Syndra CT » Syndra Counter

Syndra karşısında oyunu kuralına göre oynayacak bir şampiyon seçmelisin. Ağırlıklı olarak orta koridorda seçilen bu şampiyonu durdurmak için Syndra CT seçimlerinden faydalanmaya çalışmalısın. Syndra için güncel build arıyorsan Syndra build kısmına göz atabilirsin. Bu içerikte sadece Syndra CT konusunda bilgiler yer alır.

Syndra counter konusunda tercih yaparken koridor aşamasındaki ağırlığı düşünmelisin. Bir şampiyon onun karşısında daha fazla maç kazandıysa bu counter seçim anlamına gelmez. Karşı takımın daha iyi oynadığı anlamına gelir. Aşağıda yer alan şampiyonlar ve beraberinde çeşitli ipuçları sana Syndra counter konusunda yardımcı olacaktır.

Syndra CT (Syndra Counter)

Syndra Counter / Syndra CT
Malzahar pantheon Morgana
Malzahar Sylas Twisted Fate Pantheon Morgana

Syndra koridor aşamasında kök söktürecek şampiyonlardan biridir. Üstelik bunu ilk seviyelerden itibaren yapmaya başladığı için çok tehlikelidir. Onun karşısında tek yapman gereken koridoru ittirmek ve kule altına hapsolmaktan olabildiğince uzak durmaktır. Syndra bunu başarırsa zaman geçtikçe çok daha güçlü bir şampiyon olacaktır.

Syndra’nın E yeteneğine ait bekleme süresi oldukça fazladır. Syndra bu yeteneği kullanarak hasar takasında bulunacak veya ormancı takım arkadaşına baskın için yardımcı olacaktır. Etrafında çok fazla küre olduğu zaman dikkatli olmalısın. Çünkü bu küreler etrafta olduğunda çok fazla hamle şansı olacak ve bu şansla bol bol skor elde edebilecektir.

Syndra ile mücadele ederken sadece ona ve ormancı şampiyona değil aynı zamanda yerde yer alan kürelere çok dikkat etmelisin. Bu küreler süs olsun diye bırakılmaz. Her birisi sana ekstra baskı kurmak için orada yer alır. Syndra fırsatını bulduğunda tüm kürelerini kullanarak sana olağanüstü derecede anlık hasar vermeyi başarabilir.

Strateji

Şampiyon seçiminde dikkatli olmalısın. Syndra karşısında koridora gelirken minyon birliklerinden uzakta durmalısın. Bunu yaparsan 2. seviye olur olmaz hasar takasına girme fırsatını Syndra’nın elinden almış olursun. Minyon birliklerinden uzak durduğun zaman ya minyon dalgasını ittirmek zorunda kalacak ya da seni rahatsız etmeye çalışacaktır.

Syndra karşısında mücadele ederken sürekli aynı yöne doğru hareket etmeye çalışmamalısın. Syndra bunu fark ettiği zaman meşhur kombinasyonunu kullanarak sana sersemletme etkisi uygulayabilecektir. Q > E > W > Basit Saldırı kombinasyonunu kullandığı zaman seni etkisiz bırakabilir. Aynı doğrultuda ilerlememeye özen göstermen bu nedenle çok önemlidir.

Syndra’nın tek kaçış yeteneği E yeteneğidir. Bu yetenek olmadığı zaman onu gafil avlamayı başarabilirsin. Hasar takaslarına girişirken bu yeteneğin kullanılabilir durumda olup olmadığına göz atmalısın. Bu yetenek kullanılabilir değilse kendini koruma ve hamlelerden kaçma konusunda sıkıntı yaşayacaktır. Ormancı takım arkadaşından destek alarak bunu fırsata çevirebilirsin.

Potansiyel

Syndra ilk kez geri gidip geldiğinde aldığı eşya ile yeteneklerini kullanma sıklığını artırabilecektir. Mana problemini çözecek olan eşya sayesinde tercih ettiği kombinasyonları çok daha kolay uygulayabilecektir. Buna uygun olarak mücadele etmeli ve yetenekleri kullanılabilir olduğu zaman ona karşı fazla agresif oynamamaya özen göstermelisin.

Syndra’nın temel gücü 6. seviyede yaşadığı güç artışından gelir. Bu seviyeye ulaştığı zaman R yeteneğine erişim sağlar. Bu yeteneği açtığı zaman önüne çıkan hemen hemen tüm dayanıksız hedefleri ortadan kaldırabilme başarısını gösterir. Onun karşısında oynarken dayanıksız bir şampiyon seçmiş durumdaysan aşırı dikkatli olmalısın.

Syndra Luden’in Feryadı (Luden’s Echo) eşyasını tamamladıktan sonra anlık hasar potansiyelini olabildiğince yükseltmiş olur. Bu eşyayı görür görmez bir şekilde büyü direnci veren eşya almaya çalışmalısın. Aksi durumda kendini koruma konusunda bir şey yapamazsın. Syndra’ya tek hamlede seni ortadan kaldırma şansı tanımaman gerekir.

Bu Syndra counter rehberi sayesinde Syndra karşısında doğru şampiyonu seçebilirsin. Syndra için counter pick (karşı seçim veya kontra seçim) olabilecek farklı şampiyon önerilerin varsa yorum yaparak bunları benimle ve diğer oyuncularla paylaşabilirsin.

Yorum Yap