Swain Build [9.10] » Rünler ve Eşyalar — Türkçe

Swain nasıl oynanır? Sezon 9 için en iyi Swain rün ve build rehberi. Yeni başlayanlardan deneyimli oyunculara kadar en özel Swain ipuçları.

Bu yazı Swain nasıl oynanır sorusuna, Swain build, Swain rün ve Swain counter arayışlarına cevap verebilmek için hazırlanmıştır. Burada yer alan tüm bilgiler son yamayla birlikte güncellenmiş durumdadır.

Not: League of Legends’ta her şampiyon zaman içerisinde değişebilir. Bu rehber benzer gelişim sürecine sahiptir. Rehber son olarak 9.10 yamasına göre güncellenmiştir.

Swain Sezon 9 Build

Swain‘in orta koridorda maç kazanma oranı %49 seviyesinde, seçilme oranı %1 seviyesinde ve yasaklanma oranı %0.3 seviyesindedir. Onunla başarılı olmak istiyorsan aşağıdaki önerilerime dikkat etmelisin. Bu şampiyonun bir orta koridor şampiyonu olduğunu unutmamalısın.

Swain için eşya seçimleri konusunda büyü hasarıyla bire bir düello imkanı tanıyan eşyalara yönelmek gerekir. Oynaması orta zorlukta olan bu şampiyon hoşuna gittiyse ona benzeyen aşağıdaki şampiyonları deneyebilirsin.

Swain – Benzer Şampiyonlar
Vladimir Taliyah Anivia Malzahar Karthus

Swain Rün (Rune)

Swain için Sezon 9 kapsamında hangi rünler seçilmeli? Swain için en iyi rünler, ilk rün yolu olarak Büyücülük ve ikinci rün yolu olarak İlham şeklindedir. Anahtar rün olarak ise Sürat Coşkusu seçimini yapman çok daha doğru olur.

Rün Yolu Anahtar Rün Rün (Büyücülük) Rün (İlham) Nitelik

Swain Eşyalar (Item)

Swain eşya seçimi konusunda oyunun gidişatına dikkat etmelisin. Genel olarak ilk üç eşya temel eşyalar olarak adlandırılır. Dördüncü, beşinci ve altıncı eşyaları ise oyunun gidişatına uygun olarak seçmelisin. Doğru eşya seçimleri yapmak istiyorsan aşağıdaki önerilere göz atmalısın.

Başlangıç Temel 4. Eşya 5. Eşya 6. Eşya

Swain Yetenekler

Bu kısımda en iyi Swain sezon 9 build için seçmen gereken yetenek sırası bilgisi yer alır. Başlangıcı E yeteneğiyle yapmalı ve ilk olarak Q yeteneğini yükseltmeye çalışmalısın. Daha sonra E yeteneğini ve W yeteneğini yükseltebilirsin.

Yetenekler Yetenek Sıraları

(Q) 2 > 4 > 5 > 7 > 9

(W) 3 > 14 > 15 > 17 > 18

(E) 1 > 8 > 10 > 12 > 13
(R) 6 > 11 > 16

Sihirdar Büyüleri

İlk tercih koridor aşaması için en güvenli tercih kısa bir mesafede ışınlanma konusunda sana yardımcı olacak Sıçra büyüsüdür. İkinci tercih hedefin canını zaman içerisinde azaltmanı ve iyileştirme becerilerini azaltan Tutuştur büyüsüdür.

Sihirdar Büyüsü: Sıçra Sihirdar Büyüsü: Tutuştur

Swain nasıl oynanır?

Swain ile oynamak istiyorsan favori koridorunun orta koridor olması gerekir. Bu şampiyon kitle kontrol etkisi yeteneği olan bir şampiyondur. Buna ek olarak, takımın ihtiyaç duyduğu büyü hasarı gereksinimini karşılayan bir yapıya sahiptir.

Swain özellikle oyunun orta evresinde etkilidir. Oyunun uzaması durumunda bu şampiyon etkinliğini korur. Bu şampiyonun yeteneklerini tam olarak öğrenebilirsen bu şampiyonla daha iyi maçlar çıkarabilirsin.

Pasif – Kuzgun Sürüsü

Bu şampiyon tayf toplayabilmek için birbirinden farklı yöntemlere sahiptir. Toplanılan tayflar özel yeteneğini kullanabilmesi için gereklidir. Bir şampiyon öldüğünde bu şampiyonun kuşu gidip düşen tayfı toplayabilir ancak bu şampiyonun tayf toplamanın en kolay yolu hareketsiz kalmış şampiyonlara üzerine tıklamak ve onlara ek hasar verebilmektir.

Bu pasiften bunun dışında çok fazla beklememelisin. Pek çok şampiyonun aktif pasifi gibi değildir. Hareketsiz şampiyonları yakalayıp onlardan tayf koparmalı ve onlara ekstra hasar verebilmek için çaba göstermelisin. Bunu yapabilmek için takım arkadaşlarının hareketsiz bıraktığı şampiyonlara dikkat etmelisin.

Q – Ölümün Eli

Bu şampiyon şeytani elini kullanarak büyü atışları yapabilir. Bu atışlardan birisi hedefi bulursa hedef ağır hasar alabilmektedir. Buna rağmen yetenek sadece tek bir hedefe değil hedefin arkasında yer alan birliklere de hasar verebilmektedir.

Bu yeteneği kullanmak çok kolay değildir. En azından gidecek olan hasarı hesaplayabilmek ve yönünü belirlemek önemlidir. Bu şampiyonun yetenekleri arasında bulunan matematiğe dayalı en önemli yetenektir. Önündeki hedeflere hasar verebilirken onların ardına da ulaşabilmektedir.

Bu yetenek hasar takası yapmak ve koridoru ittirmek için kullanabileceğin en doğru yetenektir. Bekleme süresi düşük olduğundan fazlasıyla kullanışlıdır. Ancak, bu yeteneği çok fazla kullanırsan mana deponun hızlı bir biçimde eridiğini görebilirsin. Yeteneği ne kadar iyi yönetirsen ondan bir o kadar iyi sonuç alabilirsin.

W – İmparatorluğun Gözü

Bu yeteneğin kullanım menzili epey yüksektir. Bu şampiyon belirli ufak bir alanda bu yeteneği kullanarak o alanda görüş elde edebilmektir. Kısa süre sonra yapılan büyü patlar, hedefleri yavaşlatır ve onlara hasar verir. Bu şampiyon bu yeteneği isabet ettirdiği her hedef için tayf kazanır.

Bu yetenek ile aranı iyi tutmak istiyorsan eğer onu duruma özgü olarak kullanmaya çalışmalısın. Kullanımı keyif verici olabilir ama özellikle koridor aşamasında daha fazla işe yaramaktadır. Bu yeteneğin uzun menzilli kullanım alanı, görüş kazandırması, dürtme yeteneği olarak kullanılması, tayf toplama ve ekstra hasar verme gibi avantajları bulunmaktadır.

E – Kımıldama

Bu şampiyon ileri doğru bir enerji dalgası gönderir ve isabet ettiği rakiplere hasar verir. Enerji dalgası maksimum ulaşım noktasına ulaştıktan sonra bu şampiyona geri döner. Bununla birlikte bir düşmana isabet ettiğinde onu kısa süreliğine yere sabitler.

Bu yetenek bu şampiyonun çarpışma yeteneğidir. Koridor aşamasında rakip oyuncular minyon dalgalarının arkasında kaldıklarında kendilerini tehlikeye atmaktadırlar. Dolayısıyla onların minyon skoru elde etmelerini zorlaştırmak için bu yetenekten ekstra verim alınmaya çalışılmalıdır.

Bu yetenek bir şampiyona isabet ettiğinde olabildiğince fazla hasar vermekte ve pasif yetenek otomatik olarak devreye girmektedir. Yapman gereken tek şey rakibe sağ tıklamak ve ondan tayf çalmaktır. Rakibi kendine doğru çekersen diğer yeteneklerinden de verim almayı başarabilirsin. E + Pasif + Q + R, bu şampiyonun en temel yetenek kombinasyonudur.

R – Karanlığın Zirvesi

Yeteneğin açıklamalarına bakarsan bu yeteneğin oldukça karmaşık gibi göründüğünü düşünebilirsin. Buna pek gerek yok çünkü yetenek basit bir işleyişe sahiptir. Elinde tayf varsa bir türlü uçan kuşa dönüşebilirsin. Bu dönüşümü gerçekleştirdikten sonra yeteneklerini kullanmaya devam edebilirsin.

Buna ek olarak Swain etrafında yer alan rakip birliklerden can çalmaya başlar. Yeteri kadar can çaldıktan sonra patlar. Patlama sırasında vereceği hasar miktarı topladığı tayf miktarına göre değişiklik göstermektedir. Ne kadar fazla tayf, o kadar fazla hasar demektir.

Eski yetenek ile karşılaştırıldığında benzerlikler görülebilir ama bu şampiyon artık sürekli can çalabilen bir tank olamamaktadır. Artık kısa süreliğine can çalan ve daha sonra ciddi hasarlar verebilen bir şampiyondur. Bu açıdan bu şampiyonu tam bir takım mücadelesi şampiyonu olarak görmek gerekmektedir.

Takım savaşlarında takım arkadaşlarının hareketsiz bıraktığı rakiplerden tayf çalmaya çalışmalısın. Kendi yeteneklerini kullanarak tayf miktarını yükseltmek için çaba göstermelisin. Bu yeteneğin kullanımı basit olsa bile matematiksel olarak ne kadar hasar verebileceğini bilmiyorsan bu yeteneği verimli bir biçimde kullanamazsın.

Her yama ile gözden geçirilen ve güncellenen bu Swain rehberini beğendiysen arkadaşlarınla paylaşabilirsin. Bununla birlikte rehberde eksik veya yanlış olduğunu düşünüyorsan yorum yaparak bunları benimle paylaşabilirsin. Her zaman keyifli oyunlar dilerim.

You may also like...

Yorum Yap