Taric Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

taric nasıl oynanır build

Taric nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Taric rehberi. Cüretkar davran, kozmik titreşim ile arkadaşlarını koru.

Bu rehber Yuumi nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Yuumi hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Yuumi nasıl oynanır?

Öncelikle Yuumi için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Yuumi ile oynarken takım arkadaşlarını hayatta tutmana yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde destek eşyalarına yönelmen gerekir. Yuumi’nin oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Cüretkar

Bu pasif yetenek çok çeşitli özelliklere sahiptir. İlk olarak teme yeteneklerin bekleme süresini azaltır. Aynı zamanda Q yeteneği için yük kazandırır. Güçlendirilmiş saldırılar her yetenek kullandığında elde edeceğin bir kazanım olduğu için bunu en iyi şekilde kullanmalısın.

Yetenekten ekstra verim almak için diğer yeteneklerini kullanırken mana havuzuna dikkat etmelisin. Dikkatsiz davranırsan kısa süre içerisinde mana problemi yaşamaya başlayabilirsin. Bu nedenle akıllıca hareket edip mana yönetimine özen göstermelisin.

Q – Yıldız Işıltısı

Bu yetenek sadece can yenilemez. Pasif yeteneğin özelliği sebebiyle bu yeteneği saldırı güçlendirmek için kullanabilirsin. Ancak yeteneğin sahip olduğu mana miktarını hesaba katman gerekir. Bunu hesaplamayı unutursan kısa sürede mana problemi yaşamaya başlarsın.

Yeteneğin can yenileme özelliği ayrı bir parantezdir. Bu özellik koridor aşamasında ihtiyaç duyulan sürdürülebilirlik için gereklidir. Takım arkadaşının düşmemesi için elinden geleni yapmaya çalışmalısın.

W – Kristal Siper

Bu yeteneği en iyi şekilde kullanman gerekir. Koridor aşamasında olabildiğince takım arkadaşına bağlı kalman gerekir. Takım savaşlarında ise taşıyıcı şampiyonu yalnız bırakmadan hareket etmelisin ama takımın tankıyla bağlantı kurmalısın.

Bunu yapmayı başarırsan hem ön taraftaki hem de arka taraftaki takım arkadaşını etkileyecek şekilde özel yeteneğini kullanabilirsin. Koridor aşamasında baskına gelen takım arkadaşın ile bağlantı kurarak ekstra avantaj elde elde edebilirsin.

E – Parıltı

Bu yeteneği kullanmak oldukça zordur. Çünkü yeteneği kullandığın zaman isabet ettirmek güçtür. Bunu başarabilmek için epey bir pratik yapman gerekir. İşin güzel tarafı yeteneği kullanırken sabit kalmana gerek yoktur. Hareket edebilir ve bu sayede riskten kurtulabilirsin.

Koridor aşamasında yeteneği gereksiz yere kullanmamaya çalışmalısın. Çünkü seni ve takım arkadaşını tehlikeli baskınlardan kurtarabilecek en güçlü yetenek budur. Bir gözün her zaman takım arkadaşında olmak durumundadır.

R – Kozmik Titreşim

Bu yetenek özel yeteneğindir. Bu yetenek ile takım arkadaşlarını korursun. Bu nedenle oyundaki en güçlü takım savaşları yeteneklerinden biridir. Mücadele halindeyken mutlaka olabildiğince rakibi etki altında bırakmaya çalışmalısın.

Yeteneği boşa kullanma gibi bir düşünceye asla sahip olmamalısın. Takım savaşlarında bu yeteneğe ihtiyaç vardır. Her ne zaman ihtiyaç duyulduğunda hemen takım arkadaşlarını korumak için hamle yapmalısın. Bu oyunun her alanında geçerli bir kuraldır.

Taric Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Taric için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Taric Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Azim, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Muhafız olmalıdır. E yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini E-W-Q sırasına göre yükseltmelisin.

Taric Rün

Dayanıklı ve işlevsel bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Taric ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap