Teemo Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Teemo nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Teemo build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Zehirli atışlar ve tehlikeli tuzaklarla rakibi çıldırtın.

Bu rehber Teemo nasıl oynanır sorusuna, Teemo build, Teemo eşya ve Teemo rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon oyundaki en sinir bozucu şampiyonlardan biridir. Rakibi sürekli rahatsız edecek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Teemo Sezon 9 Build

Bu sezon Teemo için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerin ile uyumlu olacak tercihler yapmalısın.

Teemo için eşya seçimleri konusunda özgün eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Teemo – Benzer Şampiyonlar
Graves Gangplank Fiddlesticks Nidalee Quinn

Teemo Rün (Rune)

Teemo için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Teemo için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak Hakimiyet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Aery’yi Çağır seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (Hakimiyet) Nitelik

Teemo Eşyalar (Item)

Teemo eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Teemo Yetenekler

Bu kısımda en iyi Teemo sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak E yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 1 > 4 > 5 > 7 > 9
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih karşıdaki şampiyona hasar vererek onun iyileştirme becerilerini azaltma konusunda sana yardımcı olan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Teemo nasıl oynanır?

Bu şampiyon herhangi bir ek rol becerisine sahip değildir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Teemo özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Kaçak Dövüş

Bu pasif yetenek bu şampiyona güç veren en önemli yetenek durumundadır. Basit bir biçimde herhangi bir hasar almadığın veya hareket etmediğin sürece görünmez kalırsın. Hareket ettiğinde veya yetenek kullandığında görünmezlik bozulur.

Görünmezlikten çıkınca sana ekstra saldırı hızı kazandıracak ek güçlendirme alırsın. Bu sayede rakibi saniyeler içerisinde eritmen mümkündür. Önemli olan görünmezliği doğru zamanda ve doğru yerde kullanmaktır.

Q – Kör Eden Dart

Bu yetenek otomatik saldırı gerçekleştiren şampiyonlara karşı en önemli silahın durumundadır. Yeteneği kullandığın zaman rakipleri kör etmiş olursun. Bu etki altında yer alan rakip otomatik saldırılarını sürekli ıskalar.

Bu yetenekten etkilenmeyen belirli şampiyonlar vardır. Bu şampiyonla oynarken söz konusu şampiyonlara aşırı dikkat etmelisin. Çünkü onları kör etmeye çalıştığın zaman başarılı olamazsın. Bunun yerine büyük bir silahını işlevsel olmayan bir şekilde kullanmış olursun.

W – Seri Adım

Bu yetenek adeta bir kit tamamlayıcıdır. Herhangi bir şampiyondan hasar almadığın sürece ekstra hareket hızı kazanırsın. Bu hareket hızı sayesinde koridor aşamasında çok daha rahat hareket eder ve rakibin hamlelerinden kaçmayı başarırsın.

Yeteneğin aktif özelliği ise çok daha fazla hareket hızı kazandırır. Bunu çok tehlikeli anlarda kaçmak veya belirli durumlarda rakibi kovalamak için kullanmalısın. Bu yeteneğin aktif özelliğini kullandığın zaman tüm baskınlara açık olacağını unutmamalısın.

E – Zehirli Atış

Bu yetenek en sinir bozucu yeteneklerden biridir. Basit bir biçimde koridordaki takas yeteneğin olduğunu söyleyebilirim. Yapman gereken bu yeteneği rünler ile uyumlu bir şekilde kullanmaktır. Otomatik saldırılarla harekete geçirilen rünler son derece idealdir.

R – Tehlikeli Tuzak

Bu yetenek ile yapacaklarının bir sınırı yoktur. Haritanın her yerine görünmez mantarlar döşemeyi başarabilirsin. Bu sayede rakibin harita görevlerini yapmasına engel olabilir veya en azından zorluk çıkarabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Sürekli rakibin sinirini bozacak bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Teemo ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap