Thresh CT S9 » Thresh Counter rehberi

thresh ct counter

Thresh CT rehberi sayesinde seçilebilecek en doğru şampiyonları ve eşleşmede kazanan olmak için gerekli taktikleri öğrenebilirsin.

Thresh karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak destek rolünde seçilen bu şampiyonu durdurmak için Thresh CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana bu konuda yardımcı olacaktır.

Not: Thresh için güncel build arıyorsan Thresh build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Thresh CT (Thresh Counter)

Thresh Counter / Thresh CT
Brand
Brand Blitzcrank Zyra Bard Soraka

Thresh, W yeteneği sayesinde kolayca baskın planları yapabilen bir şampiyondur. Duvarların yanında gezinirken veya arkasına fenerini fırlattığı zaman çok dikkatli olmalısın. Bu onun bir baskın planı oluşturduğunu gösterir.

Thresh çok fazla kitle kontrol etkisi becerisine sahip şampiyonlardan biridir. Q yeteneğini kullandığı zaman isabet ettirirse onu tekrar kullanıp seni zor durumda bırakabilir. Alternatif olarak E yeteneğini kullanarak seni yavaşlatmaya çalışabilir. Bunun için kendini korumalısın.

E yeteneği Thresh’in otomatik saldırılarını güçlendirir. Thresh’in otomatik saldırıları güçlendiği zaman onunla hasar takasına girmeye çalışmamalısın. Çünkü bunu yaparsan dezavantajlı bir şekilde mücadeleye başlamış olursun ve hasar takasını kaybedersin.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. En önemlisi ne olursa olsun minyon birliklerinin arkasına saklanmaya çalışmalısın. Q yeteneği minyon birliklerine takılacağı için Thresh’in etkinliğini önemli ölçüde azaltabilirsin. Bu senin hayatta kalma şansını epey yükseltecektir.

Thresh bir takım arkadaşını korumak veya kurtarmak için W yeteneğini kullandığı zaman tek yapman gereken fenerin üstünde durmaktır. Bu sayede rakibin fenere tıklama şansını azaltmış olursun. En kötü ihtimalle onun üzerine bir totem bırakmayı deneyebilirsin.

Thresh’in yeteneklerinin birçoğu yüksek bekleme süresine sahiptir. Özellikle erken seviyelerde bu çok daha belirgin bir şekilde kendisini gösterir. Yeteneklerini kullandıktan sonra sana belirli bir hamle süresi kalacaktır. Bu aralıkta hasar takasına girmeyi düşünebilirsin.

Potansiyel

Thresh, maksimum bekleme süresi azaltma etkisine sahip olduğu zaman önemli bir güç artışı yaşar. Bunu başardığı zaman Q yeteneğini tutturduğu andan itibaren R kombinasyonuyla birlikte seni uzun bir süre hapsetmeyi başaracaktır.

Thresh’in bir diğer önemli potansiyeli ise çizmesini tamamladığı zaman ortaya çıkar. Çizmesini tamamladıktan sonra haritada gezinmeye başlar ve baskın planları yapar. Bu takımın için son derece kötü bir durumdur çünkü onun nereden çıkacağını tahmin etmek oldukça güçtür.

Thresh 2. seviye olduğu zaman Q ve E yeteneklerine aynı anda erişme şansı elde eder. Bu erken evrede görüp görebileceğin en ölümcül kombinasyonlardan biridir. Q yeteneğinden olabildiğince uzak durmaya çalışmalısın. Aksi taktirde koridoru kaybetmen kaçınılmazdır.

Bu Thresh counter rehberi sayesinde Thresh karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Thresh için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap