Syndra Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Syndra nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Syndra build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Sınır tanımaz karanlık kürelerle gücünü göster.

Bu rehber Syndra nasıl oynanır sorusuna, Syndra build, Syndra eşya ve Syndra rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon anlık hasar potansiyeli oldukça yüksek bir şampiyondur. Kitle kontrol becerisi yüksek bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Syndra Sezon 9 Build

Bu sezon Syndra için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yetenek kitinden ekstra verim almanı sağlayacak tercihler yapmalısın.

Syndra için eşya seçimleri konusunda anlık hasar imkanı tanıyan yetenek gücü eşyalarına yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Syndra – Benzer Şampiyonlar
Ahri LeBlanc Zoe Lux Orianna

Syndra Rün (Rune)

Syndra için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Syndra için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Hakimiyet ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Elektrik Ver seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Hakimiyet) Rün (Büyücülük) Nitelik

Syndra Eşyalar (Item)

Syndra eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Syndra Yetenekler

Bu kısımda en iyi Syndra sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı Q yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 1 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 2 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih rakibe zaman içerisinde hasar vermeni sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Syndra nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneğine ve mücadele başlatma, anlık hamlelerden geri kaçma ve hızlı minyon temizleme becerisine sahiptir. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Syndra özellikle oyunun erken evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Sınır Tanımaz

Bu pasif yetenek, yeteneklerinden maksimum verim almanı sağlayacak şekilde onları geliştirir. Bu geliştirmeden faydalanmak için doğru yetenekleri doğru zamanda yükseltmeye çalışman gerekir. Özellikle pasif yeteneğin diğer yeteneklere kattığı özellikleri iyi anlamalısın.

Q yeteneğine eklenen güçlendirme ile Q yetenek rakip şampiyonlara ekstra hasar vermeye başlar. W yeteneğine eklenen güçlendirme ile W yeteneği ekstra gerçek hasar vermeye başlar. E yeteneğine eklenen güçlendirme etki alanını genişletir. R yeteneği ise ekstra menzil kazanır.

Q – Karanlık Küre

Bu yetenek ile savaş alanına bir küre fırlatırsın. Fırlattığın bu küre alan hasarı verir. Fırlatmış olduğun küre veya küreler diğer yeteneklerin tarafından kullanılabilir. Bunu en iyi şekilde değerlendirmek için söz konusu topları doğru zamanda kullanmalısın.

Kürelerin kalış süresi ortalama düzeydedir. Bu nedenle ekstra beklenti içerisine girmemelisin. Küreler olmadan bu şampiyonun etkisi olabildiğince azalır. Dolayısıyla küreleri yönetme konusunda kendini geliştirmeye çalışmalısın.

W – İrade Gücü

Bu yetenek kürelerden birini veya bir minyon birliğini tutup hedef bölgeye fırlatmanı sağlar. Fırlatılan küre veya minyon birliği düştüğü alanda alan hasarı verir. Buna ek olarak etki alanındaki tüm rakipleri yavaşlatır.

Güçlendirme söz konusu olduğunda gerçek hasar vermeye başlar. Özellikle oyun uzadıkça buna daha fazla ihtiyaç duyarsın. Dolayısıyla yeteneklerini yükseltirken karşıdaki takım kompozisyonuna ekstra dikkat etmeye çalışmalısın.

E – Zayıflara Acıma

Bu yetenek ile topları ileriye doğru itersin. Bu hamle sırasında kürelerden biri rakip şampiyonlara değerse sersemletme etkisi uygulanır. Dolayısıyla çeşitli oyunlar gerçekleştirmek ve hamleler yapmak için bu yetenekten faydalanmaya çalışmalısın.

Bu yetenek olmadan her türlü saldırıya karşı açık olursun. Yeteneğin seviyesini yükseltip bekleme süresini azaltmak ve hasar miktarını yükseltmek son derece önemlidir. Güçlendirme söz konusu olduğunda ise etki alanını genişleteceğini unutmamalısın.

R – Güç Patlaması

Bu yetenek özel yeteneğindir. Yerde bulunan tüm küreleri ve etrafında dolananları bir araya getirip onu tek bir hedefe doğru yönlendirirsin. Tüm toplar hedefe yoğun miktarda hasar verirler. Bir hedefi ortadan kaldırabilmek için son derece kullanışlıdır.

Güçlendirme özelliği sana ekstra kullanım menzili sunar. Bunu avantajlı bir şekilde kullanırsan yetenekten daha fazla verim almayı başarabilirsin. Hedefin her zaman canı az ve dayanıksız olan şampiyonlar olmalıdır. Yeteneği boş yere farklı bir rakibin üzerinde kullanmamalısın.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar yetenek kitinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlayan şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Her kompozisyona uyum sağlayabilen bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Syndra ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap