Twitch Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Twitch nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Twitch build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Pusu kur, ölümcül zehir bulaştır ve ortadan kaldır.

Bu rehber Twitch nasıl oynanır sorusuna, Twitch build, Twitch eşya ve Twitch rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon kamuflaj avantajıysa türlü türlü kurnazlıklar yapabilen bir şampiyondur. Önde olduğunda oyunu kopartan bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Twitch Sezon 9 Build

Bu sezon Twitch için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerinle maksimum hasara ulaşmanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Twitch için eşya seçimleri konusunda maksimum hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Twitch – Benzer Şampiyonlar
Kindred Jhin Miss Fortune Jinx Draven

Twitch Rün (Rune)

Twitch için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Twitch için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak İsabet ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Saldırıya Devam seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (İsabet) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Twitch Eşyalar (Item)

Twitch eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Twitch Yetenekler

Bu kısımda en iyi Twitch sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 1 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih bir anda canını iyileştirip hayatta kalmanı sağlayan Şifa büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Şifa

Twitch nasıl oynanır?

Bu şampiyon herhangi bir rol niteliğine sahip değildir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Twitch özellikle oyunun orta ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Ölümcül Zehir

Bu pasif yetenek zaman zaman minyon öldürmeni veya kaçan şampiyonu etkisiz bırakmanı sağlasa bile temelde E yeteneğiyle birlikte çalışır. Zehrin bir düşmanda belirli bir süre kalacağını unutmamalısın. Bu nedenle sürekli saldırmayı düşünüp zehrin etki göstermesini sağlamalısın.

Q – Pusu

Bu yetenek sürekli güvenli bölgede kalmanı sağlayan temel aracındır. Takım savaşlarına başarılı bir şekilde girmek ve rakibi şaşırtmak için bu yeteneği kullanabilirsin. Görünmez olduğunda ekstra hareket hızı kazanırsın. Görünmezlikten çıkınca ekstra saldırı hızı kazanırsın.

Yeteneğin bir diğer özelliği ise belirli koşullarda sıfırlanmasıdır. Eğer rakibin üzerinde zehir varken onu öldürürsen yetenek sıfırlanmış olur. Bu sayede birden fazla rakibi kovalamayı başarabilirsin. Ancak dayanıksız olacağın için dikkatli olmalısın.

W – Zehir Şişesi

Bu yetenek zehirden çok yavaşlatma özelliği ile kullanışlıdır. Bu yeteneği kullanarak baskınlardan kaçabilir veya kaçan rakipleri daha kolay yakalayabilirsin. Etki alanının içinde kalmaya devam eden rakiplere zehir uygulandığı için bunu hasar takası yaparken kullanabilirsin.

E – Bulaştır

Bu yetenek sana ekstra hasar kazandırır. Düşük canı olan rakiplere anlık hasar vermek için bu yeteneği kullanabilirsin. Tek dikkat etmen gereken yeteneği en az 4 yüke sahip olduğun zaman kullanmaktır. Yeteneğin basit saldırılarından daha fazla hasar vereceğini aklından çıkarmamalısın.

R – Zehir Salvosu

Bu yetenek oyun sonunda durdurulması zor bir şampiyon olmanı sağlar. Otomatik saldırıların alan hasarı verir hale gelir ve olağanüstü derecede hasar verirsin. Görünmezlik ile bunu bir arada kullanmayı başararak saldırı menzilini, saldırı hızını ve hasarını yükseltmeyi başarabilirsin.

Bu yeteneği asla minyon temizlemek için kullanmamalısın. Bunu takım savaşlarına saklamalısın. Bu yetenekten güç alarak rakiplere suikast düzenleyebilir, bire bir mücadeleleri kolayca kazanabilir ve takım savaşlarında ortalığı silip süpürebilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Oyunu tek başına taşıyabilecek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Twitch ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap