Twisted Fate CT S9 » Twisted Fate Counter rehberi

twisted fate ct counter

Twisted Fate CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Twisted Fate karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridor bölgesinde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Twisted Fate CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Twisted Fate için güncel build arıyorsan Twisted Fate build kısmına göz atabilirsin. Burada sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Twisted Fate CT (Twisted Fate Counter)

Twisted Fate Counter / Twisted Fate CT
Pyke Aurelion Sol Talon
Annie Mordekaiser Pyke Aurelion Sol Talon

Twisted Fate karşısında oynarken tek yapman gereken kartlarına dikkat etmektir. Bir şekilde kırmızı kartını seçerse minyon birliklerinden uzak durman gerektiğini bilmelisin. Bu nedenle her koşulda minyon birliklerinden uzak durmaya çalışman çok daha doğru olacaktır. Çünkü Q yeteneğini kullanarak yine sana hasar verebilecektir.

Twisted Fate’in W yeteneği bekleme süresinde olduğu zaman onunla hasar takasına girişmeyi düşünebilirsin. Ayrıca mavi kartı seçtiği zaman bunu hasar takası fırsatı olarak kullanabilirsin. Koridor aşamasında bu tür evreler çok önemlidir. Twisted Fate’in neler yaptığını takip edersen onu daha kolay etkisiz bırakmayı başarabilirsin.

Twisted Fate’in karşısında oynarken bir miktar büyü direnci almak iyi bir fikir olabilir. Özellikle Merkür’ün Adımları (Mercury Treads) eşyasını alarak onun baskın potansiyelini azaltmayı başarabilirsin. Twisted Fate oyuncusu sarı kartı tutturabildiği sürece çok güçlü olacaktır. Onun kartları seçme becerisine çok dikkat etmen gerekir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Twisted Fate genel olarak R yeteneği kullanarak diğer koridorları ziyaret etmeyi düşünecektir. Bu yeteneğin bekleme süresini takip etmeli ve gerektiği zaman takım arkadaşlarını uyarmalısın. Çünkü Twisted Fate bir şeyler planlıyorsa ortadan kaybolmayı tercih edecektir. Koridordan ayrılır ayrılmaz takım arkadaşlarını uyarmalısın.

Twisted Fate’in ayrık ittirme potansiyeline karşı koyabilmek istiyorsan kitle kontrol yeteneği olan şampiyonlar seçmeye çalışmalısın. R yeteneğini kullanmaya çalıştığı sırada onu etkisiz bırakmaya çalışmalısın. Bu sayede uzak mesafeden çeşitli takım savaşlarına katılmasına engel olabilirsin. Bunu yapamazsan ayrık ittirmeyi başarılı bir şekilde gerçekleştirmesi söz konusu olacaktır.

Twisted Fate son hamleyi yapmadan önce seni sürekli rahatsız etmeye çalışacaktır. Koridor aşamasında karşıdan gelen hasara maruz kalmamak için hareketli bir şampiyon seçmeyi deneyebilirsin. Onun rahatsız edici hasarına engel olamazsan çok fazla ileri doğru hamle yapmamalısın. Çünkü seni kısa süre içerisinde etkisiz bırakmayı başarabilecektir.

Potansiyel

Twisted Fate özellikle 5. seviye olduğu zaman güç artışı yaşar. Bu seviyeden sonra minyon dalgalarını daha hızlı bir şekilde temizleme şansına sahip olur. Böylece koridor aşamasında daha kontrollü bir oyunu tercih edebilir. Ayrıca bu seviye ona daha güçlü bir şekilde hasar takası gerçekleştirme konusunda yardımcı olur. Twisted Fate 5. seviye olduğunda çok dikkatli olmalısın.

Twisted Fate Lich Boğan (Lich Bane) eşyasını satın aldıktan sonra aşırı bir şekilde güçlenir. Üstelik bu eşyadan önce alacağı temel eşya çok önemlidir. Alacağı eşyalar sayesinde anlık hasar potansiyelini yükseltebilecektir. Temel eşyalarını satın aldıktan sonra dikkatli olmalı ve onun W yeteneğini en iyi şekilde takip etmelisin.

Twisted Fate özellikle oyunun ilk evrelerinde çok zayıftır. Eğer koridorda ileri çıkmak gibi bir hata yapıyorsa hemen takım arkadaşın olan ormancı oyuncudan yardım istemelisin. Bu sayede başarılı bir baskın düzenleyebilirsin. Oyunun erken evresinde onun geri kalmasını sağlamak oyunun geri kalanında sana fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Bu Twisted Fate counter rehberi sayesinde Twisted Fate karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Twisted Fate için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap