Thresh Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Thresh nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Thresh build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakipleri kancalayıp onları ölümle burun buruna getirin.

Bu rehber Thresh nasıl oynanır sorusuna, Thresh build, Thresh eşya ve Thresh rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon oldukça güçlü kitle kontrol etkisine sahiptir. Oyunda fark yaratacak bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Thresh Sezon 9 Build

Bu sezon Thresh için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerinle daha fazla rakibi yakalamana yardımcı olacak tercihler yapmalısın.

Thresh için eşya seçimleri konusunda işlevsellik kazandıran eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması zor olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Thresh – Benzer Şampiyonlar
Morgana Pyke Rakan Zyra Blitzcrank

Thresh Rün (Rune)

Thresh için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Thresh için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İlham) Nitelik

Thresh Eşyalar (Item)

Thresh eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Thresh Yetenekler

Bu kısımda en iyi Thresh sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakip birlikleri alevler içinde bırakıp zaman içerisinde canlarını azaltan ve iyileştirme becerilerini zayıflatan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Thresh nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği ve mücadele başlatma, anlık hamlelerden geri kaçınma ile tank olabilme becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Thresh özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Felaket

Bu şampiyon ölen düşmanlardan düşen ruhları toplar. Küçük minyon birliklerinin ruh düşürme düzeni yoktur. Topçu minyon birlikleri ve şampiyonlar ise öldükleri zaman bir tane ruh düşürürler.

Ruhlar yetenek gücü ve zırh kazandırır. Bu şampiyon diğer şampiyonlar gibi seviye atladıkça zırh kazanamaz. Bu nedenle bu ruhları toplamaya dikkat ederek zırh miktarını yükseltmelisin.

Koridor aşamasında yere düşen ruhları toplamak oldukça kolay olsa bile bazen dikkatli olman gerekir. Çünkü rakipler yere düşen bu ruhları görebilirler ve senin onu toplamaya çalışacağını bilerek ruhları yem olarak kullanabilirler.

Q – Ölüm Cezası

Bu şampiyonun imza yeteneğidir. Yakaladığım rakipleri tamamen kendine çekemezsin. Bunun yerine onları birkaç adım kendine yaklaştırmış olursun. Onları otomatik saldırı menziline getirmiş olman yeterlidir.

Bu yeteneğin etki mesafesi yüksek olduğu için son derece kullanışlıdır. Genel olarak kancayı rakibin biraz sağına ve soluna göndermen gerekir. Böylece beceri atışından kaçmaya çalışacak rakipleri çok daha kolay bir biçimde yakalayabilirsin.

W – Karanlık Geçiş

Son derece kullanışlı olması kazandırdığı kalkandan değil takım arkadaşını kendine doğru çekme mekaniğinden ötürüdür. Takım savaşlarında veya ikiye iki mücadelelerde buna fazlasıyla ihtiyacın olacaktır.

Takım arkadaşını korumak veya zor durumda kalan takım arkadaşına kurtulma şansı tanımak için bu yetenekten yararlanabilirsin. Aynı zamanda geride kalan takım arkadaşının yetişmesini sağlamak için bu yeteneği mesafe kapatıcı olarak kullanabilirsin.

E – Derisini Yüz

Bu yeteneğin pasif özelliği koridor aşamasında rakibe sürekli rahatsız edici hasar vermeni sağlayacaktır. Koridor aşamasında bu şampiyonun son derece güçlü olmasını sağlayan asıl yetenek budur. Çünkü belirli bir süre geçtikten sonra gerçekleştirilen basit saldırı çok can yakıcıdır.

Aktif özelliği ise kitle kontrol etkisine sahiptir. Bu yeteneği kullanarak rakipleri kendine doğru çekebilir veya onları uzaklaştırmayı başarabilirsin. Ek olarak onlara yavaşlatma etkisi uyguladığın için bu yeteneği anlık hamlelerden kaçış aracı olarak kullanabilirsin.

R – Hücre

Etki alanında yer alan tüm rakipleri belirli bir duvarın içerisinde bırakır. Duvara dokunan ilk rakip olabildiğince yavaşlar ama daha sonrakilerin yavaşlama etkisi çok daha az olur. Özellikle takım savaşlarında muazzam bir öneme sahip bir yetenektir.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok bir anda hasar potansiyelini yükselten şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Oyunda fark yaratacak bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Thresh ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap