Talon Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

talon nasıl oynanır build

Sezon 9 için en iyi Talon rehberi. Katil yolunu takip et, gölge saldırısıyla biç çek ve bıçak sırtıyla işi bitir.

Bu rehber Talon nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Talon hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Talon nasıl oynanır?

Öncelikle Talon için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Talon ile oynarken maksimum oranda hasar vermene yardımcı olacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde anlık hasar eşyalarına yönelmen gerekir. Talon’un oynaması orta zorlukta bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Bıçak Sırtı

Bu pasif yetenek hasar potansiyelini karşılayan en önemli yetenek durumundadır. Yapacağın yetenek kombinasyonlarında pasif yeteneği harekete geçirmek son derece önemlidir. Pasif yeteneği harekete geçirdiğin zaman rakibin az canla kaçıp gitme şansını en aza indirirsin.

Yetenek için yük kazandırmak kolay değildir. Bunun temel sebebi yükler sıfırlanmadan yeni yük kazanmak zorunda olmandır. Bunun için yeteneklerinden destek alman gerektiğini unutmamalısın. Çünkü basit saldırıların yük kazandırmaz.

Q – Noxus Diplomasisi

Bu yeteneğin iki farklı kullanım biçimi vardır. İlki basit bir sıçrama becerisidir. Kullanım mesafesinin kısa olduğunu aklından çıkarmamalısın. Bu nedenle rakibi yakalamaya çalışırken çok şanslı olmayabilirsin.

İkinci biçimi ise rakibin yakınında olduğunda geçerlidir. Basit bir şekilde daha fazla kritik hasar uygulama şansına sahip olursun. Hasar takasları açısından son derece elverişli olsa bile pasif yetenek ile bir araya getirilmesi daha ölümcül sonuçlar elde etmeni sağlar.

W – Biç Çek

Bu yetenek koridor aşamasında hasar takası yapmanı sağlayan en önemli yeteneğindir. Yeteneğin her iki yönüyle hasar verebilirsen rakibe çok ciddi hasar uygulamış olursun. Özellikle hasar takası yaparken Q ve ardından basit saldırı kombinasyonu ile hasar takasını kazanabilirsin.

Bu yetenek özellikle pasif yeteneği harekete geçirebilmek için son derece kullanışlıdır. Doğru konumda yer alıp Q yeteneğin ile doğru bir şekilde hamle yaparsan hem pasif yeteneğini harekete geçirirsin hem de rakibin gözünü epey korkutmayı başarabilirsin.

E – Katilin Yolu

Bu yetenek hareketlilik anlamında eşsiz bir yetenektir. Haritada özgürce dolaşmana imkan tanıdığı için ekstra kullanışlıdır. Dikkat etmen gereken nokta ise koridor aşamasında çok kullanışlı olmamasıdır. Rakibin dört yeteneği varken senin üç yeteneğin olacaktır.

Koridor aşamasında hareket potansiyelini kısıtlasa bile oyunun geri kalanında sana ekstra hareketlilik kazandırır. Sürekli haritada dolaşabilir ve çeşitli baskın yollarını takip ederek rakibi gafil avlamayı başarabilirsin. Bu yetenek ile rakip ormancı üzerinde baskı dahi kurabilirsin.

R – Gölge Saldırısı

Bu yetenek özel yeteneğindir. Ortaya çıkarılan bıçaklar hem çıkışta hem de girişte rakibe hasar verirler. Yeteneği kullandığın zaman ekstra hareket hızı kazanırsın. Uygun kombinasyon için dikkat etmen gereken bir yetenektir.

Ne olursa olsun mücadele içerisinde yer alırken başlangıçta ve bitişte hasar verebileceğini unutmamalısın. Kısa süreli görünmezlik kaçış konusunda işine yarayacaktır. Bu sayede çeşitli stratejiler ve taktikler geliştirip rakibi şaşırtmayı başarabilirsin.

Talon Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Talon için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Talon Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Hakimiyet, ikincisi için Büyücülük seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Elektrik Ver olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-W-E sırasına göre yükseltmelisin.

Talon Rün

Hasar potansiyeli yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Talon ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

Yorum Yap