verebilir ve onun geri kaçmasını sağlayabilirsin.

Aradaki mesafeyi kapatabilmek için hızına güvenmek zorundadır. Bunun dışında tek seçeneği Sıçra (Flash) gibi büyüleri kullanmaktır. Bunu yaptığı zaman tek kaçış mekanizmasını yitirmiş olur. Bu senin için büyük bir avantajdır. Bu aralığı kullanarak onu etkisiz bırakmaya çalışabilirsin. Sonuçta elindeki tek ani kaçış mekaniğinden yoksun kalacağı için sorun yaşayacaktır.

Takım savaşlarında Udyr’ın yapacağı en önemli halle çok nettir. Kendine bir hedef seçer, ona yetenekleri veya büyüleriyle yakınlaşır ve yeteneklerini maksimum döngüde kullanarak onu etkisiz bırakır. İlk döngü sırasında hayatta kalmayı başarırsa ondan mutlaka uzaklaşman gerekir. Çünkü bundan sonrası senin için çok tehlikeli olacaktır.

Potansiyel

Udyr özellikle 3. seviye olduğu zaman tüm formlarına kavuşmuş olur. Bunun anlamı dilediği zaman yetenekleri arasında rotasyon yapabilecek olmasıdır. Ancak rotasyonlar arası geçiş için belirli bir süre olduğunu unutmamalısın. Bu geçiş süresini kullanmak için onunla hasar takasında bulunmayı düşünebilirsin. Yapabileceğin en iyi hamlelerden biri budur.

Udyr bir şekilde Üçlü Kuvvet (Trinity Force) eşyasını bitirdikten sonra bire bir mücadelede durdurulamaz hale gelir. Bu şartlarda onunla başa çıkmak çok kolay olmayacaktır. Takım arkadaşlarından destek almalı ve onu bu şekilde devre dışı bırakmaya çalışmalısın. Diğer birçok senaryoda kazanan taraf hep o olacaktır. Ona yok yere skor avantajı vermemelisin.

Udyr birkaç eşyasını bitirdikten sonra sinsi hamleler yapabilir. Örneğin tek başına Baron kesebilir. Bu nedenle 20. dakikadan itibaren görev alanlarına totem yerleştirmeyi bir alışkanlık haline getirmek önemlidir. Udyr hiç görünmeden buraya sızmayı başarırsa kısa süre içerisinde hedefini tamamlayıp takımına katkısını sağlamış olacaktır.

Bu Udyr counter rehberi sayesinde Udyr karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Udyr için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap