Taktik Savaşları paylaşımlı seçim rehberi

taktik savaşları paylaşımlı seçim rehberi

Taktik Savaşları paylaşımlı seçim evrelerini en iyi şekilde geçirmek istiyorsan işine yarar özel bir rehber buldun demektir. Hemen incele.

League of Legends’ın oyun modu Taktik Savaşları (Team Fight Tactics) içerisinde en önemli evrelerden birisi paylaşımlı seçim evresidir. Bu evrede çok dikkatli olmak ve doğru seçim yapmak önemlidir. Çünkü oyun genelindeki stratejine büyük oranda burada karar vermiş olursun.

Başlangıç aşamasındaki paylaşımlı seçim

Kimsenin elinde bir şey yoktur. Herkes sıfırdan seçimini yapacaktır. Elbette senin de bir seçim yapma şansın vardır. Burada maçın çok iyi geçmesini istiyorsan yapacağın en önemli şey 2 altın maliyetine sahip olan şampiyonlardan birini seçmektir.

Bu seçimi yapamazsan Nişancı Yayı eşyasının olduğu bir şampiyonu seçmelisin. Çünkü oyunun başlangıcında sahip olabileceğin en iyi eşya budur. Nişancı Yayı yoksa Spatula veya Tanrıçanın Gözyaşı eşyasını seçmeye çalışman gerekir.

Diyelim ki bu üçü de yok veya kalmadı. Ne yapacaksın? Sırasıyla Aşırı Büyük Sopa, TEK Kılıcı veya Dev Kemeri eşyalarını seçmelisin. Eğer bu turda Negatron Pelerini veya Zincir Yelek eşyasına sahip bir şampiyon seçmek zorunda kalırsan bu senin için büyük bir talihsizlik olacaktır.

Diğer aşamalardaki paylaşımlı seçim

Başlangıç aşamasındaki paylaşımlı seçimi geçtikten sonra maçın diğer evrelerinde yeniden paylaşımlı seçim ekranıyla karşı karşıya kalacaksın. Buralarda yapman gereken stratejine öncelik vererek çeşitli seçimlerde bulunmaktır. Aşağıdakileri dikkate almanı öneririm:

2. seçim evresi

Bu kısımda yapman gereken en doğru temel eşyayı seçip daha güçlü bir eşyaya sahip olmanı sağlamaktır. Birleştirilmiş eşyalar elindeki şampiyon kombinasyonunu çok daha güçlü hale getirecektir. Peki hangi eşyaları seçmelisin?

Bu soruya vereceğin cevap daha çok elindeki şampiyonlar ve kompozisyonla alakalı olacaktır. Elindeki eşyaları kullanarak çeşitli şampiyonları güçlendirme şansına sahipsen bunu gerçekleştirme yoluna gitmelisin. Örneğin, Kanasusamış eşyasını Vayne’e vermeyi düşünebilirsin.

3. seçim evresi

İşte bu noktada işler biraz değişiyor diyebilirim. Çünkü 4 altın maliyetine sahip şampiyonları görmeye başlıyorsun. Bazen ise efsanevi değere sahip bir şampiyonla karşı karşıya kalırsın. Burada doğru şekilde plan oluşturmak önemlidir:

  • Yüksek değere sahip tamamlanmış bir eşya var mı? Varsa onu seçmelisin.
  • Aurelion Sol odaklı bir kompozisyona mı sahipsin? Aurelion Sol varsa onu seçmelisin.
  • İhtiyacın olan temel eşyalardan birini mi arıyorsun? O eşyayı içeren şampiyonu seçmelisin.
  • Canın yüksek olduğu için en kötü seçimler sana kaldıysa en pahalı şampiyonu seçmeli ve onun altınından yararlanmaya çalışmalısın.
  • Asla ama asla bir kötü eşya seçme hatasını yapmamalısın. Bunun için eşyalar konusunda daha fazla bilgi edinmeli veya her yamada yayınlanan meta listelerini takip etmelisin.

4. seçim evresi

Karşılaşacağın son paylaşımlı seçim evresidir. Burada artık ne yapman gerektiğini biliyor olman gerekir. Bu nedenle işini şansa bırakmadan ihtiyacın olan en doğru seçimi yapmalısın. Burada özellikle rakibinin planını bozacak seçimler yapabilirsin.

Rakibin Korsan şampiyonlardan oluşan bir kompozisyon yaptı diyelim. Son paylaşımlı seçim evresinde işine yarar bir şampiyon yoksa onun herhangi bir Korsan şampiyon almasına engel olmayı deneyebilirsin. Bunu yaparak güç kazanmazsın ama rakibinin güç kazanmasına engel olursun.

Not: Bu içerik Team Fight Tactics Guide: How to Make the Best Carousel Picks içeriğinden yararlanılarak oluşturulmuştur.

Bu rehber sayesinde paylaşımlı seçim evrelerinde ne yapman gerektiğini en iyi şekilde anlamış olduğunu umut ediyorum. Rehberi beğendiysen aşağıdan puan verebilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap