Talon Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Sezon 9 için en iyi Talon build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Katil yolunu takip et, gölge saldırısıyla biç çek ve bıçak sırtıyla işi bitir.

Bu rehber Talon nasıl oynanır sorusuna, Talon build, Talon eşya ve Talon rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek hareketlilik kabiliyetiyle ön plana çıkar. Anlık hasar potansiyeli yüksek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Talon Sezon 9 Build

Bu sezon Talon için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere fiziksel hasar vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yeteneklerinle maksimum oranda hasar uygulamana yardımcı olacak tercihler yapmalısın.

Talon için eşya seçimleri konusunda anlık hasar eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Talon – Benzer Şampiyonlar
Evelynn Zed Nocturne Kha’Zix Shaco

Talon Rün (Rune)

Talon için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Talon için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Talon Eşyalar (Item)

Talon eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Talon Yetenekler

Bu kısımda en iyi Talon sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı W yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak W yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra Q yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(W) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih için en güvenli seçim hızlıca rakipten kaçma veya rakibi yakalama konusunda sana yardımcı olan Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe zaman içerisinde hasar vermeni sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Talon nasıl oynanır?

Bu şampiyon rol açısından herhangi bir ek niteliğe sahip değildir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu fiziksel hasar gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Talon özellikle oyunun son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Bıçak Sırtı

Bu pasif yetenek hasar potansiyelini karşılayan en önemli yetenek durumundadır. Yapacağın yetenek kombinasyonlarında pasif yeteneği harekete geçirmek son derece önemlidir. Pasif yeteneği harekete geçirdiğin zaman rakibin az canla kaçıp gitme şansını en aza indirirsin.

Yetenek için yük kazandırmak kolay değildir. Bunun temel sebebi yükler sıfırlanmadan yeni yük kazanmak zorunda olmandır. Bunun için yeteneklerinden destek alman gerektiğini unutmamalısın. Çünkü basit saldırıların yük kazandırmaz.

Q – Noxus Diplomasisi

Bu yeteneğin iki farklı kullanım biçimi vardır. İlki basit bir sıçrama becerisidir. Kullanım mesafesinin kısa olduğunu aklından çıkarmamalısın. Bu nedenle rakibi yakalamaya çalışırken çok şanslı olmayabilirsin.

İkinci biçimi ise rakibin yakınında olduğunda geçerlidir. Basit bir şekilde daha fazla kritik hasar uygulama şansına sahip olursun. Hasar takasları açısından son derece elverişli olsa bile pasif yetenek ile bir araya getirilmesi daha ölümcül sonuçlar elde etmeni sağlar.

W – Biç Çek

Bu yetenek koridor aşamasında hasar takası yapmanı sağlayan en önemli yeteneğindir. Yeteneğin her iki yönüyle hasar verebilirsen rakibe çok ciddi hasar uygulamış olursun. Özellikle hasar takası yaparken Q ve ardından basit saldırı kombinasyonu ile hasar takasını kazanabilirsin.

Bu yetenek özellikle pasif yeteneği harekete geçirebilmek için son derece kullanışlıdır. Doğru konumda yer alıp Q yeteneğin ile doğru bir şekilde hamle yaparsan hem pasif yeteneğini harekete geçirirsin hem de rakibin gözünü epey korkutmayı başarabilirsin.

E – Katilin Yolu

Bu yetenek hareketlilik anlamında eşsiz bir yetenektir. Haritada özgürce dolaşmana imkan tanıdığı için ekstra kullanışlıdır. Dikkat etmen gereken nokta ise koridor aşamasında çok kullanışlı olmamasıdır. Rakibin dört yeteneği varken senin üç yeteneğin olacaktır.

Koridor aşamasında hareket potansiyelini kısıtlasa bile oyunun geri kalanında sana ekstra hareketlilik kazandırır. Sürekli haritada dolaşabilir ve çeşitli baskın yollarını takip ederek rakibi gafil avlamayı başarabilirsin. Bu yetenek ile rakip ormancı üzerinde baskı dahi kurabilirsin.

R – Gölge Saldırısı

Bu yetenek özel yeteneğindir. Ortaya çıkarılan bıçaklar hem çıkışta hem de girişte rakibe hasar verirler. Yeteneği kullandığın zaman ekstra hareket hızı kazanırsın. Uygun kombinasyon için dikkat etmen gereken bir yetenektir.

Ne olursa olsun mücadele içerisinde yer alırken başlangıçta ve bitişte hasar verebileceğini unutmamalısın. Kısa süreli görünmezlik kaçış konusunda işine yarayacaktır. Bu sayede çeşitli stratejiler ve taktikler geliştirip rakibi şaşırtmayı başarabilirsin.

Hasar potansiyeli yüksek bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Talon ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap