Thresh Counter (CT) rehberi

thresh nasıl oynanır

Thresh counter rehberi sayesinde Thresh karşısında seçilebilecek en doğru şampiyonları bulabilirsin. Böylece koridor aşamasında avantaj elde edebilirsin.

Thresh tartışmasız bir biçimde oyunda yer alan en popüler destek şampiyonlarından biridir. İstatistiksel veriler incelendiğinde onun her zaman en üst sıralarda yer aldığını görmek mümkündür. Bu şampiyon ile rakiplerini yakalayabilir ve aynı zamanda onların yerini değiştirebilirsin.

Not: Thresh için güncel build arıyorsan Thresh build kısmına göz atabilirsin. Buradaki sadece karşı seçim yani counter için bilgiler vardır.

Thresh Counter (Karşı Seçim)

Thresh için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) yapmayı düşünüyorsan öncelikle mevcut yamada onun karşısında güçlü bir konuma sahip şampiyonları değerlendirmelisin. Bu şampiyonlar mevcut yamada şu şekildedir:

  • Morgana
  • Zilean
  • Ziggs
  • Taliyah

İstatistiksel verileri bir kenara bırakıp mekanik durumlara göz atıldığında ise öne çıkan üç farklı şampiyon vardır. Bu şampiyonların her birisinin Thresh karşısında çeşitli avantajları vardır. Yukarıda yer alan istatistiksel seçimlere güvenmiyorsan bunlara yönelebilirsin.

Fiddlesticks

Thresh karşısında avantajlı olmasının sebebi onun zayıf yönlerinden çok iyi faydalanmasıdır. Sürekli rahatsız edici hasar verebilmesi sayesinde Fiddlesticks onun karşısında kolayca durabilir. Üstelik agresif hareket eden rakiplere karşı elinde korkutma silahının olduğunu unutmamalısın.

Fiddlesticks için güncel bir build arıyorsan Fiddlesticks nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Zyra

Thresh karşısında avantajlı olmasının sebebi onun zayıf yönlerinden faydalanan bir diğer şampiyon olmasıdır. Temel farklılık ise yanında yer alan bitkilerin Zyra’ya hata yapma payı bırakmasıdır. Thresh’i uzak mesafe tutmak için son derece kullanışlı bir şampiyondur.

Zyra için güncel bir build arıyorsan Zyra nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Sona

Oyunun erken evresinde Thresh’in tüm dezavantajlarından faydalanabilen bir şampiyondur. Sürekli rahatsız edici hasar verebilmesi en büyük özelliğidir. Ancak, Thresh karşısında bu şampiyonla oynarken kancalara dikkat etmek gerekir.

Sona için güncel bir build arıyorsan Sona nasıl oynanır kısmına göz atabilirsin.

Thresh Karşısında Ufak İpuçları

Thresh karşısında iyi bir oyun çıkarmak istiyorsan onun yeteneklerini iyi bir biçimde kullanmasına engel olman gerekir. Yukarıdaki şampiyonlar bunu başarman için sana yardımcı olacaktır. Ancak buna ek olarak aşağıdaki ipuçlarını kullanabilirsin.

  • Fenerini kullandığı zaman ona kitle kontrol etkisi uygulayabilirsin.
  • Fenerini kullandığında fenerin üzerinde durarak rakibin ona tıklayıp kaçmasına engel olabilirsin.
  • Özel yeteneğini kullandığında takımındaki tank oyuncusunun duvarları yıkmasını sağlamalısın.
  • Yeteneklerinin bekleme süresi çok yüksek olduğundan onu hata yapmaya zorlaman gerekir.
  • Rahatsız edici hasarlar karşısında gerçekten zayıf kalır ama bunu yaparken fırlattığı kancaya dikkat etmelisin.
  • Kancasından kaçabilmek için minyon birliklerinin arkasına saklanabilirsin.

Bu Thresh counter rehberi sayesinde Thresh karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Thresh için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Bu içerik işine yaradı mı?

Yıldızları kullanarak oylar mısın?

Ortalama beğeni / 5. Toplam oy:

You may also like...

Yorum Yap