Thresh Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

thresh rehberi

Thresh nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Thresh build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri kancalayıp onları ölümle burun buruna getirin.

Bu rehber Thresh nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Thresh hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Thresh nasıl oynanır?

Öncelikle Thresh için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Thresh ile oynarken daha fazla rakibi yakalamana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde işlevsellik kazandıran eşyalarına yönelmen gerekir. Thresh’in oynaması zor bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Felaket

Bu şampiyon ölen düşmanlardan düşen ruhları toplar. Küçük minyon birliklerinin ruh düşürme düzeni yoktur. Topçu minyon birlikleri ve şampiyonlar ise öldükleri zaman bir tane ruh düşürürler.

Ruhlar yetenek gücü ve zırh kazandırır. Bu şampiyon diğer şampiyonlar gibi seviye atladıkça zırh kazanamaz. Bu nedenle bu ruhları toplamaya dikkat ederek zırh miktarını yükseltmelisin.

Koridor aşamasında yere düşen ruhları toplamak oldukça kolay olsa bile bazen dikkatli olman gerekir. Çünkü rakipler yere düşen bu ruhları görebilirler ve senin onu toplamaya çalışacağını bilerek ruhları yem olarak kullanabilirler.

Q – Ölüm Cezası

Bu şampiyonun imza yeteneğidir. Yakaladığım rakipleri tamamen kendine çekemezsin. Bunun yerine onları birkaç adım kendine yaklaştırmış olursun. Onları otomatik saldırı menziline getirmiş olman yeterlidir.

Bu yeteneğin etki mesafesi yüksek olduğu için son derece kullanışlıdır. Genel olarak kancayı rakibin biraz sağına ve soluna göndermen gerekir. Böylece beceri atışından kaçmaya çalışacak rakipleri çok daha kolay bir biçimde yakalayabilirsin.

W – Karanlık Geçiş

Son derece kullanışlı olması kazandırdığı kalkandan değil takım arkadaşını kendine doğru çekme mekaniğinden ötürüdür. Takım savaşlarında veya ikiye iki mücadelelerde buna fazlasıyla ihtiyacın olacaktır.

Takım arkadaşını korumak veya zor durumda kalan takım arkadaşına kurtulma şansı tanımak için bu yetenekten yararlanabilirsin. Aynı zamanda geride kalan takım arkadaşının yetişmesini sağlamak için bu yeteneği mesafe kapatıcı olarak kullanabilirsin.

E – Derisini Yüz

Bu yeteneğin pasif özelliği koridor aşamasında rakibe sürekli rahatsız edici hasar vermeni sağlayacaktır. Koridor aşamasında bu şampiyonun son derece güçlü olmasını sağlayan asıl yetenek budur. Çünkü belirli bir süre geçtikten sonra gerçekleştirilen basit saldırı çok can yakıcıdır.

Aktif özelliği ise kitle kontrol etkisine sahiptir. Bu yeteneği kullanarak rakipleri kendine doğru çekebilir veya onları uzaklaştırmayı başarabilirsin. Ek olarak onlara yavaşlatma etkisi uyguladığın için bu yeteneği anlık hamlelerden kaçış aracı olarak kullanabilirsin.

R – Hücre

Etki alanında yer alan tüm rakipleri belirli bir duvarın içerisinde bırakır. Duvara dokunan ilk rakip olabildiğince yavaşlar ama daha sonrakilerin yavaşlama etkisi çok daha az olur. Özellikle takım savaşlarında muazzam bir öneme sahip bir yetenektir.

Thresh Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Thresh için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Thresh Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Artçı Şok olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Thresh Rün

Oyunda fark yaratacak bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Thresh ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

Yorum Yap