Swain Build S9 » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

swain rehberi

Sezon 9 için en iyi Swain rehberi. Kuzgun sürüsünün yardımıyla ölümün elini uzat, rakibi kımıldatmadan karanlığın zirvesine götür.

Bu rehber Swain nasıl oynanır sorusuna cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu oynanış rehberi benzer gelişim sürecine sahiptir. Dilersen Swain hakkında kısmını kontrol ederek şampiyon için resmi bilgilere ulaşabilirsin.

Swain nasıl oynanır?

Öncelikle Swain için tercih edebileceğin build hakkında bir şey söylemek istiyorum. Build seçenekleri zaman içerisinde değişebildiği için onlara detaylı bir şekilde burada yer veremiyorum. Ancak Swain ile oynarken savaş büyücüsü olmanı sağlayacak seçimler yapmalısın.

Bir başka ifadeyle eşya seçimlerinde yetenek gücü düello eşyalarına yönelmen gerekir. Swain’nin oynaması kolay bir şampiyon olduğunu unutmamalısın. Aşağıda yer alan yetenek ipuçlarından yararlanarak onu en iyi şekilde kullanmayı başarabilirsin.

Pasif – Kuzgun Sürüsü

Bu şampiyon tayf toplayabilmek için birbirinden farklı yöntemlere sahiptir. Toplanılan tayflar özel yeteneğini kullanabilmesi için gereklidir. Bir şampiyon öldüğünde bu şampiyonun kuşu gidip düşen tayfı toplayabilir ancak bu şampiyonun tayf toplamanın en kolay yolu hareketsiz kalmış şampiyonlara üzerine tıklamak ve onlara ek hasar verebilmektir.

Bu pasiften bunun dışında çok fazla beklememelisin. Pek çok şampiyonun aktif pasifi gibi değildir. Hareketsiz şampiyonları yakalayıp onlardan tayf koparmalı ve onlara ekstra hasar verebilmek için çaba göstermelisin. Bunu yapabilmek için takım arkadaşlarının hareketsiz bıraktığı şampiyonlara dikkat etmelisin.

Q – Ölümün Eli

Bu şampiyon şeytani elini kullanarak büyü atışları yapabilir. Bu atışlardan birisi hedefi bulursa hedef ağır hasar alabilmektedir. Buna rağmen yetenek sadece tek bir hedefe değil hedefin arkasında yer alan birliklere de hasar verebilmektedir.

Bu yeteneği kullanmak çok kolay değildir. En azından gidecek olan hasarı hesaplayabilmek ve yönünü belirlemek önemlidir. Bu şampiyonun yetenekleri arasında bulunan matematiğe dayalı en önemli yetenektir. Önündeki hedeflere hasar verebilirken onların ardına da ulaşabilmektedir.

Bu yetenek hasar takası yapmak ve koridoru ittirmek için kullanabileceğin en doğru yetenektir. Bekleme süresi düşük olduğundan fazlasıyla kullanışlıdır. Ancak, bu yeteneği çok fazla kullanırsan mana deponun hızlı bir biçimde eridiğini görebilirsin. Yeteneği ne kadar iyi yönetirsen ondan bir o kadar iyi sonuç alabilirsin.

W – İmparatorluğun Gözü

Bu yeteneğin kullanım menzili epey yüksektir. Bu şampiyon belirli ufak bir alanda bu yeteneği kullanarak o alanda görüş elde edebilmektir. Kısa süre sonra yapılan büyü patlar, hedefleri yavaşlatır ve onlara hasar verir. Bu şampiyon bu yeteneği isabet ettirdiği her hedef için tayf kazanır.

Bu yetenek ile aranı iyi tutmak istiyorsan eğer onu duruma özgü olarak kullanmaya çalışmalısın. Kullanımı keyif verici olabilir ama özellikle koridor aşamasında daha fazla işe yaramaktadır. Bu yeteneğin uzun menzilli kullanım alanı, görüş kazandırması, dürtme yeteneği olarak kullanılması, tayf toplama ve ekstra hasar verme gibi avantajları bulunmaktadır.

E – Kımıldama

Bu şampiyon ileri doğru bir enerji dalgası gönderir ve isabet ettiği rakiplere hasar verir. Enerji dalgası maksimum ulaşım noktasına ulaştıktan sonra bu şampiyona geri döner. Bununla birlikte bir düşmana isabet ettiğinde onu kısa süreliğine yere sabitler.

Bu yetenek bu şampiyonun çarpışma yeteneğidir. Koridor aşamasında rakip oyuncular minyon dalgalarının arkasında kaldıklarında kendilerini tehlikeye atmaktadırlar. Dolayısıyla onların minyon skoru elde etmelerini zorlaştırmak için bu yetenekten ekstra verim alınmaya çalışılmalıdır.

Bu yetenek bir şampiyona isabet ettiğinde olabildiğince fazla hasar vermekte ve pasif yetenek otomatik olarak devreye girmektedir. Yapman gereken tek şey rakibe sağ tıklamak ve ondan tayf çalmaktır. Rakibi kendine doğru çekersen diğer yeteneklerinden de verim almayı başarabilirsin. E + Pasif + Q + R, bu şampiyonun en temel yetenek kombinasyonudur.

R – Karanlığın Zirvesi

Yeteneğin açıklamalarına bakarsan bu yeteneğin oldukça karmaşık gibi göründüğünü düşünebilirsin. Buna pek gerek yok çünkü yetenek basit bir işleyişe sahiptir. Elinde tayf varsa bir türlü uçan kuşa dönüşebilirsin. Bu dönüşümü gerçekleştirdikten sonra yeteneklerini kullanmaya devam edebilirsin.

Buna ek olarak Swain etrafında yer alan rakip birliklerden can çalmaya başlar. Yeteri kadar can çaldıktan sonra patlar. Patlama sırasında vereceği hasar miktarı topladığı tayf miktarına göre değişiklik göstermektedir. Ne kadar fazla tayf, o kadar fazla hasar demektir.

Eski yetenek ile karşılaştırıldığında benzerlikler görülebilir ama bu şampiyon artık sürekli can çalabilen bir tank olamamaktadır. Artık kısa süreliğine can çalan ve daha sonra ciddi hasarlar verebilen bir şampiyondur. Bu açıdan bu şampiyonu tam bir takım mücadelesi şampiyonu olarak görmek gerekmektedir.

Takım savaşlarında takım arkadaşlarının hareketsiz bıraktığı rakiplerden tayf çalmaya çalışmalısın. Kendi yeteneklerini kullanarak tayf miktarını yükseltmek için çaba göstermelisin. Bu yeteneğin kullanımı basit olsa bile matematiksel olarak ne kadar hasar verebileceğini bilmiyorsan bu yeteneği verimli bir biçimde kullanamazsın.

Swain Build S9

Aşağıdaki eşyaları kullanarak Swain için temel yapılandırmayı tamamlamayı başarabilirsin. Bundan sonra alacağın eşyalar ise oyunun gidişatına göre değişiklik gösterecektir. İlk önce hedefin her zaman çekirdek build dediğimiz yapılandırmayı tamamlamak olmalıdır.

Başlangıç Çizme Swain Temel Eşyalar

Harici bir siteye gidip build bulmak için uğraşmak istemiyorsan bu önerilerimi kullanabilirsin. Birincil yetenek ağacı için Büyücülük, ikincisi için İlham seçebilirsin. Güç alacağın rün ise Sürat Coşkusu olmalıdır. Q yeteneğiyle başlamalı ve yeteneklerini Q-E-W sırasına göre yükseltmelisin.

Swain Rün

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Swain rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

Yorum Yap