Tahm Kench Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Tahm Kench nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Tahm Kench build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Ham yaparak lezzet yolculuğuna çık.

Bu rehber Tahm Kench nasıl oynanır sorusuna, Tahm Kench build, Tahm Kench eşya ve Tahm Kench rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon her zaman kullanışlı olma özelliğine sahiptir. Geri kalsa bile etkili olabilecek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Tahm Kench Sezon 9 Build

Bu sezon Tahm Kench için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra seni hayatta tutabilecek özellikte tercihler yapmalısın.

Tahm Kench için eşya seçimleri konusunda dayanıklı destek eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması kolay olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Tahm Kench – Benzer Şampiyonlar
Poppy Braum Nunu Shen Galio

Tahm Kench Rün (Rune)

Tahm Kench için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Tahm Kench için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak İsabet şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Hortlağın Pençesi seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (İsabet) Nitelik

Tahm Kench Eşyalar (Item)

Tahm Kench eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Tahm Kench Yetenekler

Bu kısımda en iyi Tahm Kench sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 3 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih zaman içerisinde rakibe hasar vermene yardımcı olan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Tahm Kench nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve tank olabilme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu işlevsel hasar ve büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Tahm Kench özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Tadımlık

Bu pasif yetenek epey kullanışlıdır. Buna rağmen etkisini görebilmek için oyunun uzamasını beklemek gerekir. Yetenekten ekstra verim alabilmek için hızlı bir şekilde yük kazanmaya çalışmalısın. Bu sayede diğer yeteneklerini de daha işlevsel olacak şekilde kullanabilirsin.

Bu pasif yeteneğin yükleri olduğu zaman Q yeteneğini ve W yeteneğini güçlendirir. Yeterli yüke sahip olduğun zaman Q yeteneğini rakibi sersemletmek için kullanabilirsin. W yeteneğin ile rakibi yutmak için yine yüklere ihtiyacın olacaktır.

Q – Dil Yarası

Bu yetenek rahatsız edici hasar vermeni sağlayan yetenektir. Üzerinde en çok pratik yapman gereken beceri budur. Çünkü bu şampiyonla oynarken bu yeteneği en iyi şekilde kullanmak önemlidir. Ayrıca bu yeteneği birinden kaçarken bir geri çıkma becerisi olarak kullanabilirsin.

W – Ham Yap

Bu yetenek oldukça çok yönlüdür. Hem savunma hem saldırı yönünde kullanılabilir. Bu yeteneği kullanarak takım arkadaşını yutabilir ve daha sonra onun kaçmasını sağlayabilirsin. Özellikle baskınlar karşısında son derece kullanışlı bir çözümdür.

Yeteneğin pek bilinmeyen ancak çok kullanışlı olan bir yanı ise minyon temizleme silahı olmasıdır. Koridor aşamasında topçu minyon birliğini yutup onu diğer minyonların üzerine atarak minyon dalgasının hızlı bir biçimde temizlenmesini sağlayabilirsin.

E – Kayış Gibi

Bu yetenek hayatta kalmanı sağlar. Aldığın hasarın belirli bir miktarını geçici cana dönüştürürsün. Bu geçici can belirli bir süre aktif kalır. Eğer can eritilmezse geriye kalan canın bir kısmıyla normal canını iyileştirmeyi başarırsın.

R – Lezzet Yolculuğu

Bu yetenek imza yeteneğindir. Bu yeteneği kullanarak hızlı bir biçimde koridora geri dönüş yapabilirsin. Takım arkadaşını yutup ardından rakibin arkasından çıkmayı başarabilirsin. Aynı zamanda zor durumdaysan kaçmak için bu yeteneği kullanabilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Her koşulda kullanışlı bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Tahm Kench ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap