Sylas Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Klasik Sylas

Sylas nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Sylas build, yetenek, rün ve eşya rehberi. Rakibin becerilerini çal ve onu kırbaç zincirle tanıştır.

Bu rehber Sylas nasıl oynanır sorusuna, Sylas build, Sylas eşya ve Sylas rün arayışlarına cevap için hazırlanmıştır. Bu şampiyon yüksek hareketliliğe ve yüksek esnekliğe sahiptir. Rakibi sürekli şaşırtacak bir şampiyon arıyorsan doğru yerdesin.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Sylas Sezon 9 Build

Bu sezon Sylas için tercih edeceğin build birkaç özelliği barındırmalıdır. Öncelikle rakiplere büyü hasarı vermeni sağlayacak build seçeneği üzerinde durmalısın. Daha sonra yetenek kitiyle daha fazla şampiyonu etkileyecek tercihler yapmalısın.

Sylas için eşya seçimleri konusunda işlevsel eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Sylas – Benzer Şampiyonlar
Morgana Pyke Rakan Zyra Blitzcrank

Sylas Rün (Rune)

Sylas için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Sylas için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Azim ve ikinci rün yolu olarak Büyücülük şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Artçı Şok seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Azim) Rün (Büyücülük) Nitelik

Sylas Eşyalar (Item)

Sylas eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya
 

Sylas Yetenekler

Bu kısımda en iyi Sylas sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra W yeteneğini ve E yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 2 > 8 > 10 > 12 > 13

(E) 1 > 14 > 15 > 17 > 18
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih karşıdaki şampiyona hasar verip onun iyileştirme becerilerini azaltmanı sağlayan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Sylas nasıl oynanır?

Bu şampiyon kitle kontrol yeteneği ve mücadele başlatma becerisi olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Sylas özellikle oyunun erken ve son evresinde etkilidir. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen daha iyi maçlar çıkarabilirsin. Ayrıca karşı seçim ve sinerji bilgilerine göz atarak oyununu geliştirmeyi başarabilirsin.

Pasif – Petrisit Patlaması

Bu pasif yetenek sayesinde kolayca minyon temizleyebilirsin. Her yetenek kullandığında bu pasiften faydalanmaya çalışmalısın. Yeteneği özellikle takım savaşlarında en iyi şekilde kullanman gerekir. Basit bir saldırı yeteneği değildir çünkü normal saldırılardan daha fazla hasar verir.

Q – Kırbaç Zincir

Bu yetenek rahatsız edici hasar vermeni sağlayan mekaniktir. Diğer yeteneklerin bekleme süresindeyken bu yeteneği kullanmaya çalışmalısın. Eğer hem vuruş anında hem patlama anında rakibi yakalamayı başarırsan çok güçlü miktarda hasar vermeyi başarabilirsin.

Bu yetenek aynı zamanda kaçan rakipleri yavaşlatma konusunda sana çeşitli fırsatlar sunar. Yetenek alan hasarı verdiği için takım savaşlarında epey bir kullanışlıdır. Rakipleri şaşırtmayı başarabilirsen bu yetenekten ekstra verim alabilirsin.

W – Kral Katili

Bu yetenek tam bir düello becerisidir. Canın düşük olduğunda canını yeniler. Canı düşük olan rakiplerin ise biletini keser. Bu şampiyonun bire bir mücadelelerde üstün olmasını sağlayan yetenektir. Üstelik bu yetenek kullanılabilir olduğu sürece onu öldürmek çok kolay değildir.

Bu yeteneği canın çok az olduğunda veya rakibin canı çok az olduğunda kullanman gerekir. Düello yaparken doğru anı yakalamak için beklemelisin. Böylece her bire bir mücadeleden üstün çıkmayı başarabilirsin.

E – Firar/Kaçır

Bu yetenek sana ekstra sürdürülebilirlik kazandırır. Mücadele halindeyken rakibe hasar verebilir, onla kitle kontrolü uygulayabilir ama aynı zamanda kalkan kazanabilirsin. Bu yeteneğin ilk halini beceri atışlarından kaçmak için kullanmalısın.

Yeteneğin ikinci hali ise biraz daha farklıdır. Kaçan rakipleri yakalama konusunda sana fırsat tanır. Böylece kovalamaya çalıştığın rakipleri kıskıvrak yakalamak için önemli bir fırsata sahip olursun.

R – Gasp

Bu yetenek oyunun her şeyi değiştirebilecek yeteneklerinden biridir. Basit bir şekilde bu şampiyon hedeflenen rakip şampiyonun özel yeteneğini çalar ve onu kendi lehine kullanır. Takım savaşlarında rakibin özel yeteneğini kullanarak muazzam bir avantaj elde edebilirsin.

Sinerjiler

Bu şampiyon ile uyum sağlayabilen şampiyonlar daha çok onun yetenek kitinden faydalanabilecek şampiyonlardır. Aslında birçok şampiyonla iyi bir ikili olabilir. Buna rağmen sinerji anlamında diğerlerinden çok daha iyi durumda olduğunu söylemek mümkün:

Tamamen çok yönlü olan bir şampiyon arıyorsan artık bu arayışına son verebilirsin. Bu rehberi kullanarak Sylas ile harika maçlar çıkarabilirsin. Rehberi beğendiysen arkadaşınla paylaşabilir, sorularını ve düşüncelerini yorum yaparak bana ulaştırabilirsin.

You may also like...

Yorum Yap