Udyr Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Udyr nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Udyr build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Ayının haşmeti ve kaplanın öfkesi ile rakibi perişan edin.

Bu rehber Udyr nasıl oynanır sorusuna, Udyr build, Udyr eşya ve Udyr rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek hareketliliğe sahip şampiyonlardan biridir. Ayrık ittirme yapabilen güçlü bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Udyr Sezon 9 Build

Bu sezon Udyr için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra takım savaşında doğru zamanda doğru yerde olmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Udyr için eşya seçimleri konusunda dayanıklı düello eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Udyr – Benzer Şampiyonlar
Darius Garen Dr. Mundo Nasus Shyvana

Udyr Rün (Rune)

Udyr için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Udyr için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Saldırıya Devam seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Udyr Eşyalar (Item)

Udyr eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Udyr Yetenekler

Bu kısımda en iyi Udyr sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 12 > 13 > 14 > 15

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 11
(R) 16 > 17 > 18

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih her ormancı ekstra güç katan Çarp büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Çarp

Udyr nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve tank olabilme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Udyr özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Maymunun Çevikliği

Bu pasif yetenek sayesinde başlangıçtan itibaren dilediğin yeteneğini yükseltme şansı elde edersin. Her biçim geçişinde ekstra saldırı hızı ve ekstra hareket hızı kazanırsın. Geçişlerde kazandığın yükler en fazla üç kez üst üste birikir ve bunu en iyi şekilde kullanmaya çalışmalısın.

Q – Kaplanın Öfkesi

Bu yetenek sana ekstra hareket hızı kazandırır. Bu formda olduğun zaman ilk saldırın ve her üçüncü saldırın ekstra fiziksel hasar verir. Rakibi kovalarken son derece işine yarayan bir yetenektir. Bir anda rakibini ortadan kaldırmana yardımcı olabilir.

W – Kaplumbağanın Metaneti

Bu yetenek sayesinde kendine kalkan kazanırsın. Bu formda olduğun zaman ilk saldırın ve her üçüncü saldırın canını yeniler. Yenilenen can miktarı maksimum sağlık miktarına göre değişiklik gösterir. Hayatta kalmak istiyorsan bu yeteneği verimli bir şekilde kullanmalısın.

E – Ayının Haşmeti

Bu yetenek sana ekstra hareket hızı kazandırır ve birim çarpışmalarını yok saymanı sağlar. Bu formda yer aldığın zaman normal saldırıların rakipleri sersemletir. Ancak bu etkiyi rakibe üst üste uygulayamayacak olduğunu bilmelisin.

R – Ankanın Alevi

Bu yetenek önündeki alanı en iyi şekilde kullanıp alan hasarı vermeni sağlayan bir yetenektir. Özellikle minyon temizleme konusunda son derece işe yarar. Yaptığın ilk saldırıda ve her üçüncü saldırıda önündeki alana ekstra hasar verirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Yüksek hareketliliğe ve hasara sahip bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Udyr ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap