LoL Taktik Savaşları rehberi

league of legends taktik savaşları

League of Legends Taktik Savaşları nedir? Taktik Savaşları nasıl oynanır? Merak ettiğin tüm cevapları bu kapsamlı rehberde bulabileceksin.

Taktik savaşları, Riot Games’in League of Legends için çıkarmış olduğu bir kalıcı oyun modudur. Bu oyun modu “Autobattler” olarak adlandırılan bir oyun tarzını yansıtır. Bu rehber sayesinde Taktik Savaşları oyun modunun ne olduğunu ve ondan neler beklemen gerektiğini öğrenmeyi başaracaksın.

Taktik Savaşları nedir?

Taktik Savaşları, altıgen boşluklu bir tahta üzerinde oynanır. Tahta ortadan olmak koşuluyla iki tarafa ayrılmıştır. Tahtanın bir tarafında saldıran, diğer tarafında ise savunan yer alır. Her maç turlara ayrılır ve her tur elenmesi gereken tüm oyuncular için gereken tur kadar uzun sürer.

Maçta yer alan toplam sekiz oyuncu, oyun taşlarını tahtanın savunma tarafına yerleştirecektir. Bu oyuncunun kendi kurduğu takım olacaktır. Her oyuncunun takımı her turda başka bir oyuncuya saldıracak. Yapılan dövüşler, her oyuncunun kendi takımına bağlı olarak sonuçlanacak.

Maçlar tamamen yapay zeka tarafından kontrol edilir. Bir savaştan sonra hangi tarafta kalan birimler olursa, kalan birimler karşı tarafın toplam 100 canı olan Minik Efsane olarak adlandırılan birimine hasar verirler. Her turun sonunda oyunculara maçı kazanma durumlarına göre altın verilir.

Bu rehberde birçok farklı kısım yer alır. İstediğin kısma hızlıca geçmek istiyorsan aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsin. Bu bağlantılar seni ilgilendiğin kısma hızlıca götürecektir. Taktik Savaşları hakkında çok daha fazla bilgiyi zaman içerisinde burada bulabileceksin.

 1. Taktik Savaşları nasıl oynanır?
 2. Taktik Savaşları içerisinde şampiyonlar nasıl çalışır?
 3. Taktik Savaşları ayrıntılı Köken listesi
 4. Taktik Savaşları ayrıntılı Sınıf listesi
 5. Taktik Savaşları etkili kombinasyonlar listesi
 6. Taktik Savaşları için Altın kaynağının önemi
 7. Taktik Savaşları içerisinde yer alan eşyalar ve ayrıntıları
 8. Taktik Savaşları tarafsız tur listesi
 9. Taktik Savaşları için ipuçları ve püf noktalar

Taktik Savaşları nasıl indirilir ve yüklenir?

Taktik Savaşları bu rehber hazırlanırken beta sürümünde yer alır. Sadece PBE erişimi olan oyuncular tarafından oynanabilir durumdadır. PBE sunucusuna erişim sağlayabilmek için onur seviyesi 3 olan bir hesaba sahip olman gerekir.

 • PBE için uygun bir hesaba sahip olup olmadığını PBE onay sayfasından kontrol edebilirsin.

Eğer hesabın iyi durumdaysa bir PBE hesabı oluşturmayı başarırsın. Hesabını oluşturduktan sonra PBE istemcisini indirmeli ve yüklemelisin. PBE yüklendikten sonra oyuna erişim sağlayabileceksin. Bu şansa sahip değilsen Taktik Savaşları’nın açık betaya geçmesini beklemelisin.

Taktik Savaşları nasıl oynanır?

Oyuna yeni başlayanlar için aşağıdaki bilgiler son derece faydalı olacaktır. Önce temel bilgileri öğrenmeli daha sonra diğer detaylı bilgilere dalış yapmalısın. Aklına takılan sorular olursa bunları yorum yaparak bana ulaştırabilirsin. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.

 • Taktik Savaşları maçında 7 farklı oyuncuyla mücadele edersin. Her oyuncu kendi tahtasını kontrol ederek sahip olduğu şampiyonları tahtaya yerleştirir. Oyundaki hemen hemen her şey bu tahtalarda gerçekleşir.
 • Maçın başında herkes aynı tahtada olur ve herkes bir “Minik Efsane” kontrol eder. Bunları oyundaki avatar olarak düşünebilirsin. Ortada bulunan alanda bir şampiyon havuzu vardır. Buradan bir şampiyon seçerek maça ilk adımı atmış olursun.
 • Kendine ait tahtaya geçiş yaptığın zaman iki tane “minyon” ile karşılaşırsın. Bekleme alanında yer alan şampiyonu tahtaya koyarak ilk hamleni yapabilirsin. Tur işleme alındığında mücadele otomatik olarak başlar.
 • Her turun başında rastgele bir şampiyon havuzuyla karşılaşırsın. Bunları altın kullanarak satın alabilirsin. Buradan alınan her şampiyon ekranın alt kısmında yer alan bekleme alında olacaktır.
 • Tahtaya koyabileceğin şampiyon miktarı tamamen karakterinin seviyesine bağlı olacaktır.
 • İlk üç turda tüm maçlar minyon birliklerine karşı yapılır. Burada amaç oyuncuya hamle yapabilmeleri için ekstra altın, tecrübe puanı ve eşya sunabilmektir.
 • Maçın tamamında ilerlerken çeşitli minyon birlikleriyle karşılaşma şansın olacaktır. Ama her seferinde biraz daha güçleneceklerini unutmamalısın.
 • Her turun sonunda performansına göre tecrübe puanı ve altın kazanırsın. Altınları yeni şampiyonlar almak için kullanabilirsin.
 • Bir maçta temel hedefin maç sonuna kadar ayakta kalmak olmalıdır. Bunun için takımını en iyi şekilde kurmaya çalışmalısın.

Taktik Savaşları’nda şampiyonlar nasıl çalışır?

Her şampiyonun kendine özgü nitelikleri vardır. Bunlardan ikisi Köken ve Sınıf olarak adlandırılan kategorilerdir. Bu iki kategori birden fazla farklı şampiyon tarafından paylaşılır. Bu nitelikler sayesinde şampiyonlar kendilerine veya tüm takıma benzersiz güçlendirmeler sağlayabilir.

 • Şampiyonların her birisi pasif veya aktif yeteneklere sahiptirler. Aktif bir yetenek şampiyonun mana çubuğu dolu olduğu zaman kullanılır. Mana ise rakibe saldırdıkça elde edilebilir.
 • Aynı şampiyondan üç tane satın alırsan onu daha güçlü bir versiyona yükseltmiş olursun. İki yıldıza sahip bir şampiyon oluşturmak için üç tane bir yıldıza sahip şampiyona sahip olmalısın. Üç yıldızlı bir şampiyon için ise üç tane iki yıldızlı şampiyonun olmalıdır.
 • Her şampiyonun sahip olduğu Köken ve Sınıf niteliklerine dikkat etmek gerekir. Bunlar her şampiyon için ekstra güç demektir. Aynı zamanda kombinasyonlar yapma konusunda tercihlerini etkileyecek niteliklerdir.
 • Şampiyonları konuşlandırmak son derece önemlidir. Taktik Savaşları’nda her şampiyonun kendine özgü özellikleri vardır. Bu özelliklerden maksimum verim alacak şekilde konumlandırmalar yapmalısın. Örneğin, tank şampiyonları takımının önüne koymalısın.
 • Karakter seviyen sahip olabileceğin şampiyon miktarını belirleyecektir. Bu nedenle imkan buldukça karakter seviyeni yükseltmeyi düşünmelisin.

Taktik Savaşları Köken listesi

Aşağıdaki tablo Köken, bonus ve şampiyonlar konusunda sana net bilgi verecektir. Her şampiyonun bir kökeni olduğunu ve her kökenin bir etkiye sahip olduğunu unutmamalısın. Burada dikkat etmen gereken aynı kökende yer alan şampiyonları bir araya getirip avantaj elde etmektir.

Köken Bonus (Gerekli Şampiyon Miktarı) Şampiyonlar
Buzul Buzul şampiyonlardan gelen saldırıların sersemletme olasılığı vardır. (3) Anivia
Ashe
Braum
Lissandra
Sejuani
Volibear
Ejderha Ejderhalara büyü hasarı işlemez. (2) Aurelion Sol
Shyvana
İblis İblislerin saldırıları rakibin manasını yakma ve aynı miktarda gerçek hasar verme şansına sahiptir. (1) Aatrox
Brand
Elise
Evelynn
Morgana
Varus
Hayalet Turun başında rastgele bir rakip şampiyonun canının 100’e düşürür. (2) Karthus
Kindred
Mordekaiser
Hiçlik Yaratığı Tüm basit saldırılar rakibin zırhının belirli kısmını yok sayar. (3) Cho’Gath
Kassadin
Kha’Zix
Rek’Sai
Ninja Ninja belirli bir miktar saldırı gücü kazanır. (1)
Tüm ninjalar belirli bir miktar saldırı gücü kazanır. (4)
Akali
Kennen
Shen
Zed
Korsan Maksimum 4 olmak koşuluyla bir oyuncuyla karşılaştıktan sonra ekstra altın kazandırır. (3) Gangplank
Graves
Miss Fortune
Pyke
Robot Robotlar tura tam dolu mana ile başlarlar. (1) Blitzcrank
Seçkin 1 rastgele Soylu iki kat hasar verir. (1)
Tüm Soylu şampiyonlar iki kat hasar verir. (4)
Darius
Draven
Katarina
Swain
Soylu Rastgele 1 dost şampiyon zırh ve saldırı başına can kazanır. (1)
Tüm dost şampiyonlar zırh ve saldırı başına can kazanır. (6)
Fiora
Garen
Kayle
Leona
Lucian
Vayne
Sürgün Sürgün şampiyonu yanında herhangi bir şampiyona sahip değilse maksimum canına göre zırh kazanır. (1) Yasuo
Vahşi Vahşi dostlar her saldırıda maksimum 5 dolum olan Öfke kazanırlar. Her Öfke saldırı hızı kazandırır. (3)
Tüm dostlar her saldırıda maksimum 5 dolum olan Öfke kazanırlar. Her Öfke saldırı hızı kazandırır. (6)
Ahri
Gnar
Nidalee
Rengar
Warwick
Yordle Yordle şampiyonlarına karşı yapılan saldırıların ıskalanma olasılığı vardır. (3) Lulu
Poppy
Tristana
Veigar

Not: Bu içerikte yer alan veriler tftactics.gg sitesinden elde edilmiştir.

Taktik Savaşları Sınıf listesi

Aşağıdaki tablo Sınıf, bonus ve şampiyonlar konusunda sana net bilgi verecektir. Her şampiyonun bir sınıfı olduğunu ve her sınıfın bir etkiye sahip olduğunu unutmamalısın. Burada dikkat etmen gereken aynı sınıfta yer alan şampiyonları bir araya getirip avantaj elde etmektir.

Sınıf Bonus (Gerekli Şampiyon Miktarı) Şampiyonlar
Büyücü Büyücüler saldırılardan iki kat mana kazanır. Dost şampiyonlara %35 daha fazla büyü hasarı imkanı verilir. (3)
Büyücüler saldırılardan iki kat mana kazanır. Dost şampiyonlara %100 daha fazla büyü hasarı imkanı verilir. (6)
Morgana
Aurelion Sol
Kindred
Ahri
Kassadin
Lulu
Veigar
Dövüşçü Dövüşçüler ekstra 300 can kazanır. (2)
Dövüşçüler ekstra 700 can kazanır. (4)
Volibear
Warwick
Rek’Sai
Cho’Gath
Elementalist Elementalist şampiyonlar saldırılardan iki kat mana kazanırlar. Tur başlangıcında Golem çağırırlar. (3) Brand
Lissandra
Anivia
Kennen
Kılıç Ustası Kılıç Ustası şampiyonlar her saldırıda %35 oranında ekstra 1 vuruş gerçekleştirme şansına sahip olurlar. (2)
Kılıç Ustası şampiyonlar her saldırıda %35 oranında ekstra 2 vuruş gerçekleştirme şansına sahip olurlar. (4)
Aatrox
Yasuo
Darius
Draven
Fiora
Shen
Gangplank
Kolcu Kolcu şampiyonlar saldırırken %25 oranında saldırı hızlarını iki katına çıkartma şansına sahip olurlar. (2)
Kolcu şampiyonlar saldırırken %65 oranında saldırı hızlarını iki katına çıkartma şansına sahip olurlar. (4)
Varus
Ashe
Vayne
Karthus
Muhafız Mücadele başlangıcında tüm Muhafız şampiyonlar ve yanlarındaki şampiyonlar 30 ekstra zırh kazanırlar. (2) Braum
Leona
Silahşor Silahşor şampiyonlar saldırdıktan sonra, %50 ihtimalle rastgele bir şampiyona saldırma şansına sahip olurlar. (2)
Silahşor şampiyonlar saldırdıktan sonra, %50 ihtimalle tüm rakip şampiyonlara saldırma şansına sahip olurlar. (4)
Lucian
Miss Fortune
Graves
Tristana
Gangplank
Suikastçı Suikastçılar tur başlangıcında en uzaktaki düşmana saldırırlar. %150 oranında kritik vuruş hasarı verirler. (3)
Suikastçılar tur başlangıcında en uzaktaki düşmana saldırırlar. %350 oranında kritik vuruş hasarı verirler. (6)
Evelynn
Katarina
Zed
Akali
Pyke
Rengar
Kha’Zix
Şekil Değiştiren Şekil Değiştiren şampiyonlar şekil değiştirdiklerinde %100 bonus maksimum cana sahip olurlar. (3) Elise
Shyvana
Swain
Nidalee
Gnar
Şövalye Şövalye şampiyonlar basit saldırılarda 20 hasarı engellerler. (2)
Şövalye şampiyonlar basit saldırılarda 40 hasarı engellerler. (4)
Şövalye şampiyonlar basit saldırılarda 80 hasarı engellerler. (6)
Sejuani
Garen
Mordekaiser
Poppy
Kayle

Not: Burada yer alan veriler tftactics.gg sitesinden elde edilmiştir.

Taktik Savaşları etkili kombinasyonlar listesi

Aşağıdaki tablo Köken ve Sınıf açısından yapabileceğin en uygun kombinasyonları gösterir. Örneğin, Aatrox ile Vahşi kökenli veya Kılıç Ustası sınıflı bir şampiyonu bir arada kullanırsan ekstra avantaj elde edersin. Tüm etkili kombinasyonlara aşağıdan ulaşabilirsin.

Köken Uyumlu Köken Uyumlu Sınıf
Buzul Vahşi Yok
Ejderha Soylu Yok
İblis Vahşi Kılıç Ustası
Hayalet Yok Yok
Hiçlik Yaratığı Ninja
Seçkin
Suikastçı
Ninja Hiçlik Yaratığı
Vahşi
Yok
Korsan Yok Muhafız
Silahşor
Robot Yok Dövüşçü
Seçkin Vahşi
Hiçlik Yaratığı
Yok
Soylu Yordle
Ejderha
Dövüşçü
Muhafız
Şekil Değiştiren
Sürgün Yok Kılıç Ustası
Vahşi İblis
Buzul
Kolcu
Silahşor
Kılıç Ustası
Yordle Soylu Yok

Taktik Savaşları’nda altın neden çok önemlidir?

Altın, Taktik Savaşları’nda temel kaynaktır. Oyunda hamleler yapabilmek için ihtiyacın olan en önemli şeydir. Bu nedenle onunla neler yapabileceğini bilmelisin. Öncelikle nasıl altın kazanacağını bilmelisin:

 • Turlar: Her turun sonunda performansına göre altın kazanırsın.
 • Faiz: Elinde bulunan altın miktarına göre her tur sonunda faiz geliri elde edersin.
 • Kazanma/Kaybetme Serileri: Bir kazanma veya kaybetme serisinde olduğun zaman ekstra altın kazanırsın.
 • İade: Şampiyonları satın almış olduğun aynı bedel karşılığında geri satabilirsin.

Yeterli miktarda altın kazandığın zaman onları uygun şekilde kullanmaya çalışmalısın. Maç sırasındaki stratejin tamamen buna bağlı olacaktır. Yapman gereken kazandıklarını en verimli şekilde kullanmaktır:

 • Şampiyonlar: Her turun başlangıcında mağazadan şampiyon satın alabilirsin. Burada karşına çıkacak şampiyonlar rastgele belirlenir. Aynı şampiyon havuzuyla iki kez karşılaşman söz konusu değildir.
 • Havuzu Yenileme: Karşına çıkan şampiyonlardan hoşnut değilsen altın harcayarak onu yenileme yoluna gidebilirsin. Ancak bu oyunun başlangıcında pek işe yarar bir şey değildir.
 • Tecrübe Puanı: Tek seferde 4 altın harcayarak tecrübe puanı kazanabilirsin. Tecrübe puanı ile karakterinin seviyesini yükseltirsin. Elinde yeterli miktarda altın varsa karakter seviyeni yükseltmeye çalışmak oldukça önemlidir.

Taktik Savaşları’nda eşyalar nasıl çalışır?

Oyun sadece şampiyonlardan ibaret olmayacak. Çeşitli eşyalar ve eşya kombinasyonları oluşturmak mümkün. Eşya almak için minyon birliklerinden düşmesini beklemen gerek. Alternatif olarak periyodik bir şekilde gelen şampiyon seçiminden eşya elde edebilirsin.

 • Elde ettiğin her eşya sol alt köşede yer alan küpün içinde olacak. Bunları tutup şampiyonların üzerine getirerek aktif hale getirebilirsin.
 • Farklı eşyalar farklı etkilere sahiptir. Bazıları saldırı gücünü yükseltirken bazıları mana yenilemeyi artırır.
 • Doğru koşullar yerine geldiğinde bir eşya daha güçlü bir eşyaya dönüştürülebilir. Bir eşyayı alıp eşyalı şampiyonun üzerine getirirsen kombinasyon sonrasında ne olacağını görebilirsin.
 • Eşyaları çeşitli şampiyonlara verirken iyi düşünmelisin. Her şampiyonun kullanabileceği iyi eşyalar farklıdır. Örneğin, maximum can veren eşyalar tanklar için idealdir.

Taktik Savaşları eşya listesi

Taktik Savaşları oynarken karşına çok çeşitli eşyalar çıkacaktır. Bunları özellikle tarafsız turlardaki başarın sonrası elde edebileceksin. Ancak Karusel turlarında yapacağın seçimlerle yine eşya sahibi olabileceksin. Aşağıda tüm eşyaların ve kombinasyonların bir listesini bulabilirsin.

TEK Kılıcı (+20 Saldırı Gücü)

Birleştirilen Eşya Oluşan Eşya Etki
TEK Kılıcı Ebedi Kılıç Kritik vuruş hasar miktarı %100 oranında artar.
Nişancı Yayı İlahların Kılıcı Her saniye %5 oranında %100 kritik vuruş gerçekleştirme şansı verir.
Aşırı Büyük Sopa Hextech Silahkılıç Verilen hasarın %25’i kadar can yeniler.
Tanrıçanın Gözyaşı Shojin Mızrağı Bir yetenek kullandıktan sonra her saldırıda maksimum Mana miktarının %20’sini yeniler.
Zincir Yelek Koruyucu Melek Şampiyon 300 can ile yeniden doğar.
Negatron Pelerini Kanasusamış %35 oranında can çalma kazandırır.
Dev Kemeri Zeke’nin Sancağı Yanındaki dost şampiyonlar %12.5 oranında saldırı hızı kazanır.
Spatula Youmuu’nun Hayalet Kılıcı Kullanan şampiyon Suikastçı olur.

Nişancı Yayı (+%20 Saldırı Hızı)

Birleştirilen Eşya Oluşan Eşya Etki
TEK Kılıcı İlahların Kılıcı Her saniye %5 oranında %100 kritik vuruş gerçekleştirme şansı verir.
Nişancı Yayı Bombardıman Topu Bu eşyayı kullanan şampiyonun saldırılarından kaçılamaz. Kullanan şampiyonun saldırı menzili iki katına çıkar.
Aşırı Büyük Sopa Guinsoo’nun Hiddeti Saldırılar %5 oranında saldırı hızı kazandırır. Dolum miktarı sınırsızdır.
Tanrıçanın Gözyaşı Statik Hançer Her 3. saldırı etrafa dağılan 100 büyü hasarı verir.
Zincir Yelek Hayalet Dansçı Kullanan şampiyon tüm kritik vuruşlardan kaçınır.
Negatron Pelerini Lanetli Kılıç Saldırılar rakip şampiyonun yıldız seviyesini 1 yapabilir ama bu şans oldukça düşüktür.
Dev Kemeri Haşmetli Hydra Saldırılar her saniye kullanan şampiyonun maksimum canına göre hasar verir.
Spatula Mahvolmuş Kralın Kılıcı Kullanan şampiyon Kılıç Ustası olur.

Zincir Yelek (+20 Zırh)

Birleştirilen Eşya Oluşan Eşya Etki
TEK Kılıcı Koruyucu Melek Şampiyon 300 can ile yeniden doğar.
Nişancı Yayı Hayalet Dansçı Kullanan şampiyon tüm kritik vuruşlardan kaçınır.
Aşırı Büyük Sopa Demir Solari’nin Broşu Tur başlangıcında yanındaki dost şampiyonlara 200 canlık kalkan kazandırır.
Tanrıçanın Gözyaşı Donmuş Yürek Yakındaki rakip şampiyonlar %20 oranında saldırı hızı kaybederler.
Zincir Yelek Çivili Zırh Saldırılardan alınan hasarın %25’ini geri yansıtır.
Negatron Pelerini Kılıç Kırıcı Saldırıların yatıştırılma ihtimali olur.
Dev Kemeri Kırmızı Güçlendirme Saldırılar %10 oranında yanıcı hasar verir.
Spatula Şövalye’nin Adağı Kullanan şampiyon Şövalye olur.

Negatron Pelerini (+20 Büyü Direnci)

Birleştirilen Eşya Oluşan Eşya Etki
TEK Kılıcı Kanasusamış %35 oranında can çalma kazandırır.
Nişancı Yayı Lanetli Kılıç Saldırılar rakip şampiyonun yıldız seviyesini 1 yapabilir ama bu şans oldukça düşüktür.
Aşırı Büyük Sopa Ionic Spark Bir rakip büyü kullandığı zaman 100 hasar alır.
Tanrıçanın Gözyaşı Donmuş Yürek Yakındaki rakip şampiyonlar %20 oranında saldırı hızı kaybederler.
Zincir Yelek Çivili Zırh Saldırılardan alınan hasarın %25’ini geri yansıtır.
Negatron Pelerini Kılıç Kırıcı Saldırıların yatıştırılma ihtimali olur.
Dev Kemeri Kırmızı Güçlendirme Saldırılar %10 oranında yanıcı hasar verir.
Spatula Şövalye’nin Adağı Kullanan şampiyon Şövalye olur.

Needlessly Large Rod (+%20 Büyü Hasarı)

Birleştirilen Eşya Oluşan Eşya Etki
TEK Kılıcı Hextech Silahkılıç Verilen hasarın %25’i kadar can yeniler.
Nişancı Yayı Guinsoo’nun Hiddeti Saldırılar %5 oranında saldırı hızı kazandırır. Dolum miktarı sınırsızdır.
Aşırı Büyük Sopa Rabadon’un Şapkası %50 oranında ekstra yetenek gücü verir.
Tanrıçanın Gözyaşı Luden’in Feryadı Büyüler vurduğu zaman alan hasarı verirler.
Zincir Yelek Demir Solari’nin Broşu Tur başlangıcında yanındaki dost şampiyonlara 200 canlık kalkan kazandırır.
Negatron Pelerini Ionic Spark Bir rakip büyü kullandığı zaman 100 hasar alır.
Dev Kemeri Morellonomikon Büyüler yakıcı hasar verir ve can iyileştirmeyi engeller.
Spatula Yuumi Kullanan şampiyon Büyücü olur.

Tear of Goddess (Başlangıçta +20 Mana)

Birleştirilen Eşya Oluşan Eşya Etki
TEK Kılıcı Shojin Mızrağı Bir yetenek kullandıktan sonra her saldırıda maksimum Mana miktarının %20’sini yeniler.
Nişancı Yayı Statik Hançer Her 3. saldırı etrafa dağılan 100 büyü hasarı verir.
Aşırı Büyük Sopa Luden’in Feryadı Büyüler isabet ettiğinde alan hasarı verir.
Tanrıçanın Gözyaşı Seraph’ın Şefkati Her büyü kullanımından sonra 20 mana yeniler.
Zincir Yelek Donmuş Yürek Yakındaki rakip şampiyonlar %20 oranında saldırı hızı kaybederler.
Negatron Pelerini Hush Vuruşlarda rakibi susturma şansı oldukça yüksektir.
Dev Kemeri Kefaret Ölünce yakındaki dost birliklerin canını 1000 değerinde yeniler.
Spatula Darkin Kullanan şampiyon İblis olur.

Dev Kemeri (+200 Can)

Birleştirilen Eşya Oluşan Eşya Etki
TEK Kılıcı Zeke’nin Sancağı Yanındaki dost şampiyonlar %12.5 oranında saldırı hızı kazanır.
Nişancı Yayı Haşmetli Hydra Saldırılar her saniye kullanan şampiyonun maksimum canına göre hasar verir.
Aşırı Büyük Sopa Morellonomikon Büyüler yakıcı hasar verir ve can iyileştirmeyi engeller.
Tanrıçanın Gözyaşı Kefaret Ölünce yakındaki dost birliklerin canını 1000 değerinde yeniler.
Zincir Yelek Kırmızı Güçlendirme Saldırılar %10 oranında yanıcı hasar verir.
Negatron Pelerini Karayel Tur başlangıcında bir rakibi defeder.
Dev Kemeri Warmog’un Zırhı Her saniye %5 oranında can yeniler.
Spatula Donmuş Balyoz Kullanan şampiyon Buzul olur.

Spatula

Birleştirilen Eşya Oluşan Eşya Etki
TEK Kılıcı Youmuu’nun Hayaletkılıcı Kullanan şampiyon Suikastçı olur.
Nişancı Yayı Mahvolmuş Kralın Kılıcı Kullanan şampiyon Kılıç Ustası olur.
Aşırı Büyük Sopa Yuumi Kullanan şampiyon Büyücü olur.
Tanrıçanın Gözyaşı Darkin Kullanan şampiyon İblis olur.
Zincir Yelek Şövalye’nin Adağı Kullanan şampiyon Şövalye olur.
Negatron Pelerini Runaan’ın Kasırgası 2 ekstra hedefe saldırı düzenler. Ekstra saldırılar %50 oranında hasar verirler.
Dev Kemeri Donmuş Balyoz Kullanan şampiyon Buzul olur.
Spatula Force of Nature Kullanan şampiyon tahtada yer kaplamaz.

Taktik Savaşları tarafsız tur listesi

Oyunun belirli aşamasında çeşitli minyon birlikleri ve canavarlarla karşılaşırsın. Bunlar aslında senin için nefes alma bölümleridir. Aşağıdaki tablodan bu turların ne zaman olduğunu ve o turlarda nelerle karşılaşacağını görebilirsin.

Tur Karşılaşılan
0 Karusel
1 Yakın Dövüş Minyon x1
2 Yakın Dövüş Minyon x2
Menzilli Minyon x1
3 Yakın Dövüş Minyon x2
Menzilli Minyon x2
6 Karusel
9 Krug x3
12 Karusel
15 Murk Wolf x4
Büyük Murk Wolf x1
18 Karusel
21 Raptor x4
Crimson Raptor x1
24 Karusel
27 Ejder x1
30 Karusel
33 Mech Cannon x2
Mech Melee x4
36 Karusel
39 Rift Herald x1
42 Karusel
45 x1 Kadim Ejder

Taktik Savaşları için çeşitli ipuçları

Taktik Savaşları’nda iyi bir oyuncu olmak istiyorsan kendini geliştirmen önemlidir. Ancak iyi bir oyuncu olmadan önce ortalama bir oyuncu olmaya çalışmalısın. Bunun için aşağıdaki ipuçlarından yararlanabilirsin. Hepsi sana daha fazla maç kazanmak için yardımcı olacaktır.

 • Rakiplere dikkat etmelisin: Sol alt köşede her oyuncunun tahtasını görebileceğin bir ızgara vardır. Taktik kompozisyonlarını oluştururken rakiplerin neler yaptığına dikkat etmelisin.
 • Esnek olmalısın: Gereksiz yere Sınıf ve Köken takıntısı yapmamalısın. Bazen belirli bir özelliğe doğru hareket etmek iyi bir fikir olabilir ancak oyun şansı senden yana değilse zorluk yaşayabilirsin. Bu durumda esnek olmaya çalışarak bir adım öne geçmelisin.
 • Kaybetme serisine dikkat edin: Taktik kombinasyonunu iyi incelemelisin. Köken ve Sınıf üzerinden gelen avantajları kontrol etmelisin. Bazı şampiyonları değiştirmelisin. En olmadı yerlerini değiştirerek farklı şeyler denemelisin.
 • Ekonomiye öncelik verin: Her seviyede tüm altını harcamaya çalışmamalısın. Faiz gelirlerini elde etmek oldukça önemlidir. Bu sayede karakterinin seviyesini daha hızlı bir şekilde yükseltip sayı avantajı elde edebilirsin.

Umarım bu rehber Taktik Savaşları konusunda bilgi sahibi olmanı sağlamıştır. Rehberi beğendiysen aşağıdan puan verebilir, arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

2 Responses

 1. mehmet dedi ki:

  taktik savaşları oyununa nerden giriyoruz ben bulamadımda oyunu açamadım daha

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba,

   Oyuna şu an sadece PBE sunucusunda erişim var. Önümüzdeki hafta oyunun çıkması bekleniyor. PBE hesabın yoksa maalesef beklemek zorundasın.

Yorum Yap