Trundle Rün ve Eşya Dizilimi » Jungle Build

Bu rehber Trundle rün, eşya dizilimi ve yetenek sırası için en doğru tercihleri içerir. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Build olarak adlandırılan bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dolayısıyla yenilikler için sık sık ziyaret etmeyi düşünebilirsin.

Dilersen Trundle hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin. Burada mevcut yamaya göre Trundle için en doğru rün ve eşya seçimlerini ve ayrıca ipuçları ile taktikleri bulabileceksin. Unutma, bu rehber her yama sonrasında gözden geçirilir.

Trundle Build S10

Trundle ile oynarken daima baskın yapma peşinde koşman gerekir. Bu sayede oyunun erken evresinde olağanüstü derecede etki sunman mümkün olacaktır. Rakip oyuncunun koridorda bir adım öne çıktığını fark ettiğin anda ona baskın düzenlemeye çalışmalısın. Haritayı kontrol ederek hemen hemen her fırsatı değerlendirmen gerektiğini unutmamalısın.

Takım savaşlarında R yeteneğini rakibin en dayanıklı şampiyonunun üzerinde kullanman gerekir. Böylece onun savunma niteliklerini azaltmayı başarabilirsin. Bu takım savaşında sana muazzam bir avantaj kazandıracaktır. Ayrıca, karşı taraf takım savaşına pek yatkın değilse mutlaka ayrık ittirme yapmayı düşünmeli ve kulelere baskı kurmaya çalışmalısın.

Trundle Build Başlangıç
Başlangıç
Temel Eşyalar  
Sihirdar Büyüleri

Trundle için tam eşya dizilimini öğrenmek istiyorsan aşağıdaki tabloya göz atabilirsin. Standart şartlarda şampiyonun maksimum potansiyeline ulaşmasına sağlayacak olan dizilim budur. Ancak oyunun mevcut yapısına göre temel eşyalardan sonrasını kendin belirleme yoluna gidebilirsin.

Trundle Tam Build

Birincil yetenek ağacı için İsabet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Saldırıya Devam olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin. Ayrıca tüm bu seçimlerini en doğru yardımcı rün seçimleriyle desteklemelisin.

Trundle Rün

Trundle nasıl oynanır?

Her ne olursa olsun, kendin build oluşturma yoluna gideceksen Trundle ile oynarken doğru zamanda doğru yerde olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın. Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde dayanıklı düello eşyalarına yönelmen gerekir. Trundle oynaması kolay olan şampiyonlar arasında yer alır.

Özellikle oyunun her evresinde ortalama güce sahiptir. Bu nedenle söz konusu evrelerde avantaj elde edecek şekilde bir build tercih etmelisin. Ancak her şeyden önce Trundle’ın yeteneklerinin ne işe yaradığını öğrenmelisin. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Kralın Hakkı

Bu pasif yetenek canını iyileştirir ama bunun için belirli bir koşul vardır. Yanında herhangi bir rakip birlik öldüğünde otomatik olarak canını yenilemiş olursun. Bu sayede muazzam bir sürdürebilirlik elde edersin ve kampları daha hızlı bir şekilde temizleyebilirsin.

Bu yeteneğin takım savaşlarında çok büyük bir etkiye sahip olduğunu söylemek mümkün değil. Bazı koşullarda belki hayatta kalmanı sağlayabilir. Bunun dışında çok fazla bir şey beklemen gerektiğini bilmelisin.

Q – Kopar

Bu yetenek otomatik saldırını sıfırlar. Bu sayede otomatik saldırı yapıp ardından bu yeteneği kullanıp tekrar otomatik saldırı yapabilirsin. Bunları yaparken herhangi bir gecikme yaşamazsın. Özellikle hasar takasında bulunmak istediğinde son derece kullanışlıdır.

Bir düelloya başlamadan önce bu yeteneği kullanman gerektiğini bilmelisin. Çünkü rakibi yavaşlatır ve aynı zamanda onun saldırı gücünü etkisiz bırakabilirsin. Bu yeteneği kulelerde kullanarak onlara epey fazla hasarlar verebilirsin.

W – Donmuş Krallık

Bu yetenek oldukça etkilidir çünkü her açıdan sana önemli katkılar sağlar. Saldırı hızını, hareket hızını ve iyileştirme becerilerini güçlendirir. Bu yeteneği kullandığın zaman seninle düello atmaya çalışan tüm rakipleri cezalandırabilirsin.

Bu yetenek aktifken sana doğru hamle yapabilecek rakip oldukça azdır. Özellikle ayrık ittirme yaparken çok işe yarar. Çünkü bu yeteneği geriye doğru kullanıp saldırı hızından ve hareket hızından yararlanabilirsin. Kaçman gerektiğinde kolayca geri çekilmeyi başarabilirsin.

E – Buzdan Sütun

Bu yetenek rakipleri tutsak etmeni sağlayacak önemli bir yetenektir. Rakibi duvara yakın yakaladığın zaman bu yeteneği kullanıp onu köşeye sıkıştırmayı başarabilirsin. Ormanda çeşitli alanlarda bu yeteneği kullanarak rakibin hareket potansiyelini kısıtlama yoluna gidebilirsin.

Takım savaşlarında rakip takımı birkaç parçaya ayırmak için bu yeteneği stratejik bir biçimde kullanabilirsin. Yetenek kitinde yer alan en işlevsel becerilerden biridir. Bu yetenek sayesinde yolları kapayabilir, kulelere gelişleri kısıtlayabilir ve elinden kaçan skorları geri kazanabilirsin.

R – Dize Getir

Bu yetenek özel yeteneğindir. Oyundaki en güçlü yeteneklerden biridir. Yeteneği aktif ettiğin zaman daha fazla süreklilik kazanırsın ve rakibin zırhını çalabilirsin. Bu beceri sayesinde hemen hemen tüm mücadeleleri geri çevirebilme olasılığın vardır.

Takım savaşlarında bu yeteneği bir tank üzerinde kullanarak ekstra dayanıklılık elde edebilirsin. Ön safta yer alacağın için bu fazlasıyla işine yarayacaktır. Ancak rakipler genellikle bu yeteneği hatalı kullanma konusunda sana baskı yapacak ve seni sıkıntıda bırakacaklardır.

Temel Yetenek Kombinasyonları

  • E + W + AA + Q + AA: Hasar takası sırasında kullanman gereken kombinasyondur. Temel hasar verme kaynağın bu olacaktır. Bu kombinasyon aynı zamanda baskın düzenleme konusunda işe yarayabilir.
  • W + AA + Q + AA + AA: W yeteneğini kullanarak ekstra saldırı hızı kazanabilir ve kampları bu şekilde daha hızlı bir biçimde temizleyebilirsin. Ayrıca Q yeteneğini ekstra hasar vermek için kullanabilirsin.
  • W + E + AA + Q + AA: W yeteneğini kullanarak kendini hızlandırabilir ve hedefle arandaki mesafeyi kapatabilirsin. E yeteneğini hemen rakibin gerisinde kullanarak onun hareket alanını kısıtlamayı başarabilirsin.

Burada yer alan Trundle rün ve eşya seçimleri hakkında ne düşünüyorsun? Trundle hakkında genel düşüncen nedir? Daha iyi tercihlerin bulunduğuna inanıyorsan yorum yapıp onları bana ulaştırır mısın?

Yorum Yap